Rychlé vyhledávání

Reklama

JACKSQ

První výskyt: 01.2003

Text hoaxu

Verze 1

!!!POZOR!!!

Dnes rano (23.1.03) nastal kolaps veskere pocitacove techniky ve firme IBM (na povrch se to nedostalo jen diky dobremu manevrovani naseho generalniho reditele), vim to, protoze tam pracuji. Vse zrejme zpusobil nebezpecny virus s nazvem Jack SQ - jedna se o libovolny e-mail s neviditelnou prilohou, ktera cita pouhopuhych 8kb, takze si ji v bezne dlouhem mejlu nevsimnete.
Priloha obsahuje program, ktery se nejprve nahraje do programu Outlook Express a s kazdou vami napsanou zpravou se odesle, pak se vam zkopiruje na hard disc a provede mesicni setreni, jehoz ucelem je zjistit, ktery *.exe soubor pouzivate nejcasteji. Ten pak infikuje a vymaze - vir Jack SQ sice zanikne, nicmene vy prijdete o soubor, bez ktereho vas pocitac nemuze fungovat. Jedina prevence (virus se pochopitelne zatim nenachazi v databazi antivirovych souboru) je sledovat velikost prijatych emailu a na zaklade poctu pismen vypocitat jeho skutecnou velikost. Pokud se neshoduje s udavanou, email NEOTVIREJTE!!!
Ve vlastnim zajmu poslete tento e-mail svym pratelum. Preji prijemny zbytek dne a co nejmene viru ve vasi elektronicke poste. Pro veskere otazky se obratte na mnou vytvorenou e-mailovou adresu: dočasně cenzurováno KW, zamestnanec IBM.


Verze 2

POZOR! Čtěte pozorně! Přečtění této e-mailové zprávy vám může zachránit mnoho megabytů vašich cenných dat! Vyskytl se zcela nový a ojedinělý typ počítačového viru s názvem JACKSQ!

Přečtení této zprávy vám umožní bránit se proti velice nebezpečnému počítačovému viru, který v posledních několika týdnech zahltil a závažně poškodil stovky serverů ve Spojených státech amerických, Kanadě, Belgii, Nizozemí, Francii a Německu, včetně několika serverů vládních a vojenských institucí (USA - Utah, Arizona). Jedná se o zcela nové pojetí způsobu šíření virové nákazy. Uživatel, který obdrží elektronickou poštou zprávu obsahující virus JACKSQ, bude po uplynutí přesně jednatřiceti dnů velice nemile překvapen.
JACKSQ totiž po dobu jednoho měsíce vede přesné interní statistiky, díky nimž na konci již zmíněného období vyhodnotí tři soubory s příponou EXE, které byly na Vašem počítači spouštěny s největší frekvencí, a nemilosrdně je vymaže (samozřejmě je "nevyhodí do koše", soubory budou vymazány trvale!).
Jak se tedy proti viru JACKSQ bránit?
Tento zákeřný vir je založen na zjištění, že většina posílaných zpráv po celém světe se odesílá F O R M Á T O V A N Ě (je možno měnit typ písma, barvu atd.). Ve složitém kódu, který toto formátování obstarává, je obsažen JACKSQ (jedná se o tzv. využítí triku IFRAME - vysvětlovat podrobný postup je příliš složité a zbytečné). Velikost e-mailové zprávy je pak velice vysoká, přestože e-mail neobsahuje žádnou přílohu.
Jedinou obranu proti viru JACKSQ, která vás může ochránit, je neotvírat zprávy elektronické pošty, které neobsahují přílohu, ale přestou jsou větší než cca S E D M až O S M K I L O B A J T Ů.
Pošlete prosím tuto zprávu neprodleně všem svým známým, obchodním partnerům a i rodinným příslušníkům. Zabráníte tak kolapsu počítačových sítí ve Vašem okolí a možná i po celém světě!
Zpráva byla přeložena z anglického originálu od profesora Harvardské univerzity Howarda Aikena.


Verze 3

from: AVG Central

Krátce: 30.1.03 - IBM přiznalo, že virus JackSQ dorazil do České Republiky


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/jacksq/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=135

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé