Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : Rakovina prsu používáním antiperspirantu


Pamětník
27.12.2016 v 09:44
Výskyt rakoviny prsu se za posledních 25 let podstatně zvýšil. Co se za posledních 25 let změnilo? Používání deodorantů (antiperspirantů), kterými si mimo jiné \"zalepíte\" podpažní potní žlázy materiály ze kterých jsou vyrobeny podprsenky, Více chemicky vyrobených látek v potravinách, podstatný nárůst elektromagnetického smogu (mobily, wifi, mikrovlnky atd.), na druhou stranu benziny neobsahují olovo, komíny v továrnách mají filtry atd. Kdo ví, třeba i pozitivní změny mohou způsobovat, že se změnily podmínky pro vznik karcinomů.

09.11.2016 v 13:50
https://www.novinky.cz/veda-skoly/415508-vedci-podeziraji-deodoranty-s-hlinikem-ze-vyvolavaji-rakovinu.html

Karel
01.09.2016 v 11:11
Úžasný hoax! Člověk by řekl, že muži mají méně rakovin prsu, protože nemají prsa, ale ne! Ono je to kvůli tomu, že se méně holí v podpaží :-))

nikdo
08.08.2013 v 13:59
A ještě k těm \"větším množstvím\" a smrtelným dávkám. Ano, jak se říká, všeho moc škodí. Takže můžeme určovat smrtelnou dávku soli, smrtelnou dávku cukru, smrtelnou dávku chleba, smrtelnou dávku másla... Asi už cítíte, jak hrozná kravina to je. Mne nezajímá, co se mnou udělá tuna antiperspirantu, mne zajímá co se mnou udělá OBVYKLÉ A REÁLNÉ MNOŽSTVÍ.

nikdo
08.08.2013 v 13:52
Většina lidí nemá s antiperspiranty (tzn. výrobky s obsahem chloridu hlinitého, který blokuje potní kanálky) vůbec žádně problémy. Ale každý jsme jiný a existuje malá skupina lidí, u kterých se objevují vedlejší nepříjemné účinky, převážně podráždění, svědění, ekzém a pod. To ale neznamená, že je to škodlivé nebo dokonce karcinogenní. Bylo prokázáno, že přes kůži (neporušenou, nepodrážděnou) se nevstřebá nic nebo naprosto bezvýznamné množství. Přijde mi na hlavu postavené, v souvislosti s kosmetikou uvádět efekty, jaké by to mohlo mít při požití - poruchy vstřebávání živin, demence, Alzheimer... Copak někdo jíte antiperspiranty? Koncentrace v běžných antiperspirantech je 3 %. Tedy docela malé množství. Nicméně pro lidi s chorobně intenzivním pocením existuje extra silný přípravek, který je pokud vím dostupný pouze v lékárnách (myslím, že bez předpisu, volný prodej). Je tekutý ve formě roll-on a obsahuje 20 % chloridu hlinitého. Samozřejmě, že nejlepší je se umýt, ale ne vždy je k tomu příležitost - těžko budete vysvětlovat obchodnímu partnerovi uprostřed jednání, ať hodinku počká, že jste se zpotil a jdete si dát sprchu. A těm s chorobným pocením už je to rada úplně naprd, ti by se museli koupat každou půlhodinu.

Majkl
26.05.2012 v 20:43
taky me bolelo v podpazi a kdyz jsem prestal pouzivat antiperspiranty , tak jsem se zacal dost potit a ty citlivy mista v podpazi zmizela, tak mi reknete, ze ty antiperspiranty nejsou spatny

Lucie
27.09.2011 v 10:45
To se mi líbí, jak se tady mnozí ohánějí seriózními studiemi :) Stálo by za to někdy vědět, kdo všechny ty seriózní studie zadává a platí...Každý si to musí přebrat sám svým rozumem, přičemž můj názor je ten, že lidem škodí více či méně téměř veškeré kosmetické prostředky nepřírodního původu. Tím neříkám, že je nepoužívám, ale rozhodně bych si nedovolila podobné informace označit jakožto kravinu.

Jiří
18.09.2011 v 20:42
Antiperspiranty nejsou nebezpečné, není na to žádná studie. Éčka nejsou nebezpečná. Stres není nebezpečný. Mobily u hlavy nejsou nebezpečné. A tak dále. Ale existuje nějaký seriozní výzkum, co se složitým lidským organizmem dělají všechny tyhle věci dohromady?

Marabu
25.03.2011 v 15:55
..nehledě na to, že větší množství hliníku a jeho sloučenin v těle způsobují poškození ledvin, demenci, křeče, usazuje se v kostech atd ... ale vzhledem k tomu, že jedovatosti dejmetomu Aspatramu (umělé sladidlo - žvýkačky,nápoje atd atd) taky málokdo věnuje pozornost tak nepočítám že si z toho co jsem napsal vezmete mnoho... ale třeba alespon někdo. ..mě fascinuje, že mohou vyrábět výrobky co jsou jedovaté a prodávat je běžně - ještě pod nálepkou \"to pravé pro Vás\" Peace

Marabu
25.03.2011 v 15:47
radím, přečtěte si někdy složení ... Aluminium, nebo-li hliník je pro lidské tělo cizí a velmi jedovatý prvek a většina výrobků ho obsahuje ... \"Hlinité sloučeniny mohou inhibovat vstřebávání některých látek z trávicí soustavy, zejména fluoridů, vápníku, železa, fosforu, zinku, cholesterolu (hliník vytváří komplex s pektiny, který váže tuky k nestravitelné vláknině) či tetracyklinu (s hlinitými ionty vytváří nevstřebatelný komplex). Ze sloučenin hliníku zmiňme ještě bezvodý chlorid hlinitý, který může mít dráždivé účinky na pokožku, sliznice a oči, neboť hydrolyzuje za vzniku chlorovodíku. Vdechování jemných prachů hlinitých sloučenin, zejména oxidu hlinitého, může vyvolat onemocnění plic, zvané aluminosa. Při ní dochází k vazivové přestavbě plic, což zmenší styčnou plochu mezi vdechovaným vzduchem a krví.\" zdroj : http://www.biotox.cz/toxikon/anorgan/ja_3a.php

Petruša
14.03.2011 v 15:39
Myslím, že zlatá střední cesta bude opět ta nejrozumější. Každý extrém je špatný. Osobně používám deodorant jen pokud mě čeká náročný den plný schůzek s lidmi bez možnosti se umýt. Jinak dávám přednost hygieně, náhradnímu oblečení :-) a je po starostech. Tento článek bych do kategorie HOAXů také nezařadila, ono na tom totiž něco bude = trochu mě děsí představa našich vrstevnic za 30 let po desítkách let braní hormonů a využívání zaručeně neškodných receptů z dílny chemického a farmaceutického průmyslu ...

Jana
22.02.2011 v 20:14
Potím se tzv.cibulovinou, a to nejím cibuli, čenek, nekouřím, nepiju, když se okoupu, vymydlím, asi za minutu mi smrdí pod pažema znovu. Když použiju deodoranty nebo antiperspiranty, smrdí to ještě víc, co mám dělat?

Zuzka
12.12.2007 v 22:13
Nevim, jestli bych se odvazila tuto informaci nazvat ptakovinou. Pravdou je, ze DDT bylo sveho casu hodne propagovano a hodnoceno, jako neskodne. Hotovy zazrak "novodobe" spolecnosti. Ciste "selskym" rozumem...zajiste existuje duvod, proc se v podpazi nadmerne potime, a proto bych byla pro, aby spolecnost nepotlacovala prirozene pochody naseho tela. Nejsmutnejsi shledavam to, ze pokud nekdo veri, ze neni v jeho zajmu drzet krok s modou, je povazovan v lepsim pripade za neandrtalce v horsim za prase. Az prijde doba, kdy vyzkumy prokazou posetilost naseho konani, tak uz svoje urazky nevratite. Proto delejte si co chcete, ale rozhodne nikoho neurazejme, mohli bychom z toho jednou vyjit jako blbci my sami. S uctou Zuzka

martin
25.09.2007 v 23:40
Jakou souvislost mají podpažní jamky a rakovina prsu? Látky, které se nevyloučí pocením se usazují v kozách? To se nemohou vyloucit, jinou přirozenejší cestou?
Všem co tady "plácají" o výzkumech, doporučuji přečíst nějakou studii o spolehlivosti(spíše nespolehlivosti) takových výzkumů. Ono se až 80 procent takových výzkumů nepodaří potvrdit, ale spíše vyvrátit :-) Výzkumy v kosmetice se většinou provádějí na zakázku určité firmy a i podle toho ten "výzkum" poté vyzní...
To Al: pokud je někde ze země vyplavován hliník, tak se to skoro rovná zázraku, protože v zemském povrchu jak již z názvu vyplývá je hliníku obrovské množství, ale v oxidech, z kterých se velmi energeticky náročným způsobem musí uvolnit.

Ivan
10.08.2007 v 07:57
To sú také bludy čo si niektorí ľudia vedia vymyslieť. Predpokladám že tento hoax je dielom nejakého pošahaného greenpeace alebo podobného adepta na psycholiečbu. Jasne boli dané vyjadrenia odborníkov pod hoaxom. A príspevky typu "ja pracujem v kozmetike, mám k tomu blízko" sú totálne na smiech. Každý psychológ vie, že človek, ktorý by skutočne v kozmetike pracoval, sa tým nevystatuje a predloží doveryhodné fakty. To, že niekto má podráždenú kožu po antiperspirante je logické, veď aj na niektoré normálne krémy okrem bravčovej masti môže byť niekto alergický, a znamená to že je ten výrobok karcinogénny? A viete si vôbec predstaviť tie súdne žaloby? Greenpeace si zrejme myslí, že by sme mali smrdieť ako prasatá. Lupo má pravdu, natierajme sa exkrementami, možno aj vlastnými, a už nikoho nenapadne OTRAVOVAŤ takými mailami ako je tento.

hahaha
10.05.2007 v 15:16
Fanny a co dle tebe dělá deodorant?

Hana
02.05.2007 v 16:56
U ostatních hoaxů je vysvětlené zda to pravda je či není a je k tomu logické vysvětlení...škoda že to tady není, docela to tady chybí

Emil
23.04.2007 v 07:31
Dobrý den,

bez ohledu na to, "jak to s těmi perspiranty je", jedna objektivní skutečnost zde je. Pan Lupo se chová dosti neslušně. Přestože se mu názor někoho jiného nezdá, nedává mu to právo, někoho urážet či zesměšňovat. Už jenom tak představa, že by se jednoho dne objektivně ukázalo, že po podobné diskuzi neměl pravdu. Omluvil by se?

fanny
02.03.2007 v 20:57
LIDI MYSLETE HLAVOU !!! ****

Antiperspiranty, jak jiz jméno napovídá, pocení zabranují. Tím potlacují schopnost tela vylucovat v podpazních jamkách prirozeným zpusobem toxiny

TO JE BLBOST, antiperspiranty ZABRANUJI ROZKLADANI POTU NA VZDUCHU -tnto potom smrdi.Antiperspirant NESNIZUJE tvorbu potu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jura
07.02.2007 v 09:49
Něco o tom vím, do kosmetiky dělám. Lupo je chytrý jak naši politici. Pokud se škodliviny nemoou dostat z těla přirozeným místem, ukládají se tam. Žlázy které vyměšují pot se začnou ucpávat a škodlivé látky se ukládají v místech nejbližších. Proto je nutné používat prostředky které nezalepují póry. Antiperspiranty zalepují a zabraňují pocení. Antitranspiranty umožnují se potit, zabraňují rozkladu potu a tím i zápachu. Neškodí zdraví. Dají se použít (nejlépe s přírodními produkty) i na čerstvě oholenou pokožku bez jakýchkoliv projevů podráždění.

Soňa
08.01.2007 v 18:37
Mne se to taky nezda uplna ptakovina. Je to logicky vysvetlene a ja muzu potvrdit, ze hlinik v antiperspirantu je svinstvo, protoze jsem s tim mela problemy, zanicene potni zlazy, dost to boli a az jsem prestala pouzivat antipersirant a presla na deodoranty, ktere Al neobsahuji, tak uz se mi to nestalo. A mimochodem, Lupo, antiperspirant bez Al neni, to uz je pak deodorant.

lucie
28.08.2006 v 08:40
velmi pěkné Lupo

Heluš
30.01.2006 v 14:31
Jen pro doplnění, našla jsem odpověď lékaře na stránkách sdružení mamma help - Sdružení pacientek s nádorovým onemocněním. Je to příspěvek ze dne 18.8.2005 na stránce:

http://www.mammahelp.cz/online-poradna.php?cast=210

T.
06.01.2006 v 13:38
Směšujete tu dvě věci. Jedna je obsah toho textu, který může být námětem k diskusi, a nebo i třeba obsahově "ptákovina" a druhá, že mi pořád z toho trochu není jasné, proč nebo z čeho jste poznali, že je to hoax? Tj. že to slouží k zahlcování mailu a ne že to autor nemyslel opravdu jako varování (i když třeba neopodstatněné)

chin
19.10.2005 v 20:17
Mám profesně velmi blízko k této problematice. Autor příspěvku myslím správně odhadl jednu z příčin vysokého výskytu rakoviny prsu u žen. U mužů je nízký, ale stále vzrůstající počet rakoviny prsu způsoben tím, že muži tyto antiperspiranty nepoužívají tolik a dále, že je většinou nepoužívají při sportu a těžké práci. Chlapům prostě nevadí, když občas smrdí - po práci se stejně musí umýt.
Co se týká sloučenin hliníku: Mozek lidí s Alzhaizemerovou chorobou obsahuje vyšší podíl Al. Neví se, jestli je to příčina nebo následek. Přikláním se k rizikovému faktoru. Na některých ostrovech v Indickém oceánu je v pitné vodě vysoký podíl Al a je zde statisticky několikanásobně vyšší počet obyvatel s Alzhaizemerovou chorobou než kdekoliv jinde na světě.
Norma pro pitnou vodu neobsahuje Al jako věc důležitou. Vyplavování hliníku i jiných minerálních látek z nerostného podloží závisí na kyselosti vody. Ta byla vysoká od 70. let v souvislosti s kyselými dešti, nyní postupně klesá.
Vliv látek obsažených v deodorantech bych nepodceňoval. Nemusí to být jen hliník. Kdysi jsem četl jednu „studii“, kterou si nechal vypracovat nějaký kosmetický gigant v letech 90. Byli ujišťováni, že je u nás spotřeba deoček malá ve srovnání s „vyspělým“ světem a potenciální trh obrovský. Byla to pravda. Juknul jsem do statistiky spotřeby vody v domácnosti. Výsledek byl předvídatelný: Mezi spotřebou vody a spotřebou deodorantů je nepřímá úměra. Prostě se někde koupou a někde je lidovým zvykem tělesné smrady přerazit něčím jiným. Moje rada: Koupejte se.
Co se týká toxikologických databází: Rozhoduje množství a současné znalosti. Stokrát nic umořilo osla.
Chytrému Lupo: Zjisti si v toxikologických tabulkách, kolik je smrtelná dávka kuchyňské soli.
Ostatní nechci trápit: jednorázově pro dospělého člověka 600 gramů.


Markéta
13.09.2005 v 13:49
Podívejte se na stránky organizace Mamma Help a na jejich on-line poradnu. Lékař tam sděluje, že to jsou výsledky nějaké americké studie, jejíž výsledek nikdy nebyl prokázán, tudíž nebral by to vážně.

Kristina
21.08.2005 v 11:53
Jj, dalsi ptakovina. Nejvetsi pitomost je, ze nekteri vyrobci nabadaji zeny, aby antiperspirant aplikovaly na cerstve oholenou pokozku... Antiperspiranty pouzivam a na vetsine vyrobku typu antiperspirant/deodorant nebo i jen telovy spray je psano"nepouzivejte na podrazdenou pokozku"... coz zajiste kuze po holeni neni, zee?? :))

Lupo
11.08.2005 v 15:07
Zase dalsi ptakovina. Inteligentni ctenar si najde v toxikologickych databazich, ze hlinik a jeho slouceniny nejsou prokazane karcinogeny.
A ted k te casti hoaxu, kde se autor zminuje o mechanismu poceni a udajnem zadrzovani toxinu v tele. Jak sam naznacuje, mist na tele, kde se vylucuje pot ve zvysene mire, je vice. Tudiz pokud aplikuji antiperspirant do podpazdi, tak se toxiny (alespon ta cast, ktera se muze vylucovat potem) mohou vylucovat na tech ostatnich mistech. Neslysel jsem o nikom, kdo by si aplikoval antiperspirant do podkolennich jamek, do trisel a na usni boltce. Nehlede na to, ze vylucovani toxickych latek se realizuje v tele i jinymi zpusoby. Stolici, moci, neco se odbourava v jatrech atd. Takze pokud zablokuji poceni na urcite male plose pokozky, tak asi dost tezko narusim celkovou rovnovahu takovou merou, aby to melo efekt, ktery popisuje autor.
A co se tyka Alzheimerovy choroby - ano, hlinik a jeho slouceniny patrne mohou zpusobit tuto nemoc. Jsou na to toxikologicke studie. Ale co ma Alzheimerova nemoc spolecneho s rakovinou, o niz se autor zminuje? Svoji uvahu si dovolim uzavrit s pouzitim slov autora teto nesmyslne zpravy. Vazeny autore, vy sam mate asi z mozku "emental s pekne velkymi dirami", jak sam pisete, protoze jinak byste takovou kravinu nezplodil. Asi hodne casto pouzivate antiperspirant, ze ano?! Doporucuji vam pouzivat zasadne antiperspiranty, ktere neobsahuji hlinik. Nejlepsi z nich jsou vyrobky ze Skandinavie, ktere misto hliniku obsahuji susene soboli hovno. To je totiz dle nejnovejsich toxikologickych studii zcela neskodne, nema karcinogenni ucinek a nedela z mozku emental. Navic jsou tyto vyrobky velmi zadane pro jejich nezamenitelne a jedinecne aroma :)

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé