Rychlé vyhledávání

Reklama

Diamond Bank of Nigeria

První výskyt: 08.2004

Text hoaxu

Dear Friend,

I am Dr. Yetunde Bassey, the Bank Manager of Diamond Bank of Nigeria, Lagos Branch. I have urgent and very confidential business proposition for you.

On June 16, 1999, a FOREIGN Oil Consultant/Contractor with the Nigerian National Petroleum Corporation, Mr. Roger Scott made a numbered time (Fixed) Deposit for twelve calendar months, valued at US$25,000,000.00(Twenty- five Million Dollars) in my branch.

Upon maturity, I sent a routine notification to his forwarding address but got no reply. After a month, we sent a reminder and finally we discovered from his contract employers, the Nigerian National Petroleum Corporation that Mr. Roger Scott died from an automobile accident. On further investigation, I found out that he died without making a WILL, and all attempts to trace his next of kin to date has fruitless.

I therefore made further investigation and discovered that Mr. Roger Scott did not declare any kin or relations in all his official documents, including his Bank Deposit paperwork in my Bank. This sum of US$25,000,000.00 is still sitting in my Bank and the interest is being rolled over with the principal sum at the end of each year.

No one will ever come forward to claim it. According to Nigerian Law, at the expiration of 5 (five) years, the money will revert to the ownership of the Nigerian Government if nobody applies to claim the fund. Consequently, my proposal is that I will like you as an Foreigner to stand in as the next of kin to Mr. Roger Scott so that the fruits of this old man’s labor
will not get into the hands of some corrupt government officials.

This is simple, I will like you to provide immediately your full names, address, telephone and fax numbers so that the Attorney will prepare the necessary documents and affidavits, which will put you in place as the next of kin. We shall employ the services of an Attorney for drafting and notarization of the WILL and to obtain the necessary documents and letter of probate/administration in your favor for the transfer.

A bank account in any part of the world, which you will provide, will then facilitate the transfer of this money to you as the beneficiary/next of kin. The money will be paid into your nominated account for us to share in the ratio of 65% for me, 30% for you and 5% to cover any accidental expenses on either sides during the course of this transaction.

There is no risk at all as all the paperwork for this transaction will be done by the Attorney and my position as the Branch Manager guarantees the successful execution of this transaction. If you are interested, please reply immediately via this email address. Upon your response, I shall then provide you with more details and relevant documents that will help you understand the transaction better.

Please observe utmost confidentiality, and rest assured that this transaction would be most profitable for both of us because I shall require your assistance to invest my share in your country. Looking forward to hearing from you soonest. Awaiting your agent reply via my private
e-mail address: y_bassey@trust-me.com

Best Regards,

Dr. Yetunde Bassey

Poznámka redaktora

Podobné jako Akin Pearce ze září 2002.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/diamond-bank-of-nigeria/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=278

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé