Rychlé vyhledávání

Reklama

Farms from Zimbabwe

První výskyt: 09.2002

Text hoaxu

I am Edward Mulete JR. the son of Mr.

STEVE MBEKI MULETE from Zimbabwe. I am sorry this mail Will surprise you, though we do not know, my mother Mrs. Clara Got your contact through her private search.
Due to the current war against white farmers in Zimbabwe and the support of President Robert Mugabe to Claim all white owned farms in our country to gain Favor for re-election.

All white farmers were asked to Surrender their farms to the government for Re-distribution and infact to his political party Members and my father though black was the treasury of the farmers association and a strong member of an Opposition party that did not support the president Idea. He then ordered his party members and the police Under his pay row to invade my father's farm and burn Down everything in the farm. They killed my Father and took away a lot of items from his farm.
After the death of my father, our local pastor and a Close friend of my father handed us over will Documents with instructions from my father that we Should leave Zimbabwe incase anything happen to him. The will Documents has a certificate of deposit, confirming a deposit Kept in custody for us in a security company unknown To the company that the content is money hence it was deposited as Personal belongings and ensure that we do not remain here as we could Easily be found by his enemies. The total amount is US$21.5M.We are therefore soliciting for Your assistance to help us move the fund out of Zimbabwe, as our fate and future is far from reality, hence this mail to you. The president's present ban of International Press into Zimbabwe and the drop from office of the Finance Minister to avoid giving white farmers fund Transfer Clearance above US$1M is just a few of the Unthinkable things he is committing in my Country.
I have tried to reach my father's close friend Mr. John Casahans from Australia also a farmer who was Leaving in Zimbabwe with us but left with his family Late last year following this ugly development to no Avail.

Should you be interested to help us, contact me Immediately via email for easy communication and I Will furnish you with the time frame and modalities ofhe transaction. We have concluded a wonderful plan of Caring out the transfer within two weeks. Please note that This transaction is100% confidential and risk free and will Not endanger you or us in any way. We have resolved to give you 20% Of the total sum upon confirmation of the fund in any Account of your choice were the incident of taxation Will not take much tool on the money and we look Forward to coming over to your country to invest our Share and settle there. I will a private Phone so that our conversation can be 100% confidential.

Please do not use the reply button, reply only to

Jdmulete7@netscape.net Please take note.

God bless you indeed as you help yourself and us.

Mr. EDWARD MULETE
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/farms-from-zimbabwe/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=83

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé