Rychlé vyhledávání

Reklama

STOP halal v řetězcích Billa

První výskyt: 07.2014

Text hoaxu

V  řetězcích Billa začali s prodejem masa pro muslimy. Je označováno etiketou halal. Drůbež je popravena krutým islámským způsobem "halal" (zabití bez omráčení, zvíře je podříznuto a dlouze umírá, dokud nevykrvácí ) !!!!  

Tuto zrůdnoust podporuje náš stát, který muslimům v naší české zemi, uděluje vyjímku ze zákona č. 246/1992 Sb., zákon české národní rady na ochranu zvířat proti týrání, kde je určeno, že zvíře na jatkách musí být před porážkou omráčeno, aby se minimalizovalo utrpení!!!!  Dalším "vlastizrádcem" je firma DZ Klatovy, která začala pro toto kruté středověké islámské etnikum, na naší české půdě , porážku na způsob "halal" praktikovat!!!!

Bojkotujte, napište jim svůj nesouhlas na fcb stránkách  
 https://www.facebook.com/czbilla?fref=ts   
a   https://www.facebook.com/dzklatovy   

Je nemorální a nepřípustné, abychom v naší kultuře v naší zemi podporovali taková zvěrstva takovou kulturu, kde ženy nemají práva, kde podporují terorismus, pedofilii a kde krutě zabíjejí zvířata !!!

Prosím, nepodporujte takové utrpení, nekupujte takto označené maso a nenakupujte u uvedených firem. Šiřte mezi lidi tuto informaci…


Přiložený obrázek

Poznámka redaktora

Zpráva i s přiloženou fotografií se masově šířila během léta 2014, ve formátu wordovského dokumentu (.DOC souboru). Tento dokument byl (podle informací o souboru) vytvořen 3.7.2014.
Přiložená fotografie může být reálná, ale při detailním pohledu na štítek je datum spotřeby 4.10.2013. Fotografie je tedy mnoho měsíců stará.
Podle informací snadno dohledatelných na internetu (třeba ZDE) Billa tyto kuřata dříve prodávala, ale od 7.10.2013 je stáhla z prodeje.
Šířený dokument byl tedy vytvořen a rozslán mnoho  měsíců po té, co zmiňovaný obchodní řetězec tyto potraviny již dávno neprodával.
Proto tedy zůstává otázkou, z jakého důvodu byl dokument vytvořen. Zda jde o konkurenční boj se zneužitím zastaralých skutečností, případně msta obchodnímu řetězci nebo jen autor trochu zaspal.


Detail o souboru - datum vzniku souboru

Detail datumu spotřeby

Vyjádření odborníka nebo zainteresované osoby


BILLA Česká republika neprodává halal maso

Rádi bychom uvedli na pravou míru informaci šířenou po internetu týkající se prodeje halal kuřecího masa a ujistili naše zákazníky, že v prodejnách BILLA neprodáváme žádné halal potraviny.

Prosíme, nešiřte tuto nepravdivou informaci, která poškozuje naši společnost. Jedná se o tzv. hoax.

Děkujeme.

BILLA ČRDrůbežářský závod Klatovy a.s.

Dobrý den,

naše společnost nikdy živá kuřata nepodřezávala. Ve výrobě probíhá běžná velkokapacitní porážka drůbeže (kuře je omráčeno elektrickým šokem), stejná jako u ostatních konkurenčních firem.
Způsob omračování drůbeže je předepsán zákonem pro ochranu zvířat proti týrání. Veškerý provoz včetně porážky splňuje požadavky evropských veterinárních předpisů pro vývoz do zemí EU a  je pod stálou veterinární kontrolou a za dodržování přísných podmínek welfare (pdf). V současné době kuře Halal do maloobchodní sítě nedodáváme.

Drůbežářský závod Klatovy a.s.
Ul. 5.května 112
339 01 Klatovy, CZSVS ČR

Objevovalo již před několika lety a opět se to objevuje. Nicméně možnost košer nebo halal porážky u nás existuje, výjimky náboženské obci k jejímu provedení uděluje Ministerstvo zemědělství. Jinak košer porážka, židovská, není podle odborníků nehumánní, neb podříznutí, které provede speciálně školený člověk jedním říznutím a tudíž přetnutím velkých cév dojde k okamžitému poklesu tlaku krve a k okamžitému bezvědomí. V podstatě to je principem i halal porážky.

Každý venkovan drůbež poráží u nás takto, useknutím hlavy či podříznutím.

Mail je zaměřen spíš na kritiku podbízení se muslimům a za záminku si bere "nehumánní" porážení drůbeže. To je směšování dvou věcí do jedné.

Josef Duben
Státní veterinární správa
Slezská 100/7
120 56 Praha 2

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/stop-halal-v-retezcich-billa/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=1320

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé