Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : nové povolání (20141103)


Jan
29.11.2014 v 16:50
Tato nabídka mi nepřišla přímo , ale během jedné hodiny mi přišlo do e-mailu asi 30 e-mailů od postmasterů o nedoručitelnosti údajně mého e-mailu. Nic jsem nikomu nezasílal a tak mě zajímalo co to je. Heslo do schránky mám velice silné , tak nechápu jak je možné , že se někdo presentuje mojí adresou. Rád bych na to přišel a dotyčnému zakroutil krkem.

Pedro
05.11.2014 v 20:29
Možná tam bude i podtext v podobě snahy o poškození firmy Marakon Consulting Group uvedené v podpisu, která s tím nejpíš také nemá nic společného. Mimochodem další podobné emaily s uvedenými kontakty do domény profesiaczech.com zneužily i doménové jméno dobryandel.cz jak je zmíněno v této oficiální zprávě https://www.dobryandel.cz/2014/zneuziti-domenoveho-jmena-dobryandel-cz-2/

Pedro
05.11.2014 v 20:11
Ještě k tomu doplním to, že skutečný původce toho emailového útoku směrovaného vůči doméně profesiaczech.com dle mého názoru není nikde v těch zprávách uveden a ani ty zprávy sám nerozesílá. Zprávy jsou rozesílány zřejmě nějakou formu zneužití cizích počítačů pravděpodobně prostřednictvím nějakého viru.

Pedro
05.11.2014 v 19:28
Pro Harry: To, že zprávy jsou odesílány z různých domén je znakem toho, že je rozesílají roboti šíření třeba nějakým spywarem nebo virem. Vlastník domény profesiaczech.com je dohledatelný http://whois.smartweb.cz/object/profesiaczech.com/ Dost pochybuji o tom, že by na sebe vlastník domény profesiaczech.com takto upozorňoval tím, že by tímto způsobem rozesílal nabídky. Spíš je to tedy snaha za účelem způsobení bombardování emailovými zprávami vůči serveru v doméně profesiaczech.com kam směřují všechny ty kontaktní adresy nejspíš s neexistujícími jmény schránek v těch příchozích emailech. Nicméně s náborem bílých koní jak je tady uvedeno v poznámce redaktora \"Pravděpodobně nábor bílých koní na převody nelegálně získaných peněžních prostředků.\" s tím to dle mého názoru nemá nic společného. Je to tedy spíš jen snaha o poškození vlastníka domény profesiaczech.com a nic víc.

Harry
05.11.2014 v 17:17
Pedro: Mystery shopping je samozřejmě běžná kontrolní praxe komerčních firem, ale v tomto případě jde o podvod, jelikož se pravděpodobně vydává za firmu, které není zaměstnanec a zpráva i odpověď jdou na různé domény, prostě něvěrohodné.

Pedro
05.11.2014 v 15:24
Mystery shopping není žádný nábor bílých koní a normálně to funguje. Ty firmy co to provozují a platí za to k tomu mají v řadě případů i dotace z EU. Stručný popis k tomu je třeba tady http://cs.wikipedia.org/wiki/Mystery_shopping

Martina Hovorková
04.11.2014 v 16:06
Nová podoba toho stejného začala chodit dnes: Subject: Chteli byste pomoci nemocnym ve Vasem volnem case a privydelat si od 300 euro tydne? Dobrý den, Nám se zalíbil Vás životopis, také jsme se rozhodli, ze máte zájem o práci v naši společnosti. Specializujeme se na poradenství v oblasti řízení podniku Působíme v mnoha zemích po celém světě , a také máme dostatek zákazníků v České republice. V této souvislosti bychom chtěli zvýšit počet regionálních manažerů. Je možnost pracovat jak na plný pracovní úvazek tak i na částečný pracovní úvazek. Plat od 400 do 3000 euro za měsíc (sazba plus %). Pokud máte zájem o naši nabídku, napište nám na:Roslyn@profesiaczech.com,a my vám zašleme více informací. S pozdravem, HR Manager

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé