Rychlé vyhledávání

Reklama

Barrister Havre Akue

První výskyt: 11.2004

Text hoaxu

PLEASE VISIT THIS WEBSITE;
www.irinnews.org/report.asp?ReportID=43710&SelectRegion=West_Africa&SelectCountry=LIBERIA
Dear Patner,

MONROVIA, 15 Oct 2004 (IRIN) - Liberia's transitional government has finally started to frozen the assets of former president Charles Taylor and several of his relatives and associates,along with all funds in local banks belonging to the affected individuals. Curiously the assets freeze extends to Several former ministers and senators,as well as a sprinkling of Taylor's former business associates.
Mr Gyude Bryant, the chairman of the Liberian transitional government, said in a speech on Thursday to mark the first anniversary of his swearing in. "I have directed the Justice Minister to liaise with the courts to freeze all assets of those associates of Charles Taylor.
Moussa Cisse, the former head of protocol at the presidency, who handled arms from sales of diamond and timber on Taylor's behalf, was another of those sanctioned.
I am Barrister Havre Akue,the attorney at law to Moussa Cisse,the former head of protocol of former Liberia President Mr Charles Taylor, who handled arms from diamond and timber sales on Taylor's behalf whom is among those sanctioned. Here in after shall be Referred to as my client.Following these recent development,I have therefore been delegated as a matter of Urgency by my Client (Mr Moussa Cisse) to look for an oversea partner into whose bank account the total sum of US75,000,000.00 Million Dollars will be transfered into for purpose of investment.So it was in search of a reliable and reputable person to handle this confidential business transaction, that i have decided to contact you for an assistance before this fund get frozen by the Transitional Government of Liberia based on the information and recommendation satisfactorily gathered concerning you,.These huge deposits were lodged particularly, with the "BANK OF AFRICA BENIN "in Republic Of Benin.
For the release and transfer of the fund,I will send to you all the Necessary legal documents to effect the immediate release and transfer of the fund to your account within 14 working days subject to your satisfaction of the above stated terms.
All I require is your honest cooperation to enable us seeing this Deal through. I guarantee that this will be executed under a legitimate arrangement that will protect you from any breach of the law.
Your percentage among other things are going to be discuss when i have heard of you.
Acknowledge the receipt of this letter using the below email address.
I await your prompt response.
Reply to ( BA-LAW@LAWYER.COM ).
Best Regards,
Barrister Havre Akue.
Attorney & Counselors At Law.

Poznámka redaktora

Nová varianta afrického SCAMu s velmi typickým předmětem zprávy "URGENT ASSISTANCE".
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/barrister-havre-akue/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=354

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé