Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : Boj za nižší ceny benzínu


Filip
28.03.2012 v 00:04
Stacila tato veta, aby clovek jiz nemusel cist dala vedel, ze ten gauner lze, cituji: Ani petrolejářské firmy nejsou nadšené z vysoké ceny ropy a odvozeně produktů , konec citace Do hajzlu se vsema petrolejarskymi firmami, ktere vlastni tisice patentu a ktere umele brzdi pokrok a udrzuji nas (spolecne s mocenskymi strukturami a s nimi spojene nadnarodni koncerny) v umele zavislosti na nejake zkurvene rope! My kvuli tem penezum totiz radeji znicime tuhle planetu, nez abychom konecne zacli delat to, co je skutecne ku prospechu spolecnosti, lidi, co bere ohled na omezene zdroje a dlouhodobe preziti lidstva..

Peter
12.01.2011 v 23:10
nová Slovenská verzia Cena benzinu...... Posli to dalej Všetkým, ...ktorí nechcú platiť za naftu a benzín viac ako 40,- SKK/liter. Odošlite túto správu vašim priateľom, a to kvôli vedeniu Inteligentnej vojny proti naftovým spoločnostiam. Hovorí sa, že cena benzínu rýchlo prekročí 1,50 EUR za liter. Chcete, aby sa cena znížila? Musíme spoločne a solidárne reagovať! Niekto prišiel na geniálnu myšlienku, a to o mnoho viac zmysluplnejšiu než bola tá - nekupovať benzín v určitý deň v apríli alebo v máji. Naftové spoločnosti sa tejto myšlienke veľmi dobre zasmiali, pretože vedeli, že keď nebudeme kupovať benzín, ublížime si tým iba sami sebe. A však nasledujúca ponuka sa môže ukázať ako veľmi účinná, pokiaľ by sme ju všetci striktne dodržali! Dajte si čas s prečítaním tejto správy až do konca a spojte sa s nami. Naftové spoločnosti nám vnucujú myšlienku, že ich ceny sú pre nás veľmi výhodné. Ale vy si myslíte, že výhodné je kupovať benzín za 58,9 centov za liter. Ale to my tiež! Musíme im teda spoločne ukázať, že sme to my kupujúci a nie oni predávajúci, kto bude regulovať ceny nafty na trhu, pretože vzhľadom ku každodennému zvýšeniu cien benzínu musíme reagovať ako spotrebitelia! Môžeme mať skutočný vplyv na trh s benzínom, pokiaľ túto akciu urobíme všetci spoločne vo vojne proti týmto cenám. Takže tu je návrh: Nekupujme ani kvapku benzínu u najdôležitejšej naftovej spoločnosti a to Slovnaft. Pokiaľ oni nepredajú benzín, budú musieť znížiť jeho cenu. Pokiaľ oni znížia ceny, ostatné spoločnosti ich budú musieť nasledovať. Aby to malo skutočný vplyv, musíme získať spoluprácu asi pol milióna klientov Slovnaftu. Dodržaním tejto zásady nám dáva možnosť toho dosiahnuť. Tá to správa bola zaslaná približne 30 osobám. Ak každý z nich to Pošle zhruba ďalším desiatim (30x10 = 300), a títo urobia to isté (300x10=3000) atd., Túto správu môže obdržať viac než 300 000 spotrebiteľov. Všetko, čo musíte urobiť, je to, poslať túto správu desiatim ľudom a požiadať ich, aby urobili to isté. A samozrejme nezabudnite bojkotovať Slovnaft, ktorého neúnosné zisky idú do Maďarska! To je všetko, pokiaľ si myslíte, že môžeme spoločne vyprovokovať ceny benzínu, pošlite túto správu všetkým vašim známym

Justas
09.01.2011 v 15:02
Pan reprezentant Shellu neřekl nic, proti čemu by se dalo cokoli namítat. Přesněji řečeno, pan reprezentant neřekl vůbec nic. V původní aktivistické zprávě je předestřeno několik celkem konkrétních tezí - a všimněme si, že odpověď vlastně žádnou nevyvrací. Omezuje se na výpady proti pisateli, kterého obviňuje z neznalosti (psal to někdo, kdo neví, jak se tvoří cena benzínu), ale neobtěžuje se uvést správné informace. Proč? Zpráva tvrdí poměrně podstatnou věc - že Esso a Shell nejsou konkurenti, ale táž firma. K tomu se odpověď nevyjadřuje. Proč? Ale abych vznesl zcela konkrétní připomínku: v srpnu 2008 vyletěla cena ropy na 140 dolarů za barel, dolar byl okolo 24 Kč a cena benzinu se vyšplhala na 31.50. Dnes je ropa za 95, dolar za 20 a benzin za 34. Docela nepoměr, ne? Pochopitelně že ta pseudoakce je blbost - to už ukázalo mnoho lidí přede mnou. Vydělají na ní pouze ostatní firmy. I když nepopírám, že i mně se zdá podivné, že dvě pumpy jen kousek od sebe se mohu lišit i o tři koruny na litru. Berme tu akci spíše tak, že před nákupem (nejen) benzínu se podíváme, kde jsou jaké ceny.

František ČAPKA
24.12.2010 v 12:37
Úpně všechny ty chamtivý hajzlíky bych nakopoal do prdele - každý se jen vymlouvá na toho druhýho.Ale protože je štědrý den- tak na to kašlu - čau Franta

xxx
08.04.2010 v 19:06
Jestli chcete jezdit levne, tak jezdete podle predpisu. 1. se vyhnete pokutam a 2. kdyz nejezdite jak sibli, plyn, brzda, plyn, brzda, tak usetrite tolik paliva, ze se vam o tom ani nezda. Jeste si muzete koupit auto, ktere tolik nezere. Sice nebudete nejvetsi frajeri v okrese, ale usetrite. Rozhodne lepsi, nez tenhle navrh. Kdyz pominu to, ze je to blbost od zacatku, tak je opravdu stupidni si myslet, ze by se do toho zapojilo tolik lidi.

Pepa
19.10.2006 v 21:01
Mne to vyjádření "odborníka" nijak neukonejšilo, hlavně jejich firmy mají z toho nekřesťanské zisky. Takže jeden den bez benzínu bych klidně udělal. Pak by to mohl být týden bez benzínu a pan "odborník" by se z toho asi "pos...."

Diego
07.02.2006 v 08:50
Vám přátelé nedochází základní princip trhu. Poptávka zvyšuje cenu. čili aplikováno do praxe to znamená, že pokud přestaneme nakupovat u jedné firmy, ta následně ceny sníží, zatímco tam kde nakupovat začneme, se ceny ceny zvýší. A tak to půjde pořád dokola :-). Chcete ušetřit za benzín? Kupte menší auto, nebo jezděte třeba na kole :-)))

nn
17.10.2005 v 20:08
Tak mi vysvetlete jak je mozne, ze benzinka u ktere beru ma dnes natural za 29,50 a U vsech velkych benzinek je stale cena 32,50 az 33,90 ?

belial
25.09.2005 v 03:51
Jasně, že na benzínu nás nejvíc bere u huby náš vykutálený stát. Spotřební daň a její výše je nemravnost nonplusultra. Ale prodejci si taky svojí polívčičku ohlídají a nevynechají jedinou možnost, jak si přirazit (navíc se podle všeho předem dohodnou, takže jestli je to Aral nebo Shell je fuk). Pán ze Shellu by možná mohl vysvětlit čím to, že když ceny ropy vzrostou, prakticky okamžitě se zdražuje, často o víc, než je to faktické zdražení výchozí suroviny, ale když ceny ropy zase poklesnou, se slevňováním benzínu se už nijak nechvátá a nikdy se to už nevrátí na původní míru. A docela by mě zajímalo, když má na starosti i LPG, proč nárůst ceny ropy vede ihned i ke zdražení LPG??? To už je jenom čistá vychcanost prodejců. Ale oni určitě nějaké sofistikované vysvětlení z rukávu vysypou. Třeba, že v Indonésii je pro změnu moc sucho... Jenže tahle diskuse je už asi mimo téma tohoto serveru.

J. Džubák
24.09.2005 v 19:22
To kavol:
Je to trošičku složitější, někdo vymyslel nějakou řetězovku. Mimochodem, tahle ani nepochází z ČR, pouze ji někdo přeložil (viz. HoaxBuster). V týhle řetězovce, která se nekontrolovatelně šíří po Internetu je napadena jistá firma, proto má samozřejmě právo se bránit. Buď to může udělat nějakou oficiální tiskovou zprávou nebo využila možnost v kartotéce hoaxů přímo pod text, který ji napadal zveřejnili svoje stanovisko. V tom nevidim nic neobvyklého.
Diskuze pak může probíhat jak ke zprávě, tak k tomu stanovisku a diskutovat nebo zasáhnout do diskuze může kdokoliv.

kavol
20.09.2005 v 15:19
ad J. Džubák - ano, _tady_ mají možnost napsat názor všichni ... ale názor citovaný v článku ma trošku jinou váhu, nežli ten v diskusi, není-liž pravda?

ad lama - je to trošku složitější, ale se závěrem souhlasím ... proč asi jezdím do práce tramwayí a ne autem ...

ad Warbringer - na hlavu seš jedině ty, když nedovedeš pochopit, že poté, co by ta jedna firma slevnila, by lidé začali nakupovat převážně u ní (dokud by zas nezdražila nebo by konkurence nesrovnala ceny) a ne že budou _pořád_ nakupovat jinde za draho

ad Marvin - jo, taky mě to napadlo jako jedna z pravděpodobných teorií ...

jinak já nejezdím na doraz, takže nemusím brát první benzínku, ke které jsem schopen ještě dojet na zbytky výparů v nádrži, a mohu si vybírat - samozřejmě podle ceny ... odmítám podporovat nenažrance, kteří na dálnici prodávají benzín o tři koruny dráž, než malá firmička ve vesnici o kilometr vedle, atp. - a vřele to doporučuju všem, názor z citace od lamy, že při zvýšeném odběru zdraží kvůli docházejícím zásobám, je v našem měřítku kec

15.09.2005 v 17:05
Já bych to klidně zkusil. Klidně přestanu u SHELLu brát benzín, mě je to putna. Když to zabere, proč ne.

Depresivní Robot Marvin
14.09.2005 v 14:40
A co když celou "kampaň" proti Shellu vymyslel někdo třeba za Aralu? To by se jim hodilo, kdyby lidi celé září nekupovali u své oblíbené pumpy Shell a poohlídli se po jiné.

Lomeno
09.09.2005 v 13:34
1) Dejme tomu Benzina koupi ropu a udela z ni benzin
2) Neco si prirazi a proda to Shellu , Aralu a ja nevim komu.( nechytejte me za slovo pokud nekdo z nich ten benzin kupuje jinde)
3) Ti si k tomu prihodi marzi , dane
4) Prodaji to nam ridicum
Koncova cena je souctem nakupnich , zpracovatelskych , distribucnich nakladu a toho co si ten ktery dovoli prirazit.
Pokud prestaneme kupovat beznin u velkych distributoru Benzina bude dal prodavat mensim.Celkovy objem odberu benzinu se nezmensi jen se jeho prodej presune nekam jinam.Shellu a podobnym vznikne skoda , protoze proste nebudou tocit prachy,ale ceho se tim dosahne?

matkov
08.09.2005 v 13:29
To co vlozil Lama je cista pravda a vysvetlenie ekonomickych teorii fungovania trhu. Takze to nie je ani tak zaujate stanovisko ako vseobecne ekonomami uznavany fakt vysvetleny na priklade. Cize ozajstny zmysel by malo presne to co sa pise na konci t.j. nekupovat benzin vobec a chodit bicyklom, peso, ...

matkov
08.09.2005 v 13:26
To co vlozil Lama je cista pravda a vysvetlenie ekonomickych teorii fungovania trhu. Takze to nie je ani tak zaujate stanovisko ako vseobecne ekonomami uznavany fakt vysvetleny na priklade. Cize ozajstny zmysel by malo presne to co sa pise na konci t.j. nekupovat benzin vobec a chodit bicyklom, peso, ...

nn
07.09.2005 v 11:59
Rikejte si co chcete, ja uz k zadne velke firme pro benzin nepojedu. Holt tankovani u malych "no name" je riskantni co se tyce kvality benzinu, ale snad kontroly COI udelaji sve.

Abury
25.08.2005 v 18:20
Mam takovej dojem že nejvetší petrolejářská firma v ČR je Benzina a podle benziny se řídí trh. Jinak nic proti ničemu u Shellu stejně kupuje malo kdo je drahej jako svině....

Warbringer
18.08.2005 v 14:13
LOL, cela ta myslenka je nesmysl! Je zajimave, ze to zatim nikoho nenapadlo, ani toho dotycneho odbornika :o)

Premyslejte se mnou:
1] predpokladejme, ze by opravdu doslo k tomu, ze bychom nekupovali benzin jedne spolecnosti
2] predpokladejme, ze by ona spolecnost opravdu (i kdyz zde mi neni jasny duvod) snizila ceny -- !! jenze u te spolecnosti nikdo benzin kupovat nebude !! - takze, kde je uzitek?!?
3] predpokladejme, ze tedy kupujeme benzin u jinych spolecnosti -- kdyz bude vice lidi nakupovat u ostatnich spolecnosti, je IMHO docela mozne, ze ty ostatni spolecnosti zvysi cenu benzinu, protoze se jim zvysi pokryti trhu - takze, mame drazsi benzin?!? No, SUPER NAPAD!

Cely ten napad je postaveny na hlavu, ale v na dementni americany to nejspis fungovat muze.

lama
09.08.2005 v 16:14
pan senych ma pravdu. niekde som cital takuto reakciu na podobny typ listov a myslim, ze maju pravdu (sorry za anglictinu):


So, will avoiding one company's gas stations effectively and permanently drive prices down? No. In fact, it would likely have the opposite effect, if any at all. Gas is a commodity. Commodity markets work on the law of supply and demand. When supply is higher than demand, sellers lower the price until the two factors equalize again. When demand is higher than supply, sellers raise the price to curb use and stretch supplies until, once again, the two factors equalize.

Just for the sake of argument, let's say we successfully organize the ExxonMobil boycott (I know this is fantasy, but hang with me here). ExxonMobil loses business and lowers prices to lure you back. The other stations will follow suit and lower prices to compete, right? Not quite. To avoid ExxonMobil you go to the Speedway across the street, instead. Speedway's business increases, causing them to raise their prices to try to control demand, otherwise their supply would be quickly depleted. Their higher prices drive customers to Shell, who in turn raise their prices and drive customers to BP, and so on. Eventually, supply and demand will equalize and all stations will have the same price again.

As consumers, we can do little to control supply, but we can control demand. However, effectively doing so means reducing demand overall, not just at one station. The reduction in demand must be severe and long-lasting. If you want to save money at the pump, slow down on the freeway, plan outings to get everything in one trip, walk more, and trade in that gas-guzzling SUV for an economical compact car for starters.


J. Džubák
08.08.2005 v 16:22
Martine, tady mají přece možnost napsat názor všichni.

Martin
15.07.2005 v 08:19
Aj ja si myslím, že je dosť neobjektívne, uverejniť len názor firmy, proti ktorej je správa namierená. Zástupca takejto firmy bude vždy obhajovať len svoje záujmy a v každom prípade bude popierať účinnosť kampane za zníženie ceny benzínu aj keby to nebola pravda. Aj keď si myslím, že tá kampaň je zaujímavá teória, ale v praxi veľkú šancu nemá. Samozrejme, že každý ma právo vyjadriť sa, ale podľa mňa by bolo dobré uverejniť aj názor nejkého nezávislého odborníka.

Joker Island
13.08.2004 v 10:37
Proč bojovat za nižší ceny benzínu?

Josef Džubák
22.06.2004 v 20:31
KAŽDÝ má právo vyjadřit své stanovisko ke zprávě a zejména, pokud je zpráva namířena proti jeho osobě nebo firmě.

Honza
21.06.2004 v 15:09
Opravdu, ptat se GMa firma, proti ktere je kampan zamerena je opravdu duveryhodne ;) Skutecne unikatni :)

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé