Rychlé vyhledávání

Reklama

Vyzkoušej zdarma - Prémiová internetová ochrana pro Windows


AUTO - Nevěřte na třináctku

První výskyt: 02.2004

Text hoaxu

Kdyby Vám někdo říkal, že 13 je nešťastné číslo, nevěřte tomu!

13. ledna ve 13 hodin 13 minut (dle údajů na stvrzence z bankovního terminálu čerpací stanice, mohu ukázat) jsem právě zaplatil u čerpací stanice naftu svou platební kartou. Naposledy.... Tedy naposledy svou....


Ale popořádku...

Když jsem 13. ledna přijížděl v Brně - Modřicích ke žluté čerpací stanici f. Novotný, bylo mi divné, že vedle ní stály dva dlouhé návěsy a za nimi, až skoro v silnici tmavomodrý FORD Mondeo kombi s tmavými bočními skly, takže jsem si myslel, že je tam plno, ale když jsem přijel blíže, tak jsem uviděl, že všechny stojany jsou volné. Zajel jsem tedy k tomu prostřednímu a to modré auto náhle zajelo k vedlejšímu stojanu.
Načepoval jsem naftu a šel zaplatit do prázdné prodejny. A právě ve 13 hodin 13 minut během těch 30 vteřin, co jsem platil kartou, stačili ti mladíci z modrého auta se ochomýtnout kolem mého vozu a propíchnout mi pravou zadní pneumatiku. Zdůrazňuji, že v mém autě přitom celou dobu seděl kolega a že i pumpař je z 10 metrů pozoroval, neboť mu byli podezřelí tím, že nečepovali a navíc neměli přední SPZ, ale nikdo jsme si nevšimli, jak to udělali, a ani to není patrné ze záznamu bezpečnostní kamery. Nicméně skutečností je 2 cm široká díra v mé pneumatice z boku těsně pod vzorkem, patrně od širokého nože, který asi měli v botě, takže to s autem nijak nezahýbalo a ani žádný sykot slyšet nebyl...
Já jsem pak nastoupil (a oni dobře viděli, že peněženku odkládám do přihrádky pod rádio), objel pumpu vpravo, oni vlevo a vzadu za pumpou mi zkřížili cestu. Dobře asi věděli, že tam bezpečnostní kamery již nejsou a mysleli si, že tam zastavím a začnu opravovat. U mého auta se však defekt u nízkoprofilových pneu prakticky vůbec nepozná, a tak jsem je objel a pokračoval na Brno. Po několika km jsem omylem minul výjezd na dálnici na Prahu a až tam se začaly ozývat divné zvuky od zadní nápravy. Proto jsem hned po 300 m na křižovatce auto otočil zpět do opačného pruhu a po 100 m zastavil na zebře mezi výjezdem na D1 na Prahu a pokračováním D2 na Bratislavu. Otevřel jsem zadní dveře (mám krátké kombi - MPV, takže bylo vidět stále až na volant), vyndal rezervu a opravoval pneu. Kolega mi prakticky nepomáhal a stál nade mnou (je přitom skoro 2 m vysoký) za autem. Po 10 minutách bylo opraveno, nasedli jsme a já ho odvezl k čerpačce ARAL, kde na něj čekal jiný vůz. A naštěstí hned tam jsem náhle zjistil, že mi chybí peněženka s diářem, která byla zastrčena v přihrádce pod rádiem.

Když jsem mu okamžitě zavolal, tak mi řekl, že sice naproti nám v opačném jízdním pruhu zastavilo na chvíli modré auto, z něhož vyběhl asi 20letý mladík s hnědými vlasy, který se přišel přeochotně zeptat, zda nepotřebujeme pomoci, a když ho odmítl, tak zase odešel (druhý mladík zůstal sedět v modrém autě přes silnici). Přestože se kolega na něj díval jak přicházel i jak odcházel až za svodidla, přesto se asi pak stačil ještě nějak vrátit (přes 2 jízdní pruhy na Bratislavu, střední dělící pás se svodidly a 2 jízdní pruhy do Brna!), nepozorovaně otevřít přední levé dveře a ukrást mi peněženku se všemi doklady a kartami!

Byl to od něj sice opravdu bravurní, profesionální ukázkový výkon, ale mne přišel na dost peněz (ani za nóbl lóži v metropolitní opeře v New Yorku a s kvalitnějším hereckým obsazením bych býval nezaplatil více). Bylo to navíc o to drzejší, že celé této jejich ukázkové akci přihlíželi shodou okolností i policisté, neboť jejich auto stálo 80 m před námi na přemostění a sledovali provoz a měli nás jak na dlani. Bohužel si ničeho nevšimli, neboť prý sledovali spíše provoz na D1, na které stáli, než na D2, která byla s námi pod nimi. Zbytečně jsem tedy s opravou spěchal ze strachu, aby mi nešli dát pokutu za chybné stání na zebře a bez použití trojúhelníku, a teď toho trpce lituji, vyšlo by mne to totiž podstatně levněji!

A kdybych si zmizení peněženky okamžitě nevšiml, mohlo to být ještě mnohem horší! Naštěstí mi zůstal telefon (byť bez telefonního seznamu blokačních linek karet, který byl v ukradeném diáři), ale přes telefonního asistenta jsem se postupně dovolal do obou svých bank a okamžitě zablokoval platební karty. Naštěstí jsem to stihl o několik minut dříve, než ve 14.40 někdo zadal ve 30 km vzdálených Rosicích čtyřikrát PIN na mou platební kartu....

Oba podvodníci okolí Brna dobře znají, neboť velmi dobře vědí, kde u pump jsou a kde již nejsou bezpečnostní kamery (čelní záběry jim nevadí, neboť přední SPZ při akci nemají a vzadu za pumpou již kamery obvykle nebývají), stejně jako věděli, že i když se krádež stala v Brně a jejich auto stálo ve směru do centra, že se musí na nejbližší křižovatce jako já otočit do protisměru a drze kolem mne projet na D1 a odjet až do 30 km vzdálených Rosic, neboť dobře vědí, že bankomat v Rosicích je umístěn mimo pobočku KB a tudíž bez kamery. Chybou ovšem je, že bankomat kartu jen zablokoval, ale nespolkl, zvláště tu tzv. embosovanou (s reliéfem), takže na ní mohli ještě do půlnoci alespoň nakupovat v "drobném" (v částkách sice "jen" do cca 10 000 Kč, ale zato opakovaně). Takže teď již jen s napětím očekávám, kolik toho do půlnoci, do kdy za nákupy na embosovanou, byť již zablokovanou kartu ručí ještě její majitel, stačili nakoupit, neboť u nižších částek nemusí obchodník, který má místo elektronického terminálu pouze imprinter (tzv. žehličku), ověřovat PIN a volat do kartového centra, ale stačí mu pouze ověřit si podpis (za jeho shodu s kartou ale ručí on!).

Útěchou mi snad jen může být, že kdybych býval zastavil hned za pumpou a nevydal jim ihned dostatečně ochotně všechny své a kolegovy finanční a jiné snadno zpeněžitelné prostředky, mohl jsem skončit nejen bez peněz (to v každém případě) a mobilu, ale v lepším případě navíc ještě s pořádnou nakládačkou, v tom horším pak třeba s kudlou v břiše. I tak je to ale dost slabá útěcha.....

Obracím se tímto proto na všechny, kteří to budou číst, aby si nejen dávali sami větší pozor, pokud po zastavení u pumpy nebo jinde mají náhle prázdnou pneumatiku (oba podvodníci totiž své "představení" přes vzrůstající zájem Policie pro velký úspěch pravidelně opakují), a nemysleli si jako já, že zrovna jim se to stát nemůže, zvláště když nejedou sami a opravují pod dohledem policie, ale především pokud by někde uviděli tmavomodrý FORD Mondeo kombi současného typu s tmavými bočními skly (nových fordů Mondeo může být sice v republice i několik tisíc, kombíků sotva několik set, tmavomodrých pak možná několik desítek, ale s kouřovými bočními skly asi jen jeden jediný, a pokud bude někde bez předního čísla, tak je právě v akci), aby neváhali ihned na něj upozornit buď mne caoh@volny.cz, nebo raději přímo Policii, zvláště pak tu v Brně (např. přes tísňovou linku 158) nebo tu v Rajhradu u Brna, která to vyšetřovala (tel. 547 232 193) a která by uvítala jakékoliv další poznatky, zvláště pak číslo zadní SPZ, neboť to jejich auto pravděpodobně není kradené.


P.S.: Prosím pošlete tuto zprávu všem, kterých se může týkat, nic za to sice nedostanete (natož telefon Ericsson, jako prý při přeposílání jiných mailů), ale i kdyby se nepodařilo ty lumpy vypátrat a chytit, pomůžete tím alespoň ochránit své kolegy !!!

P.P.S.: I když mě pak i při blokaci účtů automat na pořadí v bance nasměroval samozřejmě právě na přepážku č. 13, tak stejně na 13 nevěřím a nevěřím.....


P.P.P.S.: A nevěřte na ní ani Vy!

To samé se Vám totiž může stát i v jiném datu, v jinou hodinu a v jinou minutu! A čistě statisticky vzato dokonce mnohem a mnohem častěji !

Poznámka redaktora

Poslal jsem dotaz na policii ČR a na e-mailovou adresu, která je uvedena v textu zprávy.

Od pana Měchury (caoh@volny.cz) jsem obdržel tuto odpověď:
Bohužel vše je pravdivé, a jak mám ohlasy nejsem sám, komu se to přihodilo.
S pozdravem
Petr Měchura


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/retezove-emaily/auto---neverte-na-trinactku/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=retezove-emaily&action=hoax_detail&id=225

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Cybersecurity Conference Prague 2020
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
SDRUŽENÍ INTERNETOVÝCH OBCHODŮ  Internet-Shops.cz
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
SECIT.SK
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Lymfatické centrum Třebíč
Levna-vejce