Rychlé vyhledávání

Reklama

Zpoplatnění ICQ

První výskyt: 11.2004

Text hoaxu

Červen 2009

Od 1 července má icq stát 50 Kč za měsíc,postav se proti tomu a pošli tento text aspon 15 lidem z tvých kontaktů.Když to doděláš zmáčkni f1 a tvoje květinka bude modrá,to znamená že nemusíš nic platit


Listopad 2007

Pozor! Od 1.1.2008 bude ICQ placené. Uvedla to dnes společnost AOL (poskytovatel ICQ služby). Tomu můžete včas předejít, když pošlete tuto zprávu alespoň 15 lidem z vaší kontaktní listiny. Předem upozorňujeme, že se nejedná o žert. Po odeslání této zprávy 15 lidem dostanete na email (zadaný při registraci) informace o tom, že jste splnili podmínky pro další používání ICQ bez poplatků. Poznáte to i tím, že vaše ICQ květina zmodrá.


Září 2007

Zdar, chci ti říct že od 1.října 2007 bude icq stát 45,60 Kč. Jestli tomu chceš zabránit tak tuto zprávu pošli 18 lidem z tvého seznamu, až to uděláš zmáčkni F1 a tvoje kytka zvadne a ty budeš mít icq zdarma ahoj.to neni vtip. to je pravda.

Červen 2007

Od 1.července ma icq stat 50 Kč.za měsíc! Postav se proti tomuto a posli tento text aspon 15 lidem z tvojich kontaktu. Kdyz jsi to poslal/a tak zmackni f1 a tvoje kvetinka bude modra. To znamena ze nemusis nic platit. Takto pomoz ze icq bude jeste porad zadarmo! To neni zadny vtip!!!Ale pravda!!!

Leden 2007

Tvůrci ICQ se rozhodli spočítat všechny uživatele ICQ . V této zprávě je obsažen speciální kód který započte vaše ICQ adresu do databáze. Kdo neodešle tuto zprávu všem ze svého Icq seznamu kontaktů bude platit Paušálně 163Kč měsíčně


Červen 2006

Od 1.12.06 bude icq placené. tomu muzete predejit kdyz poslete tuto zpravu aspon 18 lidem z tve kontaktni listiny . Neni to zert (zdroj: www.icq.com ) Kdyz posles 18 lidem dostanes email a tvoje icq kvetina bude modrá.


Říjen 2005

PROSIM BERTE VAZNE!
od 1.12.05 bude icq placene. tomu muzete predejit kdyz poslete tuto zpravu aspon 18 lidem z tve kontaktni listiny. neni to zadny zert (zdroj:www.icq.com) kdyz to posles 18lidem dostanes email a tvoje icq kvetina bude modra


Další verze fámy, která vše svádí na neexistující vir a jako zdroj odkazuje na jisté stránky

POZOR DULEZITE!!
Pokud vam doslo varovani, ze bude od 1.12. ICQ placene,jednalo se o virus PaySpoof.f sirici se po ICQ.Pokud jste varovani poslali jinym,obdrzeli tento virus i oni. Viru se lze zbavit jedine preinstalaci ICQ.Virus se projevi az 1.12.a smaze vsem nakazenym harddisky. Poslete prosim tuto zpravu lidem,u kterych tusite, ze by mohli byt nositeli viru.
Zdroj: cenzurováno - viz. poznámka redaktora


Starší verze fámy z listopadu 2004

Od 1.12. ICQ sa bude platit! toto sa da ale zastavit tym, ze 20im ludom z contactnej listiny tuto spravu! toto neni sranda (Z: www.icq.com ) ked ju posles 20 ludom, dostanes Email a tvoja kvetina bude modra!

Poznámka redaktora

Na oficiálních stránkách ICQ, na kterou se autor fámy odvolává, není o uvedeném zpoplatnění žádná zmínka.

Zdá se, že ani letos naštěstí (nebo možná bohužel) ke žádnému zpoplatnění nedojde.

Naštěstí:
bude možné tuto oblíbenou službu i nadále zdarma využívat :-)

Bohužel:
bez problému se k ní dostanou různí zakomplexovaní jedinci, kteří vymýšlejí podobné hlouposti a také uživatelé, které nic nenutí k tomu, aby se zamysleli, jaké hlouposti zbytečně rozesílají ostatním lidem :-(

Nejlepší řešením je:
Pročistit si kontakty, autorizovat pouze dobré známé a notorické šiřiče zařadit do seznamu ignorovaných, aby nám neznepříjemňovali život.

Poznámka ke zcezurovaným údajům v textu hoaxu
Texty hoaxů jsou do databáze přidávány tak, jak jsou šířeny, bez žádného dalšího dopisování nebo úprav. Ve vyjímečných případech jsou některé důvěrné údaje na přání poškozených "zcenzurovány", ale prakticky se jejich text i tak nekontrolovatelně šíří po Internetu vinou autora zprávy a dalších uživatelů,kteří ho bezmyšlenkovitě rozesílají.
Ve výše uvedeném hoaxu byly údaje odstraněny na základě tohoto e-mailu:


Dobry den.
Na webu hoax.cz uvadite info o hoaxu, ze vzkaz o zpoplatneni ICQ je vir.
Ja s tim nemam nic spolecnyho, proc tam uvadite odkaz na moje stranky??? O hoaxu jsem se dozvedel ve spouste nasranejch emailu, takze vas prosim, abyste odkaz na muj web odstranili. Uvadite taky moznost, ze jde o propagaci webu. Tak to v zadnem pripade NENI. Zadnou reklamou na webu si nevydelavam - a cist tolik narazek na mou osobu, to je neslychane!!
Dekuji mockrat.

Podpis

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/zpoplatneni-icq/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=358

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé