Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : Radiace z Fukušimy


Petr
01.02.2017 v 17:34
pro všechny rádoby vědce doporučuji článek na oslu http://www.osel.cz/9145-radiace-z-fukusimy-zamorila-cely-tichy-ocean.html

Patum
05.12.2016 v 22:14
já nedávno dostala tohle a nevěřím tomu: Radiace z Fukušimy nyní zamořila celý Tichý oceán a bude to ještě horší, denně uniká 300 tun radioaktivní vody - a nejedná se jenom o radioaktivitu v Atlantiku. Měřili jsme se švýcary radioaktivitu v moři v Turecku, Chorvatsku, Itálii a ve Španělsku. Nikomu ze známých jsem tento rok nedoporučoval koupat se v těchto mořích, protože radiace z Fukušimy je i v těchto místech. A mimo jiné jíst potraviny z moře, jakékoliv ryby, kalamáry, řasy a cokoliv jiného je pomalu sebevražda. .....celé se sem asi nevejde.

Eva
25.11.2016 v 07:49
Vždy žasnu nad blbostí lidí. Když někdo do toho ještě zatáhne \"známého z AV co zkoumá houby\" ...no potěš koště, že toto má volební právo. Blbcům ale není pomoci, tak ať nechodí na houby, nejedí raději nic a nevychází ze svých radonových baráků, aby jim Fukušima neublížila :))).

Ewro mi daj
01.04.2014 v 12:52
Im Radioactiv

Fura
23.05.2012 v 14:29
docela mě udivujě Vaše přesvědčení o zanedbatelném vlivu Fukušimi na Evropany. Nevěřím médiím ani vládám, a tak to mám těžké. Zvlášť pokud se mi zatím výdaje na \"měřič rádioaktivity\" zdají vysoké, ale já uvěřím vší globalistické propagandě jenom pokud si vše nezávisle sám proměřím!

RNDr. Jan Borovička, Ph.D.
04.06.2011 v 15:00
Informace o radioaktivitě hub jsou nesmyslné. Bližší podrobnosti již brzy na mém blogu (borovicka.blog. idnes.cz).

Nela
03.06.2011 v 15:39
Zdravím, dnes se mi v emailu objevila (pro mne) nová verze ala Fukušima: Dobry den, jsem se bavila se znamym, ktery uz dlouhou dobu pracuje pro Akademii ved CR jako biochemik a nejcasteji se zabyva vyzkumem nezavadnosti potravin. Povidal mi, ze prave delali vyzkum, jak fukusimska katastrofa ovlivňuje slozeni hub, ktere lidi muzou normalne nasbirat v lese. A vysledky byly tak spatne, ze jim uplne zakazali je zverejnit ! Ten znamy me prosil, abych to nikomu nerikala, ale ja si myslim, ze by to mel vedet kazdy. Houby jsou totiz zname tim, ze v sobe akumuluji tezke kovy a jsou schopne pojmout az 100-krat vyssi koncentraci nez je v okolnim prostredi. A navic dokazou nasat tyhle tezke kovy i z pudy nebo deste ! Radioaktivni tezke kovy pronikaji pres myceliove vlakno podhoubi do nitra bunek a tam zustavaji. Jde napr. o cezium s polocasem rozpadu 30 let (to je doba, nez se rozpadne polovina jader atomu), jehoz zamoreni je intenzivne sledovano uz od Cernobylske katastrofy ! Cezium dokaze snadno putovat telem cloveka a ozarovat jej. Nejvyssi koncentrace radiace byva namerena v hribovitych houbach (napr. pravaci nebo kremenace), protoze maji ze vsech hub nejvice pigmentu. Ti vedci otestovali prvni letosni houby a zjistili, ze skoro vsechny nekolikanasobne prekrocily limity kontaminace, ktere jsou jeste pro cloveka bezpecne. A jsou presvedceni, ze za to muze prave havarie ve Fukusime, protoze vysledky z predchozich let byly v poradku. Nechapu, proc nas nase vlada neinformovala, ze i na uzemi CR dopadla japonska radiace. Poslete prosim tento mail vsem svym znamym, aby se dovedeli, jake nebezpeci jim hrozi. A pokud letos poslete deti na tabor, tak jim zakazte, aby jedly houby. Jde o jejich zdravi! R a d m i l a

rodinka
11.05.2011 v 22:54
Moji příbuzní zas odmítají kupovat zeleninu, konkrétně brokolici a špenát, že to stejně Japonci dovezou sem, i když to mají zakázané. To je reakce, co?

Daemonius
24.04.2011 v 00:17
Ladislav: Jaj ty seš vtipálek. :) Nejprve by se z Fukušimy muselo dostat ven něco podstatného, aby to mohlo vůbec něco způsobit. Jedinej problém je přímo u elektrárny, kde je nezdravo pobývat dlouhodobě (ale pokud člověk chce, tak se tam může klidně bez následků vykoupat, ono tam zas tak moc té radiace neni). Nic podstatného se neděje a dokud budou chladit reakci, tak se ani nic nestane. Fukušima má velmi daleko do Černobylu a k žádnému skutečnému výbuchu nedošlo, natož k nukléárnímu, jediná opravdu znečištěná věc je voda použitá k chlazení, toť vše. Lidi taky žerou každou blbost co slyší.

Amunak
09.04.2011 v 13:02
Upřímně mě těší, že mi chodí jen klasické spamy a ne hoaxy. Své příbuzné jsem již naučil... :)

Ladislav
06.04.2011 v 18:49
Takzvaní odborníci mlčí, je to nebezpečné a radioaktivní částice se nemusí ředit ve vzudchu jako chemikálie aby neškodily. Stačí vdechnout malé množství a máme tu plicní onemocnění. Je třeba rozumně užívat jod, teda jíst třeba ryby, rybí tuk a jiné preparáty z rybího tuku, což může znít jako paradox. Karcinomy plic vzrostly po všech haváriích a jaderných pokusech, ale tohle ja horší. Radioaktivní částice putují v různých JET STREAMACH po celé planetě, depozice je nebezpečná, což se u nás v ČR klasicky zatajuje, protože ti jakoby jaderní fyzici snad vůbec nic neví o izotopové geochemii.Nejhorší je, že na takto řízené úniky izotopů nepůsobí gravitace, to by bylo možné třeba po výbuchu bomby a nabalení zeminy na izotopy. Takovéto částice už ale vykonávají Brownův pohyb.

Rampl
01.04.2011 v 12:18
Docelas by mně zajímalo jakou dávku radiace bych ted mohl absorbovat v případě hodinového pobytu v dešti ve srovnání s vypitím láhve minerálky.

Lenas
30.03.2011 v 09:44
Prave mi take prisel nesmyls s nevychazenim do deste...Maticka ho v panice rozeslala na vsechny svetove strany. Uz jsem ji poslala odkaz na tyto stranky :-)Snad pochopi, ze muze do deste :-)

Bambus
30.03.2011 v 07:47
Tak znovu (pro ty co neumeji cist): www.sujb.cz - Statni urad pro jadernou bezpecnost. www.suro.cz - Statni urad radiacni ochrany. Zajimavy obrazek (expozice v beznem zivote): http://www.suro.cz/cz/rms/informace-statniho-ustavu-radiacni-ochrany-v-v-i-k-udalostem-v-japonsku/expozice_v_dennim_zivote.PNG/view?searchterm= Nesirte paniku, pouzivejte mozek a internet k hledani informaci, ne cteni Blesku a AHA !

RakeW
29.03.2011 v 17:28
Chodí taky hoax s přílohou japonsko.doc, která obsahuje (údajně) překlad článku z infowars.com. Mohl by se k tomu taky někdo vyjádřit?

Vikus
29.03.2011 v 08:28
Ano taky jsem dostal tento mail. To snad ani nestojí za to napsat k tomu komentář, snad jen toto. Lidé bděte, čtěte, a hlavně nešiřte zbytečnou paniku. Čtěte ověřené informace od opravdových odborníků a ne od lidí kteří se baví tím jak jejich mail dostalo milion lidí, kteří to v panice posílají dál.

Ala
28.03.2011 v 09:48
Mně také došel ten nesmyslný mail s varováním nechodit do deště... Lidi, MYSLETE trochu!!! Čtěte SKUTEČNÉ informace...přemýšlejte...

Petra
28.03.2011 v 08:26
Také mi přišla zpráva o tom, že nemám vycházet do deště...

ondřej Bůva
26.03.2011 v 14:43
Dobrý den, přišla mi dnes tato zpráva: Po jaderném výbuchu v neděli a dalších dvou ve Fukushime v Japonsku, # # # # musíme být všichni opatrní. Pokud bude dnes nebo v příštích dnech # # pršet, NEVYCHÁZEJTE DO DEŠTĚ !! # # # # # # # # Pokud ano, musíte použít deštník nebo pláštěnku, i když jen mrholí. To # # # # proto, že nukleární odborníci poukazují na to, že radioaktivní částice # # # # mohou vstoupit do atmosféry, a tak se z ozonové vrstvy rozšíří do # # celého # # # # světa deštěm, který může způsobit popáleniny, vypadávání vlasů # # a dokonce i rakovinu. Prosím, předejte dál tuto informaci ! # # # # # # # # Jaderné varování je už na stupni 6 ze 7 v Japonsku, ve Francii 6 ze 7 # # # # kvůli pohybu větrů, Německo a Rusko vyhlásili stupeň 5 ze 7. # # # # # # # # Nemažte tuto zprávu, je to reálná hrozba, o které se můžete více # # # # informovat ve vysílání CNN, NHW, BBC, 24H international či TVE.\"

Bambus
24.03.2011 v 07:23
Aktuální informace najdete zde: Státní ústav radiační ochrany: www.suro.cz Najdete tam mimochodem i srovnání různých hodnot radiace, což je velice užitečné.Víte, že jen ze země \"dostaneme\" 500mikroSv za rok, nebo že vyšetření CT vás \"obdaruje\" 6900mikroSV ?Nebo že jsou na Zemi místa, kde je přírodní radiace mnohem větší, než teď v okolí Fukušimy ? Další info: Státní úřad pro jadernou bezpečnost: www.sujb.cz Používejte prosím ověřené zdroje informací, nikoliv BLESK a jemu podobné plátky !

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé