Rychlé vyhledávání

Reklama

Radiace z Fukušimy

První výskyt: 03.2011

Text hoaxu

Verze 1 - potravinové doplňky

Předmět: I n f o - o OCHRANĚ před radiací - / - šiřme v MÍRU informaci - ne paniku

Ahojte,

tak podle posledních info už máme radiaci na cestě a bude to pořádná nálož ( odhady, že více než Černobyl ) .

Z pochopitelných důvodů tyto informace opravdu ve večerních zprávách nebudou ... takže, nešiřme paniku, ale posílejme mezi lidi informaci o PREVENTIVNÍ ochraně před zářením.

Kupte sobě a svým blízkým megacéčko ( má Vitaland nebo i lékárny) 1000 mg - toho dvě až tři tablety denně a mořskou řasu Kelp ( obsahuje jód a umí ochránit štítnou žlázu, která zářením dostane zabrat ) - toho stačí jedna tabletka denně, zato dlouhodobě, MUDr. Korman doporučuje v tomto případě až jeden rok !!

Na kom vám záleží, tomu to dejte snad i příkazem

Jinak předejte info co největšímu počtu lidí, ať se můžou chránit. - - … Jo, a nezapomeňte na detoxikační schopnost chlorelly a enzymy a antioxidanty ječmena.


Verze 2 - varování před nebezpečným deštěm

Důležitá zpráva, pošli ji dál !!!
Po jaderném výbuchu v neděli a dalších dvou ve Fukushime v Japonsku,  musíme být všichni opatrní. Pokud bude dnes nebo v příštích dnech pršet, NEVYCHÁZEJTE DO DEŠTĚ !!
Pokud ano, musíte použít deštník nebo pláštěnku, i když jen mrholí.
To  proto, že  nukleární odborníci poukazují na to, že radioaktivní částice  mohou vstoupit do atmosféry, a tak se z ozonové vrstvy rozšíří do celého  světa deštěm, který může způsobit popáleniny, vypadávání vlasů a dokonce  i rakovinu. Prosím, předejte  dál tuto informaci !
Jaderné varování je už na stupni 6 ze 7 v Japonsku, ve Francii 6  ze 7 kvůli pohybu větrů, Německo a Rusko vyhlásili stupeň 5 ze 7.
Nemažte tuto zprávu, je to reálná hrozba, o které se můžete více informovat ve vysílání CNN,  NHW,  BBC, 24H international či TVE.Poznámka redaktora


V roce 2016 se na různých serverech se "zaručenými zprávami" objevovala informace o údajném zamoření celého Tichého oceánu radiací. Jako důkaz měly sloužit grafy a fotografie, ale ty ve skutečnosti znázorňovaly něco jiného, než za co je autoři fámy vydávali. Pěkně je to popsáno v tomto článku.

Vyjádření odborníka nebo zainteresované osoby


Stanovisko Státní úřadu pro jadernou bezpečnost


Váženy pane,

Děkujeme za upozornění a skutečně nic, co uvedený informátor uvádí, není pravdivé.

K variantě s potranovými dopňky:

Preventivní ochrana před zářením nespočívá v požití megacéčka ani jiných uváděných preparátů, jedná se zřejmě o skrytou reklamu na uvedené produkty.


Všechny relevantní informace k jodovým tabletám najdete v článku "Informace pro obyvatelstvo ke koupi a užívání tablet jódu".

Mohu vás ubezpečit, že žádné nebezpečí pro naše obyvatelstvo v důsledku havárie v Japonsku nehrozí a pokud nedojde k dalším haváriím, tak ani hrozit nebude.


K variantě s nebezpečným dešťem:

Nic z toho, co uvedený e-mail uvádí není pravdivé.

Na pravou míru bych chtěla uvést "šíření radioaktivních částic v atmosféře". Je pravda, že stopová množství radioaktivních látek jsou unášená kolem země výškovým prouděním vzduchu. Jsou to ale taková množství, že zaznamenané hodnoty v ČR jsou na hranici citlivosti měřících přístrojů. 

Situaci jaderné elektrárny Fukushima monitorujeme, denně přinášíme na našich webových stránkách aktuální informace. Mohu vás ubezpečit, že žádné nebezpečí popisovaných zdravotních účinků obyvatelům v ČR nehrozí ani hrozit nebude. 


S pozdravem

Ivanka Zachariášová
ředitelka OUE
Státní úřad pro jadernou bezpečnost
Senovážné náměstí 9
110 00 Praha 1STÁTNÍ  VETERINÁRNÍ  SPRÁVA ČESKÉ  REPUBLIKY
TISKOVÁ  ZPRÁVA  6. 4. 2011Japonské potíže

Zdá se, že japonské potíže s nehodou  jaderné elektrárny ve Fukušimě hned tak neskončí, proto Evropská Komise uložila zvláštním nařízením členským zemím, zatím do konce června, věnovat zvýšenou pozornost dovozům z Japonska.
Na základě tohoto prováděcího nařízení požaduje EU, aby produkty z postižených oblastí byly vybaveny výsledky vyšetření na radioaktivitu (přítomnost radionuklidů), což kontrolní orgány na vstupních místech do EU (pohraničních veterinárních stanicích) prověří. Tyto kontrolní orgány jsou též oprávněny a i Komisí vyzvány k odebírání vzorků a uvolnit zásilky až poté, když splní potřebné legislativou dané požadavky. Komise má být jednou týdně informována o všech dovozech. V případě pozitivního zjištění pak má zafungovat systém rychlého varování RASFF.
Pokud jde o veterinární zboží, myslí se jím suroviny a potraviny živočišného původu a krmiva pro hospodářská či zájmová zvířata s obsahem živočišné bílkoviny.
Pro ČR toto všechno znamená zvýšenou pozornost na našem jediném vstupním místě, tj. na pohraniční veterinární stanici v Praze Ruzyni. O všech aspektech nařízení Komise již byla informována Městská veterinární správa v Praze, která za pohraniční veterinární správu v Praze Ruzyni zodpovídá. 
V letošním roce zatím žádná veterinární zásilka z Japonska nebyla odbavena. Pokud jsou takovéto zásilky uvolněny na intrakomuinitární trh pohraničními veterinárními stanicemi na vnějších hranicích EU, znamená to, že splňují podmínky požadované EU.

Josef Duben,
tisk. mluvčí SVS ČR

Podobné zprávy

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/radiace-z-fukusimy/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=1133

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé