Rychlé vyhledávání

Reklama

Aktuální informace

21.12.2023

Na serveru BOIT byl uvolněn videozáznam z webináře na téma Vánoční nakupování: Jak rozpoznat podvodné E-shopy a nepřijít o peníze, kde jsou názorné úkazky různých triků, kterými se podvodníci snaží důvěřivé a neopatrné lidi připravit o peníze.

05.12.2023

Ani letos nechybí dárek k Mikuláši v podobě e-knihy od Josefa Dubna. Nová kniha má název V BLUDIŠTI a je k dispozici zdarma ke stažení.


Dávní i nedávní dobrodruzi se již mnohokrát mohli přesvědčit, že v místech, odkud je složité se dostat, může hrozit nebezpečí. Nemusí to být přímo nebezpečná šelma, ale stačí „jen“ riziko uklouznutí či uvíznutí v podzemí nebo problém vůbec najít cestu zpět.
Kdo si přeje užít si bloudění bez rizika, může navštívit speciálně zbudovaná bludiště přírodní, dají se najít v leckterých zámeckých parcích, několik příkladů je uvedených v knize.


A komu se knížka líbila, má volnou ruku ji poslat dál, tedy šíření a sdílení povoleno.


Seznam dárků z minulých let je níže v detailu aktuality.

20.08.2023

V nenděli 20. 8.2023 se koná v parku Lužánky v Brně již 4. ročník mezigeneračního festivalu Babí léto a dědský den, kde kromě zábavy budou i doprovodné přednášky na problematiku kriminality páchané na seniorech, převážně v prostředí internetu a nových technologií:

- HOAX a další nástrahy internetu
- Mediální gramotnost
- Klamavé obchodní praktiky17.05.2023

Konference SECURITY 2023
se uskuteční ve středu 24. a ve čtvrtek 25. května v pražském hotelu Clarion. Devětadvacátý ročník největší tuzemské nezávislé konference zaměřené na kybernetickou bezpečnost pořádá už tradičně společnost AEC, člen skupiny Aricoma.


Konference je rozděla do dvou dnů

Workshop Day: středa 24. května 2023 (od 13 hodin)
Conference Day: čtvrtek 25. května 2023 (od 9 hodin)
Kde: Clarion Congress Hotel, Freyova 33, Praha 9 – Vysočany

(Více...)
17.01.2023
V souvislosti s druhým kolem prezidentských voleb se objeví hodně hoaxů, dezinformací a překroucených výroků, které se budou snažit zmást voliče.

Proto je vhodné zachovat chladnou hlavu, nenaletět ihned na každý nesmysl a raději si fakta v klidu ověřit. Pak třeba zjistíme, že se nás snaží někdo zbytečně vystrašit nebo naopak slíbit nesplnitelné.

Jen jen na zváženou, jakou důvěru a hlavně jak nás může reprezentovat takový člověk, který lže, vyvolává strach nebo slibuje nesplnitelné.

A to vše platí nejen o těchto volbách!

24.12.2022

Přejeme vám radostné prožití vánočních svátků,
hodně zdraví, štěstí a spokojenosti v novém roce.

05.12.2022

Perspektiva, o významu tohoto slova si můžeme přečíst ve slovníku cizích slov, že značí:

  • zobrazení pohledu do vzdáleného prostoru do roviny, kdy se zobrazované předměty zdánlivě zmenšují a sbíhají
  • pohled do dálky
  • vyhlídky do budoucnosti
  • hledisko, stanovisko


Ale Perspektiva je také název nové knihy Josefa Dubna. Jak se stalo v posledních letech tradici, je pro čtenáře našeho serveru k dispozici zdarma ke stažení.
A komu se knížka líbila, má volnou ruku ji poslat dál, tedy ji mohou takto obdržet i další čtenáři, „z druhé ruky“.


Přehled e-knih ke stažení je níže v detailu zprávy.

28.11.2022
Prodáváte něco přes internet? Pak je možné, že vás také oslovili podvodníci, kteří chtějí číslo kreditky, aby Vám mohli zaplatit. A stále se najde dost lidí, kteří na takový nesmysl naletí. Více v tomto videu Kluků z Prahy.

30.09.2022

Na youtube kanálu Jirka vysvětluje věci v následujícím videu popisuje trik, kdy vám zavolají podvodníci, kteří se vydávají za vaši banku a policii.

Ve videu uvidíte nejen samotný podvod, ale také až neuvěřitelně dokonalé způsoby manipulace.#phishing #spoofing #kyberkriminalita #scam
22.09.2022
Tento týden proběhla v některých knihovnách v Ústeckém kraji série přednášek, které posluchače seznámily s některými nebezpečími, které na internetu číhají na nezkušené uživatele, ale trochu jsme se podívali i do historie a doby předinternetové, abychom si ukázali, že některé triky podvodníků jsou sice staré, ale moderní technologie umožňuje jejich masovější zneužití a oslovení velkého množství potenconálních obětí.

Věk posluchačů byl různý. Od žáků posledních ročníků ZŠ, kteří se podělili o vlastní zkušenost s podvodníky, která je připravila o tisíce korun, přes zaplněnou aulu středoškoláků až po skupinky studentů třetího věku.

Protože informací bylo bylo v krátké době velké množství, je možné si stáhnou PDF soubor, kde je souhrn informací a doplňující odkazy.

03.07.2022

Nakladatelství GRADA vyadalo novou knihu Petra Mareše nazvanou Kyberkultura, hackeři a digitální revoluce - Informace chce být svobodná

Recenze:

"Počítače, a zejména internet, symbolizují nástroj pro práci se vzácnou komoditou, kterou jsou informace. Podívejme se na případy od minulosti po současnost, jak tento mocný nástroj pomohl informace předávat, zpracovávat, případně zmanipulovat nebo jinak zneužít."

22.06.2022
Po delší pauze proběhl ve dnech 15. a 16. 6. 2022, cyklus přednášek pro žáky základních a studenty středních školá na téma Nástrahy na informační dálnici.
více...

31.05.2022
Největší nezávislá konference v České republice zacílená na aktuální témata kybernetické bezpečnosti se uskuteční v úterý 7. června 2022 v pražském Clarion Congress Hotelu. Hlavním tématem letos bude válka na Ukrajině. Pořadatelem 28. ročníku mezinárodní akce Security 2022 je společnost AEC, lídr v oblasti IT zabezpečení.

Ruská válka na Ukrajině mění mnohá pravidla. Účastníci letošní konference budou mít jedinečnou příležitost nahlédnout do spleti špinavých triků útočníků ukrajinskýma očima, seznámí se s časovou linkou útoků, včetně přípravných kroků, ale i s překvapivě efektivní obranou.

O dosud nezveřejněné detaily kyberzločineckých válečných aktivit na Ukrajině se podělí přední tuzemský analytik.

více...

25.05.2022

V úterý 7. 6. 2022 proběhne v Praze další ročník pravidelné konference SECURITY.

Program zahrnuje 8 tematických bloků, manažerská a technická sekce, panelové diskuse. Důraz je kladen na odbornost, nikoliv reklamu.

Zváni jsou především manažeři zodpovědní za oblast ICT security, security specialisté, auditoři a další specialisté v ICT.


11.01.2022
Zase se nám rozběhlo další kolo staronové blbosti! Lidi si dávaj na profil šílený text, že "NEDOVOLUJÍ Facebooku..." Je to k smíchu!

Facebooku je úplně jedno, co mu dovolujete nebo ne! Protože tím, že se zaregistrujete a přihlásíte, SOUHLASÍTE S JEHO podmínkami a nějaké vaše poznámky a zákazy jsou mu ukradený.

A to, co teď lidi "nedovolují Facebooku" je jen další verze 10 let starého hoaxu Facebook - copyright na profil.

24.12.2021

Příjemné a pohodové prožití vánočních svátků

a mnoho úspěchů v novém roce

Vám přeje

server HOAX.CZ
21.12.2021
Jak už se stalo tradicí, v prosinci jsme pro vás připravili malý dárek, který vám snad pomůže zpříjemnit hektické předsváteční nebo snad klidné sváteční období.

Byl večer a bylo jitro, den pátý… to je název nové knihy,  kterou napsal Josef Duben, který jako tiskový mlučí SVS ČR pomáhal vyvracet různé nesmyslné hoaxy. Nyní je na zaslouženém odpočinku, ale určitě nezahálí. Kromě aktivního pohybu se věnuje i psaní knížek. Tématem jsou většinou oblíbené kočky a jejich soužití s nimi. Tato knížka je věnována i ostatním živočichům, ale kočkám je věnováno také dost prostoru.

Knížka si můžete stáhnout ve formátu PDF.


Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé