Rychlé vyhledávání

Reklama

Voda převařená v mikrovlnce a rostliny

První výskyt: 12.2006

Text hoaxu


Česká verze 2014

Níže uvidíte projekt ze školního Science fair (školní soutěž, která mládež povzbuzuje ve vědeckých aktivitách) jedné dívky ze Sussexu, jež chodí do základní školy. Ve svém projektu nejprve profiltrovala vodu a rozdělila ji na dvě části.

První várku vody uvedla do varu na vařiči, druhou v mikrovlnné troubě. Když se voda ochladila, použila obě várky vody na dvě identické rostliny - zalévala ji s nimi. Chtěla zjistit, zda se objeví nějaký rozdíl mezi rostlinou zalévanou vodou normálně uvařenou a vodou, jež prošla mikrovlnkou.

Myšlenka za projektem byla taková: Změní se struktura či energie vody tím, že se ohřeje v mikrovlnné troubě?

Jak se ukázalo, rozdíl je fascinující. Po experimentu byl projekt zopakován jejími spolužáky několikrát a vždy se stejným výsledkem.

Už je několik let známé, že nejde o problém s ozářením něčeho, co projde mikrovlnkou, ale o poškození struktur (třeba DNA) v jídle, což způsobí, že ho tělo nedokáže rozpoznat.

Mikrovlnné trouby nefungují na různých substancích různým způsobem. Cokoliv se do ní vloží, projde stejným destruktivním procesem. Mikrovlny zrychlí těkání molekul. Tento pohyb způsobí napětí, které naruší původní "vzhled" substance. Končí to zničenými vitamíny, minerály, proteiny a vznikají radiolytické příměsi, jež se v přírodě nevyskytují.

Takž tělo takto upravenou potravinu uschová do tukových buněk, aby se ochránilo před tímto "mrtvým jídlem", nebo jej rychle eliminuje. Co třeba matky, ohřívající mléko v různým "bezpečným" přístrojích? Nebo ona zdravotní sestra z Kanady, která ohřála krev pro transfúzi a "omylem" ho zabila, když krev dostal? Ale výrobci tvrdí, že je to bezpečné. Když je to tak bezpečné, proč umíraly ty rostliny?


Anglická verze 2006

Microwaved Water - See What It Does To Plants

Below is a science fair project that my granddaughter did for 2006. In it she took filered water and divided it into two parts.. The first part she heated to boiling in a pan on the stove, and the second part she heated to boiling in a microwave. Then after cooling she used the water to water two identical plants to see if there would be any difference in the growth between the normal boiled water and the water boiled in a microwave. She was thinking that the structure or energy of the water may be compromised by microwave. As it turned out, even she was amazed at the difference.

I have known for years that the problem with microwaved anything is not the radiation people used to worry about, It's how it corrupts the DNA in the food so the body can not recognize it. So the body wraps it in fat cells to protect itself from the dead food or it eliminates it fast.. Think of all the Mothers heating up milk in these "Safe" appliances. What about the nurse in Canada that warmed up blood for a transfusion patient and accidently killed them when the blood went in dead. But the makers say it's safe.. Never mind then, keep using them. Ask your Doctor I am sure they will say it's safe too. Proof is in the pictures of living plants dying. Remember You are also Living. Take Care.Přiložené fotografie z údajného pokusu

Poznámka redaktora

Zpráva o údajném experimentu kolovala před mnoha lety v anglické verzi. Informoval o ni server SNOPES.COM, kde poukazují na možné nepřesnosti.
Kromě průkaznosti pokusu a možností dalších negativních vlivů na některou z rostlin, upozorňuje na nápadnou shodu mnoha detailů na fotografiiích z prvního a pátého dne.

Místo spekulací se provozovatelé serveru SNOPES.COM rozhodli provést vlastní test. Pro svůj pokus použily 3x vodu ze stejného zdroj. První bez převaření, druhou převařenou na plynovém sporáku a třetí převařenou v mikrovlnce. Obě převařené vody samozřejmě nechali vychladnout. Škodlivý vliv nebyl prokázán.

Videa s podobnými pokusy a různými výsledky najdete i na YouTube, ale nejlépe se můžete přesvědčit provedením vlastního testu. Důležité je, abyste při jeho provádění dodrželi podmínky (teplotu a množství zálivky, světlo...)pro všechny rostliny stejné.

Podobné zprávy

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/voda-prevarena-v-mikrovlnce-a-rostliny/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=1459

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé