Rychlé vyhledávání

Reklama

Koronavirus je podvod

První výskyt: 09.2020

Text hoaxu

Kdyby byla na světě nějaká pandemie, každý z nás bude znát NĚKOLIK lidí z těch, kdo již zemřel nebo na tom je, či byl, hodně špatně... Kdyby byl virus infekční, nemusí nám strkat šťourátko přes krk až do žaludku, našel by se hned kdekoliv, stačilo by šťourátko olíznout...
Kdyby byla nějaká pandemie, světové elity jsou schované a nevychází mezi plebs (viz například španělská královská rodina, denně mezi lidmi, chodí do obyčejných restaurací, do kina, na plaze - aby si hráli jako na hodné a podpořili místní podnikatele...)
Kdyby byla nějaká pandemie, nebude nám stačit hadr domácí výroby na držku... (a denně by se vyvážel kontaminovaný odpad, ze speciálních sběrných míst, těch již použitých ochranných prostředků od všech ovčanů...)
Kdyby byla nějaká pandemie, pitvají se mrtví a hledají se urputně všechny dostupné informace o smrtícím viru...
Kdyby byla nějaká pandemie, nemusí dělat statisícům zdravých lidí testy PCR (vymyšlené v 80. letech minulého tisíciletí, kdy žádný covid ještě nebyl, tak jak může určovat tento nový druh viru, že...?), aby se zjistilo, že je někdo pozitivní, protože pozitivní lidi by byli zároveň nemocní...
Kdyby byla nějaká pandemie, tak nebudou nezávislí lékaři a sestry muset natáčet tajná videa, která FB a Youtube zdárně odstraňují, kde nám říkají úplně jinou verzi příběhu, než zaprodanci...
Kdyby byla nějaká pandemie, svět by vypadal po pár měsících úplně jinak... Jenže on vypadá jinak i tak, ale jak? Vypadá jako svět při pandemii nebo při nastolování NWO (nový světový řád)Starší verze se statusem "Autor neznámý". Později bylo zneužito jméno MUDr. Miroslavy Skovajsové

Jedna ze sdílených verzí zneužívá jméno známé lékařky

Poznámka redaktora


Manipulativní text zlehčující současnou koronavirovou situaci je neoprávněně přisuzován MUDr. Miroslavě Skovajsová jako údajné autorce. Ta se od něj DISTANCUJE.

Autoři nebo šiřitelé různých hoaxů občas podsouvají texty různým známým nebo uznávaným osobnostem. aby jim dodali na větší důvěryhodnosti a zajistili tak jeho větší rozšíření.

Samotný text hoaxu rozebírají také MANIPULÁTOŘI na svých stránkách.

Vyjádření odborníka nebo zainteresované osoby

Miroslava Skovajsová

V posledních dnech se po Facebooku šíří text s infografikou s tématem koronaviru, který přisuzuje autorství MUDr. Mirce Skovajsové, Ph.D.
Ačkoli je paní doktorka dlouhodobým kritikem vládních opatření proti koronaviru, tak autorem daného textu není. Jde o hoax, o manipulaci, kdy se autoři pokoušejí získat na věrohodnosti tím, že se lživě zaštitují jménem známé lékařky.

Včera se nám podařilo spojit se s paní, která daný text sdílela a měla přes deset tisíc dalších sdílení. Vysvětlili jsme, že jde o podvod a ona text s omluvou smazala.

Pokud text na FB objevíte někde znovu, tak jej prosím nahlašujte jako falešnou zprávu. Ideálně prosím rovněž napište sdílejícímu s prosbou o smazání, že se jedná o lež. Jiná obrana proti šíření této nepravdivé zprávy v současnosti není.

Předem velice děkujeme za pomoc.

Miroslava SkovajsováNa Facebooku se v komentáři k tomuto textu objevil následující příspěvek

Šárka Bajerová
Nejedna se o HOAX, je to muj text a me osobni nazory! To ze NEKDO (nevim kdo) vydava muj text za slova pani doktorky je smutne, rozciluje to i me, protoze si za svym textem zcela stojim, ale z Vasi strany se jedna o HOAX, ze autor textu podsunul tento pani doktorce- to je nehorazna lez, stejne tak Vase tvrzeni, ze text zlehcuje koronavirovou situaci. Je to pouze me zamysleni , jak to vidim ja! Vnimam, ze cely Vas projekt HOAX je taky jeden velky hoax...
Komentář na Facebooku

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/koronavirus-je-podvod/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=1614

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé