Rychlé vyhledávání

Reklama

GSM locator

První výskyt: 07.2011

Text hoaxu


Verze 1

Kde se právě nachází Tvá manžel (zaměstnanci, příbuzní)?
http : // spynalocyb.com/-chcete
Firma MGSL Technologies Vám představuje novou verzi známé aplikace Locator pro sítě GSM druhého pokolení, která umožňuje najít pozici bezdrátového telefonu od českých operátorů podle telefonního čísla a podle rádiového signálu, který vysílá mobilní telefon. V jakoukoli dobu budete vědět kam šli Vaši zaměstnanci (manželka/manžel/dítě).  Hledání člověka zabere od 4 do 20 vteřin. Přesnost hledání klienta činí: na území města 10-21 metrů.


Verze 2

Chcete vědět kde se nachází Tvá druhá polovička (přátelé, potomek)?
http : // stopomstocsan.com/-kam Firma GSMMOBI Technologies představuje moderní verzi nejoblíbenější aplikace Locator pro sítě GSM čtvrtého pokolení, která umožňuje zjistit pozici bezdrátového telefonu od českých operátorů podle telefonního čísla a podle rádiového signálu, který vysílá bezdrátový telefon. V jakoukoli dobu budete vědět kam šli Vaši zaměstnanci (manželka/manžel/dítě).
Hledání klienta trvá od 5 do 20 vteřin. Správnost výsledku přibližně: pro město 15-24 metrů.


Verze 3

Chcete vědět kde se právě nachází Tvá přítel (zaměstnanci, příbuzní)?
http : // symlekapor.com/-na Organizace GSMMOBI Technologies Vám představuje nejposlednější verzi nejoblíbenější aplikace Locator pro sítě GSM čtvrtého pokolení, která umožňuje najít pozici mobilního telefonu od českých operátorů podle telefonního čísla a podle rádiového signálu, který vysílá mobilní telefon.
Kdykoli budete chtít budete vědět jak trávili čas Vaši zaměstnanci (manžel, manželka, dítě).  Hledání klienta trvá od 3 do 20 vteřin. Správnost zjištění polohy přibližně: na území města 17-22 metrů.


Verze 4

Chceš vědět kde se právě nachází Vaše přítelkyně (přátelé, potomek)?  http : // rilotuli.com/-mobilnu Společnost LGSM Technologies představuje poslední verzi oblíbené aplikace Locator pro sítě GSM čtvrtého pokolení, která umožňuje najít pozici bezdrátového telefonu od českých operátorů podle telefonního čísla a podle gsm signálu, který vysílá bezdrátový telefon. Kdykoli budete vědět jak trávili čas Vaši zaměstnanci (dítě,manželka,manžel).  Hledání klienta trvá od 5 do 20 vteřin. Správnost zjištění polohy činí: na území města 15-22 metrů.


Verze 5

Hledání osob dle mobilu . On-line satelitni monitorovaci system pro sledovani osob pres mobilni telefony je zalozeny na principu GPS a GSM. http : // browncomfortersets.org/-gsmlocator


Verze 6

Vyhledávání podle telefonního čísla. Služba Nowire GPS lokátor umožňuje určení polohy držitele GPS telefonu s přesností až na 5 metrů a vykreslení jeho pozice do mapy v reálném čase http : // furminatornow.com/-gsmlocator

Stránka vyhledávání, kam vás různé odkazy z e-mailu přesměrují

Probíhá údajné vyhledávání

Údajné vyhledávání dokončeno

Pro zobrazení výsledku je požadováno zaslání SMS - bez uvedení ceny

Detail okénka s požadavkem na SMS. Jsou zde zváděna telefonní čísla 9090179, případně 9090150

Jiná verze, údajně pro Polsko, tentokrát s číslem 92505

Poznámka redaktora


E-maily nabízející zajímavou službu odkazují na různé adresy, ale vždy dojde k přesměrování na server gsmlocator.net. Tam je uživatelsky zajímavá stránka s nabídkou pro zadání telefonního čísla, u kterého máte zájem vyhledat místo, kde se majitel (nebo lépe řečeno jeho mobil) právě nachází.
Zde nastává první malý zádrhel, který by měl uživatele varovat. Mobilní číslo má podstatně jiný fomát, než jaký bývá zvykem u nás používat. Když dojde k vyplnění čísla mobilního telefonu, které chceme špehovat probíhá vyhledávání. Po jeho ukončení se zobrazí okénko s požadavkem na zaslání SMS, aby "provozovatel měl jistotu, že službu nezneužívá robot". Nazpět by měl dojít kód pro přístup k slíbeným informacím.

Po zaslání SMS s uvedeným dlouhým kódem na číslo 9090179 je strženo 79,-Kč a jako odpověď příjde zpráva s textem:

"Potvrdite, za mate vice nez 18 let??Pak zašlete SMS s textem číselný kód ano"

Samozřejmě odeslání potvrzení by stálo dalších 79,-Kč a s nejistým výsledkem. Podle informací chodí další textové zprávy, které vyžadují odpovědi, samozřejmě za další peníze. Tak může být vylákáno z naivních lidí stovky korun. Zásadní problém zůstává, že takováto služba je tímto způsobem v současnosti nerealizovatelná.

Z přehledu dostupných zpráv e-maily uvádí odesílatele z domény freemailového účtu @seznam.cz a vyžadují potvrzení o přečtení.


Částečný seznam odchycených odkazů, které jsou uváděny v e-mailech a které jsou následně přesměrovávají na server gsmlocator.net

  • http://browncomfortersets.org/-gsmlocator . WhoIs .
  • http://foldingtableshopping.com/-gsml . WhoIs .
  • http://furminatornow.com/-gsmlocator . WhoIs .
  • http://inratacons.com/-novou . WhoIs .
  • http://onlinepressurecooker.com/-na . WhoIs .
  • http://rilotuli.com/-mobilnu . WhoIs .
  • http://ropelightsshop.com/-od . WhoIs .
  • http://sharksteamershop.com/-gsml . WhoIs .
  • http://spynalocyb.com/-chcete . WhoIs .
  • http://stopomstocsan.com/-kam . WhoIs .

Doplněno: ČTU varuje před využíváním služby „GSM lokátor“

Český telekomunikační úřad vydal na svých stránkách tiskovou zprávu, ve které popisuje SMS tahající peníze. Je jich celkem 6 a následný postup po odeslání přístupového kódu. Celou zprávu najdete na stránkách ČTU.


Odchycené přesměrovací adresy směřují na server zajišťující tzv."zkracování" adres. To samozřejmě umožňuje přesměrovávání.

Vyjádření odborníka nebo zainteresované osoby

Doplněno 11.8.2011: Vyjádření společnosti  AGMO CZ

Ačkoliv jsme pouze provozovatelem platební brány, zmíněnou událost jsme řešili s mobilními operátory a s naším zahraničním partnerem, jehož platformu tato podvodná služba zneužívala. Po naší výzvě byla služba v pondělí  1.8.2011 okamžitě zablokována.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o podvodnou službu, společnost AGMO se rozhodla zprostředkovat vrácení finančních prostředků všem koncovým zákazníkům, kteří tuto službu využili. Jedná se řádově o stovky zákazníků.

Všem zákazníkům bude do konce týdne (do 12.8.) zaslána SMS s informací, že vzhledem k tomu, že služba GSM Locator nebyla řádně poskytnuta, společnost AGMO zabezpečí za provozovatele navrácení finančních prostředků. Pokud má zákazník zájem o navrácení - může tak učinit odpovědí na SMS kde sdělí své číslo bankovního účtu či může zavolat na kontaktní linku, kde může nahlásit své číslo bankovního konta také (podmínkou je volání přímo z telefonního čísla, které využilo službu GSM Locator).

V podobných případech vždy intenzivně spolupracujeme s mobilními operátory a Policí ČR, případně dalšími zainteresovanými stranami. Doporučujeme všem, aby emailové zprávy od neznámých odesílatelů brali s rezervou. Pokud se jedná o neznámé nebo anonymní poskytovatele služeb, je lépe k jejich nabídkám na internetu přistupovat s velkou opatrností.

Filip Ulík
AGMO CZVyjádření Policie ČR

Dané stránky využívají obdobný postup, který se v minulosti objevil pod jinou legendou, avšak se stejným mechanismem, na základě něhož byly podvodně vylákávány finanční prostředky za realizované prémiové sms. I v tomto případě uváděné údaje a postup nezajistí deklarovanou službu a sleduje jiný účel. Neoprávněné vylákání finančních prostředků právě za zaslání prémiových sms bez toho, že by i po aplikaci postupu byla zajištěna deklarovaná služba. Daná služba navíc není technicky proveditelná, tak jak deklaruje strůjce a provozovatel webové prezentace. Rovněž tak i kdyby technicky možná byla, jako že tomu tak není, byla by taková služba nezákonná, neboť by porušovala právo na soukromí deklarované ústavou naší země.

S ohledem na podněty občanů a na shora uvedené se tímto Policie ČR zabývá a prověřuje danou aktivitu jako možné podezření ze spáchání podvodu.

plk. Mgr. Karel Kuchařík
vedoucí odboru informační kriminality
Úřad služby kriminální policie a vyšetřování

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/gsm-locator/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=1159

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé