Rychlé vyhledávání

Reklama

BARRISTER GEORGE UZO - a financial attorney to Capt. Hatem Roushdy

První výskyt: 01.2006

Text hoaxu

BARRISTER GEORGE UZO (SAN)
ATTORNEY&SOLICITOR AT LAW
UZO & uzoCHAMBERS
#11 IKOYI IRELAND, LAGOS
NIGERIA

Hello

I am barrister GEORGE UZOs, a financial attorney to Capt. Hatem Roushdy who lost his life aboard Egypt Air Flight 990, which crashed into the Atlantic Ocean on October 31,1999 (View: http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/americas/502503.stm).

I have made franctic efforts to contact his family/ extended family members to lay claim to a deposite he made with Zennith bank of Nigeria but all to no avail. I am faced with the problem of looking for a foriegner that can be presented as a next of kin to mr Hatem Roushdy to enable us retrieve this fund from the greedy bank officials who are alrerady perfecting plans to confisticate this fund as an abandoned fund and i have been given thirty (30) working days from this day to present his next of kin or loose this fund.

This is why i am soliciting for your assistance to be presented as next of kin to my late client. (Full biographical background information will be provided upon hearing from you).
He made a fixed Deposit value USD$25, Million United States Dollars Only) with the zennith bank. As his financial attorney, I have the Certificate of Deposit, and its Agreement with me. He left no clear beneficiary as Next of Kin to be contacted in case of death on the Certificte of Deposit, CD Agreement, except some vital documents related to the Deposit which i have in my possession.

As his finnancial attorney, The Governing Body of the bank has contacted me on this matter and I am yet to provide the Next of Kin to lay claim to the Fund.

Under a clear and legitimate agreement with you, I shall seek your consent to be presented as the next of Kin so that my late client's Fund will not be confiscated by the bank as "unclaimed/Abandoned Deposit". Every documentation to successfully present you as the
surviving next of kin will be arranged by me, since I have all information in the background of this client.

For the sake of transparency on this matter, you are free to make immediate contact with me and for further information related to this matter, as will be able to discuss what entitlement each of us will gain from the transaction, which cannot be discussed at this material time.

Thank you very much for your anticipated co-operation while we expect your prompt response.pls get back to me with this mail address; georgeuzo_mg@yahoo.com

Yours faithfully,
Barrister GEORGE UZO(SAN

Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/barrister-george-uzo---a-financial-attorney-to-capt-hatem-roushdy/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=500

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé