Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : Krutá pravda o nutnosti tzv. nových autolékárniček


zdravý rozum
25.02.2018 v 16:07
Len pre zaujímavosť pridávam odkazy na články o správnom poskytovaní prvej pomoci. Články sú podľa mňa veľmi užitočné, sú tam aj najčastejšie mýty pri poskytovaní prvej pomoci. O mnohých z nich som nevedel ani ja. Tie mýty sú dosť hlboko zakorenené. Mýty o prvej pomoci: Nevyťahujte jazyk a nedolámte kosť ešte viac dlahou z palíc či konárov dennikn.sk/532903/myty-o-prvej-pomoci-nevytahujte-jazyk-a-nedolamte-kost-este-viac-dlahou-z-palic-ci-konarov/ Najväčší blud ako zachrániť ľudský život? Vyťahovať zapadnutý jazyk (mýty o prvej pomoci) dennikn.sk/746156/myty-o-prvej-pomoci/

Jirka
01.05.2014 v 14:11
Tak beru zpět tu poznámku o zkušenostech a doktora, člověk ze ZZS by to snad měl mít vyzkoušeno. Tím více se divím tomu, co píše. Článek, který jsem připojil potvrzuje má slova o lékárničkách a kritice od samotných záchranářů! A větu \"pokud se do krve nedostane kyslík\" jsem od záchranáře opravdu nečekal - kyslík tam už dávno je (samozřejmě s ohledem na možnou ztrátu krve), a je ho tam dost. Důležitá je frekvence, která se s pokusy o dýchání zmrví - člověk má omezené množství sil.

Jirka
01.05.2014 v 14:02
\"Nicméně pokud k ní dojde, dýchání z plic do plic by mělo být standardní součástí resuscitace - pokud se do krve nedostane kyslík, je cokoliv jiného zbytečné.\" Toto napsal doktor? - To snad nemyslí vážně! S kšeftem ohledně lékáren souhlasím. S tím, že je zbytečné do postiženého dýchat nesouhlasím. S tím, co psal ten (snad) doktor nemohu tak úplně souhlasit. V krvi je dost kyslíku na to, aby postižený určitou dobu vystačil. Doktor to bere z pohledu záchranářů, ne amatérů. Rád bych věděl, zda si pan doktor někdo v jednom člověku zkusil těch pět minut nepřímé masáže a dýchání. Nejdůležitější je nezpanikařit a masáž, dýchání je až tehdy, když na to člověk má sílu, znalosti nebo kolegu, co mu pomůže. Zavádět kvůli tomu novou lékárničku je hloupé. Masky jsou k ničemu... http://www novinky cz/domaci/227136-zachranari-kritizuji-nove-lekarnicky-budou-se-zase-menit.html

Lukáš
31.01.2014 v 23:38
Doktor Franěk vůbec neví o čem mluví. Poslední doporučení vůbec nehovoří o dýchání, pouze o Top less resuscitaci, tj. pouze stlačování hrudníku. Dýchání se doporučuje jen tam, kde to člověk umí a je znalým techniky. jak tak sleduji, pan doktor Franěk má tendenci jen do každého kopat, naposledy si na svých stránkách vybral autory příruček,sám však žádnou příručku nikdy nenapsal - pouze okopíroval tu, kterou napsal jakýsi doktor Dobiáš a on ji nyní prodává za svoji. Nyní nevysvětlilo ani proč dýchání se nemá provádět. Kdyby si raději udělal pořádek na svém dispečinku, stále je v povědomí průser, kdy sanitka nevyjela k nemocnému díky jakémusi dispečerskému softwaru, který na záchrance tehdy nefungoval. Hlavně že pan doktor tomu velí.

Jiří
18.09.2011 v 20:48
Doktor Franěk bohužel nevysvětlil, proč u nás nemáme stejné požadavky na lékárničky jako v zemích západní Evropy a proč naši \"experti\" stále vymýšlejí něco nového, místo aby se snažili o harmonizaci předpisů s Evropou. Proč lékárnička platná v Německu u nás způsobí pokutu řidiče? To co se v článku píše o napakování se, bude dost možná pravda. Pokud dr. Franěk to odmítá jako slátaninu, nepatří taky k těm \"napakovaným\"?

monika
13.07.2011 v 10:26
Jsem lékařka a zde napsaná slova MUDr Fraňka mne opravdu udivují. V posledních doporučeních resuscitace pro laiky již opravdu není zmínka o dýchání z plic do plic. Postačí srdeční masáž. Jinak je tomu pouze u zdravotníků a školených zachránců. Můžete se o tom přesvědčit na stránkách http://www.zachrannasluzba.cz/prvnipomoc/resuscitace.html. Přiznám, že se mi tato zpráva jako HOAX nejeví..

Lukáš
14.05.2011 v 11:28
Je to pravda i není...Vyučuji v autoškole PP a studuji obor zdravotnický záchranář. Nikdo nemůže 100% říci co je správný postup. Evropská rada pro resuscitaci, která vydává na zálkadě zkušeností, výzkumu a praxe každých 5 let nová doporučení - http://www.cprguidelines.eu/2010/ - jasně říká, že se KPCR provádí 30 stlačeními hrudníku a 2 vdechy, což se doporučuje pouze proškoleným zachráncům. Kvůli mnoha aspektům se laikům doporučuje pouze srdeční masáž rychlostí 100-120/min se stlačením hrudní kosti 5-6cm; to platí u dospělého. Nevím co pan doktor Franěk píše, ale nechce se mi ani věřit, že jsou to jeho slova. Dopravní nehoda není nikdy úplně stejná a vždycky bude jiná! Pokud neumíte moc dobře anglicky nebo si chcete přečíst stanovisko České rady pro resuscitaci i v ohledu použití nových autolékárniček (MUDr. Truhlář), podívejte se na resuscitace.cz Lukáš Blata

ivysek
11.05.2011 v 22:37
Nedávno (viz datum vpravo u příspěvku) proběhla na TV NOVA informace, že stačí provádět masáž srdce. Samozřejmě za předpokladu, že dýchání postiženého nebrání nějaká překážka, například umělý chrup... Reportáž ve 112 ukazovala pána, který manželce 11 minut prováděl masáž srdce bez umělého dýchání a ona přežila a je v dobrém zdravotním stavu. Jak to tedy je s tím umělým dýcháním, dopravením kyslíku do organismu postiženého, s vystačením si s masáží srdce?

PM
19.03.2011 v 01:42
Tak je to nesmysl, nebo ne?

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé