Rychlé vyhledávání

Reklama

Doručení vašeho balíčku. (20200613)

První výskyt: 06.2020

Text hoaxu

Příjemce pozornosti

Organizace spojených národů ve spolupráci s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) se dohodly, že vám odškodní částkou jednoho milionu pět set tisíc dolarů (1,5 milionu USD) poté, co mezinárodní skupina pro sledování internetu v rámci UNCC / MMF předložila vaše jméno a e-mail. konference Setkání, které se konalo minulý týden s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem v Ženevském Švýcarsku.

Tento platební program je organizován pro charitativní organizaci / oběti podvodů a loterie pro rozvoj. Vaše jméno se objevilo mezi příjemci, kteří obdrží částku 1,5 milionu USD, připsanou na účet ATM Card, který byl pro vás zřízen v Bance, a byl schválen k okamžitému doručení vám. Proto buďte informováni, že jsme vaši bankovní kartu ATM ve výši 1,5 milionu USD zaregistrovali u kurýra Blue Dart Express Company Limited s registračním kódem (DCJKT00678G).

Obraťte se prosím na Blue Dart Express courier Limited se svými dodacími informacemi, jako je vaše celé jméno, telefonní číslo, vaše aktuální adresa, na které chcete doručit vaši bankomatovou kartu.

Kancelář Blue Dart Express courier Limited:
Jméno režiséra: Balfour Manuel
E-mail: inf.bluedartexpress@outlook.com
Tel: +229 667 102 47.

Obraťte se na ně s žádostí o doručení vaší karty ATM.

S pozdravem,
Kristalina Georgieva
Šéf MMF.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Attention beneficiary

The United Nations in conjunction with International Monetary Fund (IMF) have agreed to compensate you with the sum of One Million Five Hundred Thousand US Dollars ($1.5MUSD) after your name and email was submitted by the Internet International Monitoring Group during the UNCC/IMF conference Meeting which was held this last week edition with UN Secretary General António Guterres in Geneva Switzerland.

This payment Program is organized for charity organization/Scam victims and lottery for development. Your name appeared among the beneficiaries who will receive the sum of $1.5 Million USD, credited to ATM Card account that was set up for you in the Bank and it has been approved for immediate delivery to you. Therefore, be informed that We have registered your ATM card of USD$1.5 million with Blue Dart Express courier Company Limited with registration code of ( DCJKT00678G).

Please Contact Blue Dart Express courier Limited with your delivery information such as Your full name,Telephone number, Your current address where you want them to deliver your ATM card to you.


Blue Dart Express courier Limited Office:
Name of Director: Balfour Manuel
E-mail: inf.bluedartexpress@outlook.com
Tel:  +229 667 102 47.

Contact them for the delivery of your ATM card.

Best Regards,
Kristalina Georgieva
IMF boss.

Jak to celé funguje:
Uživatelům je rozeslán e-mail, že vyhráli vysokou cenu v mezinárodní loterii. Do údajného slosování se dostali například výběrem e-mailových adres z celého světa a právě ta jejich vyhrála. Většinou bývá doporučeno, nikomu se o svém štěstí nezmiňovat (dotyčný by pak zjistil, že není jediný). Když se šťastlivec o svoji výhru přihlásí, dozví se kromě gratulace, že musí před vyplacením výhry zaplatit manipulační poplatek ve výši několika desítek až tisíce EUR. Tento poplatek samozřejmě není možné strhnout z vyplácené výhry.
Nikde nemá zaručeno, že po zaplacení poplatku výhru obdrží.

Dalším možným způsobem, jak vylákat peníze z nachytaných lidí je zneužití tzv. žlutých linek, kdy údajný výherce je nucen z důvody získání informací o výhře zavolat na čísla se zvláštním tarifem. Než se automat na druhé straně "vypovídá", naskakují poplatky za telefon ve výši až několika stovek korun.

Podrobné informace najdete v kapitole Co jsou to podvodné loterie.

Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/loterie/doruceni-vaseho-balicku-20200613/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=loterie&action=hoax_detail&id=1606

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé