Rychlé vyhledávání

Reklama

FACEBOOK - Nepřijímejte žádost o přátelství od této osoby

První výskyt: 12.2009

Text hoaxu

Jedna z mnoha verzí v češtině

NEPŘÍJMEJTE ŽÁDOST O PŘÁTELSTVÍ OD CHRISTOPHER DAVIES A JESSICA DAVIES ,JSOU TO HEKŘI.ŘEKNI TO KAŽDÉMU V TVÉM SEZNAMU.JESTLI SI HO PŘIDÁ NĚKDO Z TVÉHO SEZNAMU,TAK BUDE I NA TVÉM..ROZLUŠTÍ IDENTIFIKACI TVÉHO POČÍTAČE A ADRESU.TAK ZKOPÍRUJ TUTO ZPRÁVU A POŠLI JI KAŽDÉMU I KDYŽ NEMÁŠ ZÁJEM...

Jedna z mnoha verzí slovensky

!POZOR.... POZOR žiadosti o priateľstvo od tíchto ľudí za žiadnych okolností... nepríjmajte - Ralf Hummel ; Fabienne Resch ; Matthias Dannberger ; Mario,Sommer ; Fabian Berneder ; Roland Trockner ; Frank Becker - sú to hackery!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prosím zkopírujte tento text pre upozornenie svojich priateľov !!!


Další verze z (r. 2011)

PROSÍM O POZORNOST VŠECHNY MAMINY A HOLČINY!!!!!!JE MEZI NÁMA ÚCHYLÁK JEHO FACEBOOK JE P**** U**** Z M**** A OBTĚŽUJE MALÉ HOLKY A SLEČNY!!!VITIPOVAL SI PÁR LIDÍ DOSPĚLÍCH!POSLAL ŽÁDOST O PŘÁTELSTVÍ A U JEJICH PŘÁTEL POTOM VYBRAL HOLČIČKY A SLEČNY A OSLOVIL JE.NECHEJTE HO ZABLOKOVAT A PROSÍM O SDÍLENÍ!KAMARÁDKY DCERKY SE TEN HAJZL PTAL KAM CHODÍ DO ŠKOLY!!!!VŠE MÁ JIŽ POLICIE ČR


Anglická verze  - (léto 2017)

Please tell all the contacts in your Messenger list, not accepting "Anwar Jitou's" contact, it's a hacker that has the computer connected to your Facebook account. If one of your contacts accepts it, you will also be hacked, so make sure that all your friends know it...Thanks


Česká verze  - (léto 2017)

Řekněte všem kontaktům v seznamu messenger, aby nepřijmali žádost o přátelství na jméno Fabrizio Bonomi. Má fotografii se psem. Je to hacker a spojil systém se svým účtem facebook. Pokud některý z vašich přátel, kontaktů přijme, budete také napadeni, takže se ujistěte, že všichni vaši přátelé to vědí. Pokračujte tak, jak jste tuto zprávu dostali. Držte prst na zprávě. V dolní části středu se zobrazí ikona  - dopředu. Klikněte na něj a zobrazí se seznam kontaktů. Klikněte na jméno a pošlete jej všem. Děkuji.


Česká verze  - (leden 2020)

Sdel všem tvým kontaktům z messengeru, aby neprijimali nabídku přátelství od Alexe  Ambrosia z Malnate. Má nový profil a je na něm fotografie letoviska z Dolomit. Je to hacker a připojil systém  k tvému FB účtu. Pokud ho některý  z tvých  kontaktů přijme, zaútočí  i na tebe, ujisti se, aby o něm věděli všichni tvoji přátelé. Krade fotografie a vytváří z nich profily pro nevhodný účel   hotline...Preposli  ihned dál. Drž  prst stisknuty na zprávě, dole se objeví  ikona ,,přeposlat,,. Klikni  na ní a objeví se seznam tvých kontaktů. Klikání na jméno,  pošli. Siřte  zprávu dál,  díky.


Poznámka redaktora


Typický hoax, který varuje před údajným nebezpečím a hlavně vybízí k dalšímu šíření.
Právě ta výzva k šíření je hnacím motorem tohoto nesmyslu.


Přesto je důležité dodržovat základní bezpečnostní pravidla!

Není důvod, abyste přidávali mezi přátele profily lidí, které neznáte! Facebook neslouží jako sbírka přátel a nesoutěží se o tom, kdo má nejvíc kontaktů.

Na Facebooku existuje spousta falešných profilů. Některé opravdu slouží ke škodlivým činnostem. V lepším případě jsou to trolové, kteří vyvolávají konflikty v diskuzích. V horším případě slouží k podvodným činnostem.

V nastavení účtu skryjte seznam svých přátelů před cizími kontakty. Vaši přátelé pak vidí pouze společné kontakty a celý seznam je skryt před cizími kontakty. Tím ochráníte své přátele, aby případný útočník vydával je oslovoval vaším jménem pod falešným účtem.

Používejte silné heslo a chraňte ho!!! Nevyplňujte svoje přihlašovací údaje do podezřelých formulářů nebo odkazů v e-mailu!


Tento hoax není žádnou novinkou, jen ho občas někdo znovu oživí, případně pozmění jméno a vypustí do světa. A opět se najde dost naivních lidí, kteří bez přemýšlení fámu šíří dál.
Popisované nebezpečí je (alespoň zatím) technicky nemožné. Existují sice možnosti, jak napálit nepozorné nebo důvěřivé uživatele, ale určitě ne způsoběm popisovaným v tomto hoaxu.

Než podobné varování nasdílíte nebo jiným způsobem rozešlete, zkuste se nejdříve zamyslet, jestli je to vůbec reálné nebo si najít další informace.

A když se vám nechce přemýšlet a ani nic hledat, raději ji nesdílejte a ani neposílejte.


Podobné zprávy

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/facebook---neprijimejte-zadost-o-pratelstvi-od-teto-osoby/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=1035

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé