Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : Starobní důchody - zvýhodnění Romů


milan
30.08.2020 v 21:04
byl jsem svedkem na poste kdy rom bral 29 300 soc davky a jeste se smal ze nikdy nemakal

TA JMÉNA BY SE SEM NEVEŠLA.
06.03.2016 v 19:58
Otevřít oči!!!!!!!!!!!!!!!!!!Takže asi je lepší vůbec nedělat.Když důchodce,který si nese v tašce to nejnutnější k životu vidí ty narvané košíky s potravinami u těch nepřizpůsobivých,jejich drahá auta,zdravotní péči a vše ostatní ZDARMA,tak si říká,proč vlastně celý život dřel,ABY JE PAK ZE SVÝCH DANÍ ŽIVIL???ALE ČEMU SE DIVIT,VŽDYT NAŠI POLITICI JIM DÁVAJÍ PŘÍKLAD!!!!!!VIZ MILIONOVÁ KONTA ZA ŠPATNĚ ODVEDENOU PRÁCI(viz majetek státu 1989 a nyní).

Martin
23.08.2014 v 11:02
Je to přesně tak jak píše Peta, takový nepracující cikán má starobní důchod opravdu jen v minimální výši, ovšem dalších X tisích pobírá na různých soc. dávkách a celkově mu to může dát(a většinou i dá) daleko víc než člověku, který 40 let tvrdě makal.

Lojzin
12.04.2014 v 10:12
§ jsou zakrouceny s jistým záměrem a to zcela zjevným, člověk v zákonech a § nezběhlý se v nich nevyzná,čímž nemá šanci jich využít ve svůj prospěch a prevít,který je v nich jako doma je umí rozplést a zaplést ještě více ve svůj prospěch.Známá hláška \"neznalost zákonů neomlouvá\" odsouvá většinu lidí na vedlejší kolej,jelikož v pralese § se vyzná jen málokdo.A když někdo tvrdí že jsou Romové zběhlí v paragrafech,pak by se měl zajímat jak je to možné,když spousta z nich neumí ani číst.Řešení je nasnadě,různí pravdoláskaři a ochránci lidských práv se jim intenzivně věnují.

Peta
22.11.2012 v 09:14
Diskutující nějak nechápou, že se jedná o starobní důchod a pletou do toho další sociální dávky. Pokud tedy člověk celý život nepracuje, má starobní důchod opravdu jen těch 2900,- Rom neRom. Jenže tu jsou pak dávky státní sociální podpory a pomoc v hmotné nouzi. A tyto dávky opravdu mohou dosáhnout či přesáhnout výši důchodu člověka, který dřel celý život.

Rebelka
05.11.2012 v 09:01
Nevěřím tomu co píše česká správa sociálního zabezpečení, neboť naši romští spoluobčané by nedostávali téměř nic, což není pravda. Navíc jak je možné, že někdo pobírá důchod ve výši 87 % svého příjmů a někdo nedosáhne ani na 40 % hranici. Je to diskriminace.

Lea
12.02.2012 v 00:43
Luďku- pobíraná podpora se do důchodu započítává jen za 3 roky celkem. To znamená- pokud jsi z důvodu, že nemůžeš najít práci na pracovním úřadě a jsi tam dýl než 3 roky, tak ti do důchodu započítávají pouze jen ty 3 roky. Tak mi to bylo zděleno. Nic na tom nemění, že jako starší člověk nemůžeš práci najít, protože tě nikde nechcou. A starší jsi už od svých 45 let, jak jsem zjistila od známých, kteří měli podobné problémy s najitím práce k vůli věku, jako já. Takže pokud jste na pracovním úřadě víc jak 3 roky, tak vám je počítat nebudou. Jen ty 3 roky!

Lea
12.02.2012 v 00:30
Musela jsem jít do předčasného důchodu o 2 roky, poněvadž jsem nemohla najít práci, protože jsem stará. To mi říkali s 90% skoro ve všech firmách, kde jsem žádala o práci. Takže mě vypočítali důchod 4.780,- Kč. Protože mě odečetli 2 roky o které jsem šla do důchodu dřív, další roky co jsem si neplatila jako OSVČ sociální ( to bylo 6 let) a nezapočítali poslední odpracovaný rok. Takže celkem jsem pracovala podle výpočtu od roku 1986 po všech odečtených letech , to znamená 2 roky za předčasný odchod do důchodu a 6 let za neplacení sociálních dávek + 1 poslední odpracovaný rok - 32 let. A kde sou ty roky, co jsem pracovala od prvního nastoupení do zaměstnání od roku 1971 ? Do roku 1986 to dělá 15 let a ty nám vůbec do důchodu nepočítají. Takže nám v těchto letech strhávali s platu na důchod , ale tyto peníze už nikdy neuvidíme, protože se tyto roky do důchodového výpočtu vůbec nepočítají. Můj nynější důchod činí 4.781,-Kč. To je po přidání, předtím byl 4.711,-Kč. Takže si lehce vypočítáte, kolik mi přidali. No řekněte sami, dá se s toho žít?

JZ
26.10.2011 v 16:29
Nesouhlasím s vysvětlením, znám to přímo z praxe, tchýně pracující jako zdravotní sestra celý život, soboty, neděle, svátky, noční, \"vyfasovala\" před pár lety důchod, který dnes dosahuje 7500,-Kč a Cikánka, která \"vychrlila\" haldu \"invalidních důchodců\" a co vím byla doma asi celý život si stěžovala nedávno mé kamarádce, že jí 12000,- které má na měsíc nestačí!!! Takže jak mi tohle někdo vysvětlí???? JE TO VELIKÁ LUMPÁRNA a někdo by s tím něco měl udělat, nebo to špatně skončí. Plno našich pracujících (mezi něž patřím) má za mzdu za práci mnohdy problém přežít a ti co nedělají (bohužel většina s tmavou pletí) jen vymetají herny, hospody, jezdí po zlodějinách auty, kradou nám peněženky a dostávají měsíčně na dávkách víc než činí mzda za práci. TO JE HANBA našich poslanců!!!

colonel
08.05.2011 v 19:02
Kdyby MPSV uvedlo pro porovnání konkrétní propočet starobních důchodu A) člověka, který vydělává měsíčně 15.000,- Kč a splnil náležitosti pro přiznání tohoto důchodu a B)člověka, který celý život nedělal(byl nezaměstnananý, žil na dávkách sociálního zabezpečení). V případě, že člověk uvedený za B) nemá nárok na starobní důchod, jakou dávku dostane od státu ve svém důchodovém věku

tom
28.01.2011 v 12:55
Každý si můžete udělat modelovou situaci sami, pokud si najdete příslušnou důchodovou kalkulačku. MPSV vám dalo jednoznačné instrukce, jak si vypočítat důchod vlastními silami.Dokonce i odkaz na zákon. To, že v něm někdo nedokáže číst, je jeho potíž. Jen podotýkám, že Romové to dokážou, tudíž jsou v tomto ohledu asi šikovnější. TO bychom jim měli závidět :-P

drobek
12.12.2010 v 12:36
oni můžou brát důchod 3.000,- K tomu 10.000,- další sociální příspěvky.

Zeman
16.11.2010 v 20:37
To povídání našich úředníků jedním uchem vyslechnu a druhý uchem hned vypouštím, protože znám pravost...Znám jednoho Roma, který byl jedenáct let zavřený ve věznici a poté bral podporu a sám se chlubil a nadával, že dostal důchod jenom 6,5 tisíce korun Já když jsem měl 42 let započítaného zaměstnání na důchod a průměr 13.000 Kč, měl jsem výpočet důchodu něco přes 7.000 Kč.

Kalda
15.10.2010 v 16:37
a tento prispevek od lidatr neni hoax ale spam, coz je nevyzadana zprava ohledne prodeje, vydelku apod :o)

chgf
20.06.2010 v 17:55
Vážení, uvědomte si ale, kolik těchto nepřizpůsobivích je na invalidním důchodu. Těch nebude málo, co myslíte?

tomáš
28.04.2010 v 20:37
Přátelé, v tomhle případě není o čem pochybovat. Romové nejsou privilegovanější, než si možná mnoho spoluobčanů myslí. Jejich dávky se odvíjí podle zákona, jejich případný důchod se odvíjí podle zákona. Jinou možnost prostě úřady nemají. A pokud kohokoli zajímá případný důchod člověka, který nikdy nedělal, stačí si najít důchodovou kalkulačku, jak už tady někdo uvedl a nasimulovat si jakoukoli situaci, na jakou má chuť. Povšimnete si tak, že stát se jen velice nerad zbavuje svých peněz důchodem.

Míra
19.04.2010 v 22:36
Ano Luďku, chápeš to správně: ...vubec by jim narok na starobni duchod nevznikl.

Ludek
19.04.2010 v 17:40
Muj nazor je tyz, jako nazor v prispevku podepsanem \'jarda\'. Dovolim si jej trochu rozvest. Pokud MPSV chce opravdu vec vysvetlit (a nikoliv \'vytmavit\'), necht uvede, jak se vypocita procentni vymera duchodu v pripade (jisteze extremnim lec realnem), kdy obcan nebyl v rozhodnem obdobi zamestnan nebo jen sporadicky. A dale, jak se promitne do vyse duchodu eventuelne pobirana podpora v rozhodnem obdobi. Vychazim z predpokladu, ze pobirani podpory se zapocitava do doby duchodoveho pojisteni. Pokud by tomu tak nebylo, pak, chapu-li to spravne, by nekteri obcane do smrti neziskali dostatecne dlouhou dobu pojisteni a vubec by jim narok na starobni duchod nevznikl.

Viky
16.04.2010 v 13:21
Najděte si důchodovou kalkulačku a důchod si můžete spočítat. Jenže většina cikánů na důchod nedosáhne, protože nebude mít odpracované roky, takže budou stále na dávkách a zlodějnách. Ale kde ten slint, že se jim důchod počítá z průměru, vzala Bobošíková, to nevím. Nemělo by totiž cenu pracovat. Což je blbost.

Rusalka
16.04.2010 v 11:31
Keby sa istý pán počas druhej svetovej nezameriaval na židov a postihnutých, ale len na degešov, dnes by sa také hoaxy nešírili...

hessovka
14.04.2010 v 16:23
To jarda: Oni se hlavně rádi vyjadřujou v paragrafech, pokaždý když se jich na něco ptám, a to jakýchkoliv úřadů, tak to sou samý \"podle paragrafu blablabla\" ale konrétně a polopaticky se nevyjádří nikdy, bohužel je to tak

jarda
14.04.2010 v 10:45
Vyjádření MPSV je sice hezké, ale poněkud vágní a nicneříkající. Bylo by milé, kdyby uvedli třeba konkrétní propočet, tj. důchod člověka, který vydělává měsíčně 15.000 a nezaměstnaného, který pobírá pouze dávky. Buď to neudělali proto, že jim jejich vyjádření připadá dostatečné, nebo proto, že je vše trochu jinak...

Katje
14.04.2010 v 08:41
Aha, tak to jako naši romové důchodci berou důchod jen 2 tisíce? Tomu moc nevěřím, jelikož by do těch svých audi a bmw neměli ani na benzín :-)

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé