Rychlé vyhledávání

Reklama

RESPOND TO MY EMAIL - Accountant General of the Bank

První výskyt: 10.2005

Text hoaxu

Dear Friend,

I am MR.HANZA DJIBO, The Accountant General of the Bank Of Africa Ouagadougou, Burkina Faso.I have an urgent and very confidential business proposition for you.

On November 6, 1999,Mr. Andreas Schranner a British Oil consultant/contractor with the Chinese Solid Minerals Corporation, Made a numbered time (Fixed) Deposit for twelve calendar months, valued at US$18,000,000.00 (Eighteen Million Dollars) in my bank.

Upon maturity,I sent a routine notification to his forwarding address but got no reply.After a month, I sent a reminder,and finally I discovered from his contract employers, the Chinese Solid Minerals Corporation that,the bank customer ,Mr Andreas Schranner,his wife maria, their daughter Eich and husband christian and their two children perished in the Air France concorde New York bound flight; please click here:

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/859479.stm

On further investigation, I found out that he died without making a WILL, and all attempts to trace his next of kin was fruitless.

I therefore made further investigation and discovered that he declare his wife the next of kin to the fund deposited,and in all his official documents including his Bank Deposit paperwork in my Bank.

This sum of US$18.000,000.00 is still sitting in my Bank and the interest is being rolled over with the principal sum at the end of each year.


No one will ever come forward to claim it. According to Laws of the Burkina Faso, at the expiration of 6(six) years, the money will revert to be of the Burkina Faso Government if nobody applies as the next of kin to claim the fund.

Consequently, my proposal is that I will like you as a foreigner to stand in as the next of kin to the fund through writing to the bank,and so that the fund of this deceased bank customer will not get into the hands of some corrupt government officials.

This is simple, I will like you to apply as the next of kin to this fund through writing to the bank, your full informations shall be needed so that the bank can accord you the next of kin.I will feed you with the iformations that will put you in place as the next of kin.

A bank account in any part of the world that you will provide will then facilitate the transfer of this money to you as the beneficiary/next of kin. The money will be paid into your account for both of us to share in the ratio of 60% for me and 30%
for you and 10% for the expence.

There is no risk at all, as all the information for this transaction will be giving by me, and my position as the Manager guarantees the successful execution of this transaction. If you are interested, please reply immediately.

Upon your acceptance, I shall then provide you with the application letter and more details that will help you understand the transaction. Please send me your confidential telephone number for easy communication.

Please, observe utmost confidentiality, and rest assured that this transaction would be most profitable for both of us because I shall require your assistance to invest my share in your country.


Thanks and regards,
MR.HANZA DJIBO

Poznámka redaktora

Zobrazovaný odkaz v e-mailu http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/859479.stm ve skutečnosti vypadá takto:
http://webmail38.mynet.com/webmail/src/_javascript:ol('http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/859479.stm');.
V praxi to znamená, že na skutečnou stránku BBC se sice dostanete, ale přes určitý javascript, který může minimálně kontrolovat počet přístupů, v horším případě zjišťovat další informace.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/respond-to-my-email---accountant-general--of-the-bank/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=458

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé