Rychlé vyhledávání

Reklama

PostBank online banking

První výskyt: 09.2005

Text hoaxu

Sehr geehrte Damen und Herren,

In Verbindung damit, daß wir in unserem Land in eine schwierige Situation mit online - Banking geraten sind, wurde uns empfohlen, alle online - Konten von unserer Bank zu kontrollieren, um die "Tageskonten" festzustellen, die von den Betrügern dazu benutzt werden, das gestohlene Geld zu waschen. Demzufolge bitten wir unsere Kunden inständig, das Formular einer Kontobestätigung, das sich auf unserer offiziellen Web-Seite befindet, auszufüllen.

Jene Konten, die bis zum 27.08.05 auf diesem Formular nicht angegeben werden, werden bis zur Feststellung der Bedingungen ihrer Eröffnung und Benutzung blockiert. Diese Revision betrifft sowohl die Privatkunden, als auch die Firmenkunden.

Form Ausfüllen

Wir bitten um Verzeihung für die Unannehmlichkeiten, die wir Ihnen bereitet haben, wir hoffen auf Ihre Hilfe und gegenseitiges Verständnis.

Mit freundlichen Grüßen,
Sicherheitsabteilung,
Postbank.de

Vzhled e-mailu

Poznámka redaktora

Hrubý překlad:

Vážené dámy a pánové, v souvislosti s tím , že musíme v naší zemi počítat s problémy s online-Banking, kontrolujeme všechny online konta naší banky abychom určili denní výběry z konta a zabránili tím praní špinavých peněz. Proto Vás prosíme o vyplnění oficiálního formuláře z našeho webu. Všechna konta, u kterých do 27.8.2005 nebudou dodány vyplněné fomuláře budou blokována. Tato revize směřuje k privátních zákazníkům ale také k firmám. Omlouváme se za problémy, které Vám způsobujeme, doufáme ve Vaši pomoc. Se srdečnými pozdravy, Zabezpečení, Poštovní banka.

Odkaz pod tlačíkem pro vyplnění formuláře směřuje na http://postbanking.net pravá adresa této banky je http://www.postbank.de.
Po vyplnění požadovaných údajů se zobrazí poděkování a po chvíli je uživatel přesměrován na pravé stránky.

Princip phishingových podvodných e-mailů:

1)
V podvodné zprávě se využívá sociální inženýrství. Příjemci zprávy je předložena informace, že je důležité, aby kliknul na odkaz a na odkazovaných stránkách vyplnil formulář. V opačném případě může mít problémy, například neprovede se platba v bance, zablokuje se bankovní účet, nedostane se do e-mailové schránky nebo mu bude zrušen přístup do profilu na sociální síti a podobně.

2)
V e-mailu je uveden link, na který se má kliknout a tím by měl uživatel vstoupit na stránku s formulářem. Přestože text odkazu v e-mailu vypadá, že uživatel bude přesměrován na server banky, e-mailové schránky nebo na stránky příslušné služby, skutečné přesměrování bude provedeno na falešné stránky s podvodným formulářem.

3)
Odkaz v e-mailu přesměruje na stránku podvodníků udělanou ve stejném stylu, jako je originální stránka služby a proto nepozorný návštěvník si ani nemusí uvědomit, že je na cizím serveru. Po uživateli je požadováno, aby ve formuláři vyplnil důvěrné informace o jeho platební kartě, přístupových údajích ke službě a podobně. Pokud toto provede, jsou informace zaslány podvodníkůma těm už nic nebrání k jejich zneužití.


Celý způsob podvodu je velice jednoduchý. Stačí notná dávka drzosti spojená s lidskou naivitou nebo  nepozorností a problém je na světě!

Známé rčení "OPATRNOSTI NENÍ NIKDY DOST" platí na internetu mnohonásobně.

Podrobnější popis podvodů najdete na odkazu Co je to PHISHING.

Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/phishing/postbank-online-banking/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=phishing&action=hoax_detail&id=420

Generální partner

E S E T - ENJOY SAFER TECHNOLOGY

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé