Rychlé vyhledávání

Reklama

Cikáni a veřejně prospěšné práce

První výskyt: 10.2011

Text hoaxu

Jak to pěkně vymysleli!

Veřejně prospěšné práce, budou vykonávat nezaměstnaní, kteří déle než dva měsíce pobírají příspěvek v nezaměstnanosti. Cikáni však příspěvek v nezaměstnanosti nepobírají, protože nepracovali. Ti dostávají sociální dávky, které nejsou vázány na vykonávání veřejně prospěšných prací. Takže toto řešení, co vymyslela naše vládní garnitura..., není zaměřeno na to, aby cikáni začali pracovat, ale proti nám ostatním, kteří jsme byli léta zaměstnaní a povinně jsme odváděli do státní kasy sociální pojištění.
Pokud přijdeme o práci a neseženeme novou,tak za pár drobných po dvou měsících půjdeme zametat ulice a sbírat psí lejna. A cikáni, kteří nikdy nepracovali, budou nadále pobírat sociální dávky. Pěkně to pan Drábek vymyslel. A spousta lidí tomu ještě fandí, protože si myslí, že to konečně postihne ty, kteří se práci vyhýbají a jen nastavují ruce.
Omyl vážení, postihne to nás ostatní občany, kteří přijdou o práci! A od protější nálevny nebo herny se nám budou chechtat cikáni, kteří nikdy nepracovali a pracovat nebudou.

Vyjádření odborníka nebo zainteresované osoby


Stanovisko MPSV ČR

Elektronickou cestou se v poslední době řetězově šíří nesmyslný a poplašný email, klasický hoax, který mj. tvrdí, ževeřejně prospěšné práce, budou vykonávat nezaměstnaní, kteří déle než dva měsíce pobírají příspěvek v nezaměstnanosti. Cikáni však příspěvek v nezaměstnanosti nepobírají, protože nepracovali. Ti dostávají sociální dávky, které nejsou vázány na vykonávání veřejně prospěšných prací. Takže toto řešení, co vymyslela naše vládní garnitura, není zaměřeno na to, aby cikáni začali pracovat, ale proti nám ostatním, kteří jsme byli léta zaměstnaní a povinně jsme odváděli do státní kasy sociální pojištění.Toto je samozřejmě ryzí nesmysl. Veřejná služba bude od 1. 1. 2011 nabízena zejména těm, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní, tzn. primárně těm nezaměstnaným, kteří naopak již nárok na podporu v nezaměstnanosti nemají a jsou tedy velmi často právě příjemci dávek pro sociálně slabé. Pokud odmítnou vykonávat veřejnou službu, jejich nárok na tyto dávky zanikne. MPSV v současné době připravuje metodický pokyn pro výběr těchto osob, kterým budou práce nabídnuty – výběr bude klást důraz zejména na to, aby byli zařazovány ty osoby, u nichž je buď předpoklad zneužívání systému – ať již pasivním přístup k hledání vlastního uplatnění, nebo například výkon práce na černo.

Mgr. Viktorie Plívová
vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí
Ministerstvo práce a sociálních věcí
 

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/cikani-a-verejne-prospesne-prace/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=1179

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé