Rychlé vyhledávání

Reklama

Vyzkoušej zdarma - Prémiová internetová ochrana pro Windows


Hřebíky přátelství - Bez pratel nemas nic!

První výskyt: 01.2003

Text hoaxu

Verze 1.

Byl jednou jeden kluk, který měl špatný charakter. Jeho otec mu dal pytel plný hřebíků a řekl mu, že pokaždé, když s někým ztratí trpělivost, musí zatlouct jeden hřebík do zahradního plotu. První den zatloukl kluk 37 hřebíků do zahradního plotu. V následujících týdnech se naučil ovládat.

Počet hřebíků v zahradním plotu byl stále menší. Naučil se, že zatlouct hřebík je namáhavější než se ovládnout. Konečně přišel den, kdy kluk už nemusel zatlouci žádný hřebík. Takže šel za otcem a řekl mu to. Otec mu tedy řekl, že má každý den vytrhnout jeden hřebík ze zahradního plotu, když se ovládne.

Konečně mohl kluk otci říct, že vechny hřebíky z plotu vytrhl. Otec mu přinesl zahradní plot a řekl mu: "Můj synu, dobře sis počínal, ale i přesto se podívej na ten zahradní plot. Je plný děr. Ten zahradní plot už nikdy nebude jako dřív. Když se s někým hádáš a řekneš mu něco zlého, tak mu tady necháš ránu. Můžeš zasunout do člověka nůž a můžeš ho potom vytáhnout. Rána zůstane. Nepomůže, když se mockrát omluvíš, rána zůstane. Slovní rána je stejně bolestivá jako tělesná rána. Přátelé jsou vzácnými drahokamy, přivádějí tě k smíchu a dávají ti odvahu. Jsou připraveni ti naslouchat, když je potřebuješ, podporují tě a otvírají ti srdce."

To je týden přátelství. Ukaž svým přátelům, jakou pro tebe mají hodnotu.

Pošli tenhle mail každému, koho označuješ za přítele, i kdyby to mělo znamenat tento mail poslat člověku, od kterého jsi ho dostal. Když zpráva přijde zpátky, víte, že máte nějaký okruh přátel. Přeji ti hezký týden přátelství, vážím si toho, že jsi můj přítel/moje přítelkyně. Prosím odpusť mi všechny díry, které jsem zanechal v tvém zahradním plotě...!

!!! HODNĚ ŠTĚSTÍ !!!
Pošli tento mail tolika přátelům, kolik je možné. Když tento mail dostaneš zpátky, víš kdo jsou tví praví přátelé.

!!!!!!!!!PROSÍM OKOPÍRUJ TENTO MAIL DO NOVÉ ZPRÁVY!!!!!!!


Verze 2.

Zil jednou jeden maly chlapec, ktery mel velmi spatnou povahu. Otec mu dal kapsu hrebiku a rekl mu, ze vzdy, kdyz se rozlobi, at zatluce jeden hrebik do plotu vzadu za domem. Prvni den chlapec zatloukl do plotu 37 hrebiku. Za nekolik tydnu se naucil kontrolovat svuj hnev a pocet zatlucenych hrebiku se postupne snizoval. Zjistil, ze je jednodussi ovladat zlost, nez zatloukat
hrebiky do plotu.

Nakonec prisel ten den, kdy se chlapec ani jednou
nerozlobil. Rekl to otci a ten mu navrhl, aby vytahoval vzdy jeden hrebik, kdyz se za cely den ani jednou nerozhneva. Dny mijely a chlapec po case mohl rict otci, ze v plote nezustal ani jeden hrebik.

Tehdy vzal otec chlapce za ruku a zavedl ho k plotu. Tam mu rekl: "Udelal si dobre, chlapce, ale podivej se na ty diry v plote. Ten plot uz nikdy nebude takovy, jaky byl. Kdyz reknes neco ve zlosti, tak to zanecha prave takove jizvy. Jako kdyz zabodnes do cloveka nuz a vytahnes ho.

Nezalezi na tom, kolikrat reknes lituji, rana stale zustava. Rana zpusobena slovem boli stejne, jako fyzicky uder. Pratele jsou vlastne velmi vzacne drahokamy.
Rozveseluji te a podporuji ve vsem. Vyposlechnou te, kdyz mas starosti, pochvali te a vzdy jsou ochotni ti otevrit sve srdce."

Tento tyden je "Mezinarodnim tydnem pratelstvi". Ukaz svym pratelum, jak moc Ti na nich zalezi. Posli tento e-mail kazdemu, koho povazujes za PRITELE. I kdyz to bude znamenat, ze ho posles zpet tomu, kdo Ti ho zaslal.
Kdyz se Ti vrati nazpet, znamena to, ze mas okruh pratel.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/retezove-emaily/hrebiky-pratelstvi---bez-pratel-nemas-nic/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=retezove-emaily&action=hoax_detail&id=139

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Cybersecurity Conference Prague 2020
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
SDRUŽENÍ INTERNETOVÝCH OBCHODŮ  Internet-Shops.cz
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
SECIT.SK
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Lymfatické centrum Třebíč
Levna-vejce