Rychlé vyhledávání

Reklama

Příběh chlapců z Kolína

První výskyt: 06.2005

Text hoaxu

Ahoj,

přeposílám dopis od mé kamarádky z Kolína, stojí za přečtení...

..............................

Ahoj, já jsem měla sobotu "plnou nervů". Honzíkovi se stala minulý týden taková nemilá příhoda, která může mít dost nepříjemné následky. Tak mám z toho šišku zamotanou. Byl ve středu v podvečer s kamarádem na jednání v Kutné Hoře. Já s ním mluvila kolem 6. večer. Říkal, že dojednají a určitě přijede domů. No a nepřijel, kolem 8. už měl mobil mimo dosah, druhý den nebyl k zastižení, babička říkala, že v Zásmukách není, doma se neukázal. Měla jsem strach, ale nezbylo než čekat, co se z toho vyvrbí. Domů dorazil před 7. večer ve čtvrtek. Přijel v strakatých teplákách, co jsou "na lítačku" v Zásmukách. Ptala jsem se ho, co se děje, že je nedosažitelný a proč přijel v teplákách a on na to, že se mu stalo něco, co mu neuvěříme. Po tom jednání ve středu si řekli, že si dají v nějaké restauraci něco k pití a pak pojedou domů. Přisedli k nim nějací lidé, začali se s nimi bavit. A od té chvíle ani Honza, ani jeho kamarád nic nevědí. Poslední Honzíkův vjem byl ten, že si dal kafe a matonku a že se bavili s těma lidma. Co to bylo zač, už si nevybavuje. Probudil se až ve čtvrtek v podvečer v Zásmukách v posteli. Vůbec neví, co se dělo v průběhu posledních 24 hodin. Volal tomu kamarádovi a ten mu řekl, že se probral ve čtvrtek ráno v Kutné Hoře na zemi v parku poblíž sv. Barbory, měl stehy na kotníku a na rameni, vůbec neví, jak k tomu zranění přišel, kdo mu to ošetřil. Honza měl naraženou tvář a červené oko, kalhoty uválené od trávy a dole zablácené, úpletové tričko na prsou rozervané tak, že ho rovnou vyhodil do kontejneru a taky neví nic. Nic jim nechybělo - peněženka s obsahem tak, jak si vybavuje, že to měl, klíče v kapse, oba mobily v kapse. Michal měl taky všechno v pořádku včetně občanky, řidičáku, klíčů od auta a auto v pořádku. Vůbec jsem tomu nerozuměla, co to má znamenat. Říkala jsem si, že jim někdo něco hodil do pití, aby je uspal, ale nerozuměla jsem tomu, proč jim teda nic nechybí. Jenom mě napadlo, že musíme vyměnit klíče od bytu a od Zásmuk. V pátek pak Honzík našel v kapse kalhot lístek z autobusu - po 7. hodině ráno ve čtvrtek jel z Kutné Hory do Uhlířských Janovic (cca 10 km od Zásmuk). Takže víme, že noc strávil v Kutné Hoře, že odjel do Janovic, ale jak se dostal odtud do Zásmuk, ne. Michal si pak vybavoval, že jeli autem, že bourali - Honza prý seděl vzadu - takže od toho by mohla být ta natlučená tvář, jak narazil do opěrky před sebou a ta Michalova zranění. Jakým autem jeli, to nevěděl - v K. Hoře byli Michalovým a to je v pořádku bez jediného škrábnutí.

Pak jsem v sobotu dopoledne mluvila s příbuznou - zdravotní sestrou, abych zjistila, co to mohlo být za svinstvo a z toho, co mi řekla, mi bylo nanic. Prý jim do pití museli hodit drogu - prý se to teď množí. Je to nějaké svinstvo, které neuspí, jako to dělal Rohypnol, ale je možné toho člověka pak manipulovat. Rohypnol je prý teď modrý a pití se po něm barví do modra. Tohle se v nápoji nepozná. Ty lidi pak zneužívají k trestné činnosti - vybírání bankomatů, krádežím aut, příp. i sexuálně. Oni chodí a jednají napohled normálně, ale nechají se ovládat a hlavně pak si vůbec nic nepamatují. Prý je posílají i tam, kde je prostor sledovaný průmyslovými kamerami, takže ti syčáci z toho mají zisk a chudáci zfetovaní pak těžko vysvětlují, že o ničem neví. Tak vůbec nevím, jestli náhodou v tom stavu neukradli auto - jak má Michal záblesk, že jeli autem a bourali. Vůbec nevím, co v nejbližších dnech může vyjít najevo. Naštěstí Michalův otec je nějakým zvířetem na krajském ředitelství policie, takže mu to řekli a on v případě, že se něco ukáže, sepíše s nimi záznam. V každém případě dopředu ví, že se něco takového stalo. Navíc jim řekl, že o této trestné činnosti se ví, že dokonce to svinstvo někde háže do pití obsluha restaurace. Nebo si ti hajzli na vhození pilulky najímají lidi - za piluli 1000,- Kč. Takže ti zfetovaní pak vůbec neví, kdo je pak dál manipuluje.

Řekněte Vašim dětem, ať si strašně dávají pozor, kdo si k nim v restauraci přisedá a hlídají si pití. I když v případě, že to tam hodí obsluha, nemají šanci nic uhlídat. Snad je lépe chodit někam ve větší partě.

Poznámka redaktora

Příběh, který se možná mohl, ale nemusel stát. Každopádně je to další řetězový e-mail, který mnozí uživatelé určitě nevidí rádi ve svých schránkách.

V textu je několik nepřesností nebo nejasností a jsem docela zvědav na komentáře čtenářu. Diskuze může být celkem zajímavá.

Vyjádření odborníka nebo zainteresované osoby

Dobrý den,
obdrželi jsme Váš dotaz, týkající se údajného případu v Kutné Hoře. Váš dotaz jsme přeposlali na Správu Středočeského kraje, která by byla v tomto případě místě příslušná případ šetřit. Pokud jde o obecnou rovinu, jsou známy takové případy, kdy je poškozený uspán a následně například okraden, tedy stává se obětí trestného činu. O případech, kdy by byl takto omámený člověk zneužit ke spáchání trestné činnosti, tedy stal se pachatelem, kriminalisté z Policejního prezidia ČR nemají žádné informace.

S přáním hezkého dne

npor. Pavel Hanták
tiskové oddělení
Policejního prezidia ČR

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/pribeh-chlapcu-z-kolina/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=397

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé