Rychlé vyhledávání

Reklama

Lewis Richards obchodní návrh - dědictví po Brodskii (20150825)

První výskyt: 08.2015

Text hoaxu

Dobrý den,

Dodatek sezóny, jak se vám dnes daří? Dostal jsem e-mailovou kontakt ze země obchodním rejstříku a rozhodl, aby vás kontaktovat ohledně tohoto obchodního návrhu. Já jsem pan Lewis Richards z investičního bankovnictví Credit Suisse Bank, One Cabot Square, London E14 4QJ, Velká Británie. Já jsem Vás kontaktovat co se týká obchodní návrh, který by byl obrovskou přínos pro nás oba.

V mém oddělení, jsem zjistil, opuštěné suma 17,5 L milionů GBP (Seventeen milionů pět set tisíc největších britských liber šterlinků) v účtu, který patří k jednomu z našich zahraničních zákazníků pozdě Pan Brodskii Nikolai, ruský obchodník, který byl obětí Malajsie let leteckých linek 370 (MH370 / MAS370), jež se zřítila na jihu Indického oceánu dne 8. března 2014 na cestě z mezinárodního letiště Kuala Lumpur na pekingském mezinárodním letišti zabíjet každého na palubě.

Prohlédněte si níže odkaz na letovou manifestu:

http://online.wsj.com/news/articles/SB10001424052702303369904579427230127866184

MR BRODSKII Nikolai je číslo 7 na seznamu, Od jeho smrt Naše banka bylo čekání na nejbližší příbuzný přijít o tvrzení svých finančních prostředků a majetky v hodnotě částky 17,5 L milionů GBP, ale nikdo nemá dělat tak, já osobně byli neúspěšný při rozmisťování některé z jeho příbuzných. Mám usilovat o váš souhlas k vám předložit Bance jako nejbližšího příbuzného, ??aby zemřelého tak, že výtěžek z tohoto účtu oceněn na 17,5 milionu GBP L může být vyplacena na vás.

Dohoda bude rozdělena v tomto poměru: 55% pro mě a 45% na vás. Mám ve svém držení všechny potřebné a důležité dokumenty, které mohou být použity v této dohodě. Potřebuji vaši upřímná Co-operace, důvěrnosti a věřte, které nám umožňují vidět tuto transakci prostřednictvím. Já vám zaručit 100% úspěšnost v tomto obchodu, prosím, buďte ujištěni, že tato dohoda bude popraven za legitimní uspořádání, které bude chránit vás z jakéhokoli porušení zákona, jak zde, ve Velké Británii a ve vaší zemi.

Pokud jste schopni zvládnout tuto dohodu, laskavě vrátit ke mně s následujícími údaji, které nám umožňují postupovat:

1. Vaše celé jméno:
2. Soukromé mobilní číslo:
3. Kontaktní adresa:
4. Věk:
5. Pohlaví:
6. Zaměstnání:
7. Vaše národnost:

S prošla metodický vyhledávání, rozhodl jsem se Vás kontaktovat doufat, že vás najdou tento návrh zajímavé, prosím, na potvrzení této zprávy a uvedením váš zájem, budu vám poskytne více informací.

Váš souhlas k tomuto e-mailu a obchodní návrh bude vysoce ocenil.

S pozdravem,
Pan Lewis Richards

Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/lewis-richards-obchodni-navrh---dedictvi-po-brodskii-20150825/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=1402

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé