Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : Hlasová zpráva o brufenu a COVID-19


Milan pro Ja
19.03.2020 v 07:41
Ve vašem odkazu se píše: "V současné době se nedomníváme, že by existoval jakýkoli prokázaný vědecký důkaz, který by prokázal po použití ibuprofenu zhoršení příznaku COVID-19," uvádí se v prohlášení. nejlepší je kouknout se přímo ke zdroji, tedy WHO https://www.facebook.com/WHO/posts/2993742374004459?hc_location=ufi a tam je doslova napsaný: " Based on currently available information, WHO does not recommend against the use of of ibuprofen. WHO is aware of concerns on the use of ibuprofen for the treatment of fever for people with COVID-19. We are consulting with physicians treating the patients and are not aware of reports of any negative effects, beyond the usual ones that limit its use in certain populations." Ten dvojtej zápor je děs, ale chápu to, že WHO není proti nedoporučivání Nejjistější je: OBRAŤTE SE NA SVÉHO LÉKAŘE, KTERÝ VÁS ZNÁ, A´T VÁM PORADÍ!!!

ja
18.03.2020 v 17:03
Proti Hoaxom bojujete tak ze mozete ublizit ludom!! AJ WHO varuje pred ibuprofenom pri corone!! https://www.france24.com/en/20200318-avoid-ibuprofen-for-coronavirus-symptoms-who-says

Tom
17.03.2020 v 19:53
Tak francúzsky minister a WHO neodporúča brať ibuprofen, ale experti na pravdu to hneď označili za hoax, no vyzerá, že predsa niečo na tom bude: https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/1992293_ludom-so-symptomami-covid-19-ktori-su-v-samoliecbe-sa-neodporuca-uzivat-ibuprofen

Jiří Prášek
16.03.2020 v 20:29
Do posledního puntíku souhlasím s Martinem. Nyní něco z mé zkušenosti. Téměř 40 let se léčím s autoimunitní chorobou. Lékaři mně předepisovali 20 let antirevmatika. Nemoc se mi zhoršovala. Povysazení NSA se můj stav zlepšil až do remise. Vysvětluji si to zvýšenou imunitou. Přechodil jsem boleriózu! A bez následků! Toto není HOAX.

Martin
16.03.2020 v 11:24
"Na sociálních sítích se teď rychle šíří různé varianty zprávy o tom, že pokud se teď nakazíte novým typem koronaviru COVID-19 a vezmete si léky obsahující ibuprofen (Brufen, Ibalgin, APO-Ibuprofen...), váš stav se zhorší a nakonec umřete. Je to nebezpečný hoax. " Dobrý den, je na zváženou zda toto opravdu je HOAX nebo ne. Z lékařského hlediska pokud si při zvýšené teplotě - což je reakce těla na infekci a způsob imunitního systému jak se s tím vypořádat - zvýšená teplota zabíjí viry - vezmete lék na její snížení, přispějete tím k pokračování nemoci a v podstatě zhoršení stavu. Odhaduji, že tato informace může být šířena ze strany farmaceutických firem apod. Nicméně opravdu bych byl opatrný s tím označovat něco takového za hoax.

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
SDRUŽENÍ INTERNETOVÝCH OBCHODŮ  Internet-Shops.cz
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
SECIT.SK
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé
Doména LEVNAVEJCE.CZ je na prodej.