Rychlé vyhledávání

Reklama

Ochrana FB soukromí - odškrtnutí komentářů

První výskyt: 09.2012

Text hoaxu

Verze 1:

Přátelé, kamarádi na FB - udělejte prosím něco pro ochranu našeho společného "FB soukromí". S nedávnými změnami na FB veřejnost teď může sledovat aktivity na jakékoli zdi. To se stane, když naši přátelé „lajkují“ nebo „komentují“ – jejich přátelé tak uvidí naše statusy také. Nemůžu to změnit sama, tak prosím o vaši pomoc:
PROSÍM najeďte kurzorem myši na moje jméno výš – neklikejte na ně – objeví se okno, teď najeďte na „PŘÁTELÉ“ (taky NEklikejte), pak dolů na NASTAVENÍ, klikněte a objeví se nabídka. ODŠKRTNĚTE fajfku u „Komentáře a To se mi líbí“. Díky tomuto má aktivita mezi mými přáteli a mojí rodinou už nebude veřejná. Díky moc! Vložte si to na zeď, pokud se taky staráte o své soukromí.

Verze 2:

Ahoj všem z vás, kteří jsou na mém seznamu kontaktů Facebook. Chtěla bych vás požádat o laskavost .... Možná nevíte, že Facebook změnil soukromou konfiguraci (znovu). Díky novému "Grafický app", může každá osoba na Facebooku kdekoliv na světě prohlédnout naše fotografie, naše "Like" a naše "Poznámky". Během následujících dvou týdnů, budu držet tuto zprávu zobrazovanou. Ti z mých přátel, kteří nebudou držet mé osobní údaje v soukromí, budou odstraněni z mého seznamu přátel, protože chci, aby informace, o které jsem se s vámi podělila zůstaly mezi mými přáteli a aby nebyly k dispozici na celém světě. Chci mít možnost zveřejňovat fotografie svých přátel a rodiny, aniž by je mohl vidět kdokoliv, jak se to děje právě teď, když zvolíte "Like" nebo "Komentář".
Bohužel nemůžeme změnit toto nastavení, protože Facebook to bohužel takhle udělal. Takže, prosím, umístěte kurzor nad mou fotografii, která se zobrazí v tomto poli (bez kliknutí) a otevře se okno. Teď přesuňte kurzor na slovo "Přátelé", opět bez kliknutí a potom klik na "Nastavení". Zrušte zaškrtnutí políčka "Nejdůležitější životní události" a "Komentáře a Like". Tento způsobí že kontakt a komunikace s rodinou a přáteli už nebude zveřejněna. Nyní, zkopírujte a vložte tento text na svou vlastní stránku (ne "Sdílet"!). Jakmile uvidím, že je to zveřejněno na Tvé stránce, udělám totéž pro tebe. Díky

Poznámka redaktora

Popisovaný způsob změny nastavení nemá na ochranu soukromí žádný vliv, pouze se právě vám přestanou zobrazovat na zdi komentáře a "like" dotyčného kontaktu. Podrobně to vysvětluje Daniel Dočekal na svém blogu.

Podobné zprávy

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/ochrana-fb-soukromi---odskrtnuti-komentaru/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=1227

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé