Rychlé vyhledávání

Reklama

Vyzkoušej zdarma - Prémiová internetová ochrana pro Windows


Diskuse : Irena Sendler


Marie
09.10.2012 v 20:24
Pro ty, kdo nevěří - doporučuji přečíst si knihu Anny Mieszkowské: Děti Ireny Sendlerové. Byl o ní natočený i film Courageous Heart of Irena Sendler. Velmi statečná paní.

islanina
16.09.2012 v 15:02
Lacna zidovska propaganda.

Veronika
13.09.2012 v 09:27
Já bych tu vůbec pánům odkazy nedávala žijí ve svým světě a pokud nedokáži použít ani google aby si tuto informaci ověřili tak se mi chce smát jak vůbec může někdo tak hloupej, aby vyjádřil svůj názor když o tom nic neví.

Mirka
29.02.2012 v 10:36
pro \"nevěřící Tomáše\" : http://cs.wikipedia.org/wiki/Irena_Sendlerowa

Jirina Balakova
25.10.2011 v 08:01
Kdo nechce verit, neuveri. Ale pravda to skutecne je. Irena Sendler skutecne zila a diky jeji pomoci 2 500 deti prezilo valku. Chcete vedet vic? Zadejte si jeji jmeno na Google. Valka byla strasna, nelze skutecnosti bagatelizovat. Budme radi, ze zijeme prave ted a tady, kde nejsou valky.

jano
04.01.2011 v 22:34
je to zneuzity pribeh jednej zeny, doplneny o skutocnosti, aby to niekomu vyhovovalo. Ten co to pisal, keby bol aspom presne definoval cenu mieru za rok 2007. Co tam je napisane je absurdne. Plne sa stotoznujem s Martinom Krbecom.

Ignác Pospíšil
02.12.2010 v 18:03
Příběh je pravdivý, včetně počtu zachráněných dětí a Nobelovy ceny... Více zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Irena_Sendlerowa nebo v knize Děti Ireny Sendlerové, která vyšla letos. PS: Že Poláci pomáhali Židům málo, je lež...

Mirek Šimák
20.10.2010 v 09:00
Panove, uplne chapu vase pochyby o realnosti pribehu, info v mailu je pro me uplne nove a prekvapujici. Na druhou stranu vec povazuji za moznou, protoze existuje nekolik jinych pribehu, situaci, ktere se zdaji v souvislosti s 2WW nemozne. Napriklad: 1) nedavno jsem cetl pribeh muze (nepamatuju si z jake zeme byl, ale byl od zapadnich spojencu), kteremu se podarilo domluvit s veznem z Osvetimi a na jeden den si vymenili role (vezni nekde pracovali a tam se vymenili) Tento muz pak podal svedectvi o situaci v KT 2) v roce 1944 bylo povstani v Osvetimi(?), pricemz vezni disponovali strelnymi zbranemi (viz film Seda zona). Bylo mozne tedy sehnat i toto 3) v knize o osobnim lekari Himmlera jsou zajimave informace ohledne holokaustu, lekari se podarilo presvedcit Himmlera, aby proti vuli Hitlera umoznil zachranu a odjezd mnoha zidu tusim do Svedska... 4) Nicolas Winton - sice tesne pred valkou, ale provedl vec, ktera se taky zda skoro nemozna 5) Arnost Valenta - pilot zastreleny na uteku ze zajateckeho tabora, kde vezni meli k dispozici i svoje doklady s fotografiemi, spoustu veci ziskali vymenou od zkorumpovanych strazi.. Tedy jde jen o to, jak system funguje a kde najdete slabinu. Je to sice zdanlive nemozne, ale kdyz najdete zpusob, jde to.

Robert Koblížek
23.08.2010 v 08:32
Obávám se,jestli smysl tohoto článku není také laciná (bez argumentů) diskreditace Nobelovy ceny.Nejsou tam zdroje informací,není tam autor.To je samo o sobě dost podezřelé.Pokud si zvykneme věřit zprávám bez uvedených zdrojů (třeba v médiích),tak toho autoři mohou využít k naší manipulaci...mohou být pravdivé,ale berme je s rezervou,i když jsou třeba v televizi ve zprávách.

Michal Kondrot
23.04.2010 v 19:33
Uvedomte si prosim, ze tieto clanky rozsiruju ti isti ludia, ktori hovoria, ze plan na vyhladenie zidov bol taky tajny, ze vobec nebol zaznamenany v pisomnej forme a ze o nom vedeli len hlavni funkcionari tretej rise - Hitler, Himler, Goring a Heydrich.Do dnesneho dna nebol najdeny ani jeden dokument podpisany niektorym z uvedenych funkcionarov tretej rise, ktory by nariadoval vyhladzovanie zidov, alebo akehokolvek ineho etnika. Nechapem, ako sa mohla nejaka udrzbarka daleko od centra rise dozvediet o tychto planoch, ked boli tak utajene. Tiez si neviem predstavit, ze by pri nemeckej doslednosti boli straze take benevolentne a bali by sa nejakeho ustekaneho psa. Okrem toho sa tie straze menili. Viem si skor predstavit, ze nastvany strazny psa zastreli,lebo mu brani vo vykone sluzby. Nechce sa mi verit, ze by v nemeckej armade sluzilo tolko lenivych hlupakov, ktori sa pokakaju pred stekajucim psom. Okrem toho sa tieto kontroly casto vykonavali za pritomnosti nemeckych straznych psov a ti tiez urcite stiahli chvosty, ked na nich Irenin pes zastekal...

Martin Krbec
21.04.2010 v 08:49
Právě jsem dočetl knihu, kterou napsal Louis Begley: Wartime Lies. Je to příběh židovského chlapce v Polsku za 2. světové války, který přežil jen s velkým štěstím díky inteligenci a vynalézavosti své tety. Poláci Židům pomáhali jen velmi málo, spíš naopak využívali jejich situace. Představa, že v té době někdo umístí do polských rodin a sirotčinců 2500 dětí je absurdní, stejně jako to, že celý příběh objevili studenti nějaké americké high school. Zajímalo by mě, zda se tím vážně zabýval nějaký historik. Paní Sendlerowá bude asi skutečná postava a pokud zachránila třeba jen 25 dětí hluboce před ní smekám, ale příběhu tak, jak je prezentován v médiích odmítám věřit.

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Cybersecurity Conference Prague 2020
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
SDRUŽENÍ INTERNETOVÝCH OBCHODŮ  Internet-Shops.cz
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
SECIT.SK
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Lymfatické centrum Třebíč
Levna-vejce