Rychlé vyhledávání

Reklama

Boj za nižší ceny benzínu

První výskyt: 05.2004

Text hoaxu

Stará verze - z roku 2004

Přestože nemáte auto, můžete předat tuto zprávu vašim přátelům, a to kvůli vedení inteligentní války proti naftovým společnostem.

Říká se, že cena benzínu brzy překročí 1,50 Euro za litr. Chcete, aby se cena snížila? Musíme společně a solidárně reagovat!

Někdo přišel na geniální myšlenku, a to mnohem více smysluplnější než byla ta - nekupovat benzín v určitý den v dubnu nebo květnu. Naftové společnosti se této myšlence velmi dobře zasmáli, protože věděli, že když nebudeme kupovat benzín, ublížíme si tím jen sami sobě. Avšak následující nabídka se může ukázat jako velice účinná, pokud bychom ji všichni striktně dodrželi!

Dejte si čas s přečtením této zprávy až do konce a spojte se s námi.

Naftové společnosti l'OPEP nám vnucují myšlenku, že jejich ceny jsou pro nás velmi výhodné. Ale vy si myslíte, že výhodné je kupovat benzín za 58,9 centů za litr. A to my také!!

Musíme jim tedy společně ukázat, že jsme to my kupující a ne oni prodávající, kdo bude regulovat ceny nafty na trhu, protože vzhledem ke každodennímu zvýšení cen benzínu musíme reagovat jako spotřebitelé!

Můžeme mít skutečný vliv na trh s benzínem pokud tuto akci povedeme všichni společně ve válce proti těmto cenám.

Takže tady je návrh: Nekupme ani kapku benzínu u dvou nejdůležitějších naftových společností (ve skutečnosti je to stejně pouze jedna) - SHELL a ESSO. Pokud oni neprodají benzín, budou muset snížit jejich cenu. Pokud oni sníží ceny, ostatní společnosti je budou muset následovat.

Aby to mělo skutečný vliv, musíme získat spolupráci miliónů klientů SHELLu a ESSA. Dodržením tohoto nám dává možnost toho dosáhnout.

Tato zpráva byla zaslána přibližně třiceti osobám. Jestliže každý z nich to pošle zhruba deseti dalším (30x10 = 300), a tito udělají to samé (300x10 = 3000) atd., tuto zprávu mohou obdržet více než 30 000 000 spotřebitelů.

Všechno co musíte udělat je to, poslat tuto zprávu deseti lidem a požádat je, aby udělali totéž. A samozřejmě nezapomeňte bojkotovat SHELL a ESSO !!

Toť vše, pokud si myslíte, že můžeme společně vyprovokovat cenu benzínu, pošlete tuto zprávu všem vašim známým. Zkusme to, nemáme co ztratit !!!


Novější verze - září 2005

Všem, kteří nechtějí platit 35 Kč za litr benzínu


Ceny benzínu aneb začátek války proti naftovým spol...- Všem, kteří nechtějí platit za naftu a benzín přes 35,- Kč/litr.

Říká se, že cena benzínu brzy překročí 35 Kč za litr. Chcete, aby se cena snížila? Musíme společně a solidárně reagovat!

Někdo přišel na geniální myšlenku, a to mnohem více smysluplnější než byla ta - nekupovat benzín v určitý den v dubnu nebo květnu. Naftové společnosti se této myšlence velmi dobře zasmáli, protože věděli, že když nebudeme kupovat benzín, ublížíme si tím jen sami sobě.

Avšak následující nabídka se může ukázat jako velice účinná, pokud ji všichni striktně dodržíme! Naftové společnosti nám vnucují myšlenku, že jejich ceny jsou pro nás velmi výhodné. Ale my si myslíme, že výhodné je mít benzín za 20 Kč za litr! Musíme jim tedy společně ukázat, že jsme to my kupující a ne oni
prodávající, kdo bude regulovat ceny nafty na trhu, protože vzhledem ke každodennímu zvýšení cen benzínu musíme reagovat jako spotřebitelé! Můžeme mít skutečný vliv na trh s benzínem, pokud tuto akci povedeme všichni společně ve válce proti těmto cenám.

Takže tady je návrh: Nekupme do konce září ani kapku benzínu u nejdůležitějších naftových společností: SHELL,OMV, ESSO, ARAL, AGIP, BENZINA apod.
Nekupme až do konce září ani litr benzínu na dálnicích!!

Trh je mocná zbraň, kterou monopoly používají, využijme ji proti nim! Tyto společnosti totiž mohou přinutit vlády změnit svou daňovou politiku a samotná daň se podílí na 80% ceny benzínu!!!

Pokud oni neprodají benzín, budou muset snížit jeho cenu. Pokud oni sníží ceny, další budou muset následovat.
Aby to mělo skutečný vliv, musíme získat spolupráci miliónů klientů.
Tato zpráva byla zaslána přibližně deseti osobám. Jestliže každý z nich to pošle zhruba deseti dalším, dokážeme způsobit benzínovou revoluci. Všechno, co musíte udělat, je to, poslat tuto zprávu deseti lidem a požádat je,aby udělali totéž. A
samozřejmě nezapomeňte bojkotovat velké společnosti do konce září!
Toť vše, pokud si myslíte, že můžeme společně vyprovokovat cenu benzínu, pošlete tuto zprávu všem vašim známým. Zkusme to, nemáme co ztratit !


Slovenská verze - únor 2008

Všetkým, ktorí nechcú platiť za naftu a benzín viac ako 40,- SKK/liter.

Odošlite túto správu vašim priateľom, a to kvôli vedeniu inteligentnej vojny proti naftovým spoločnostiam.

Hovorí sa, že cena benzínu rýchlo prekročí 1,50 EUR za liter. Chcete, aby sa cena znížila? Musíme spoločne a solidárne reagovať!

Niekto prišiel na geniálnu myšlienku, a to o mnoho viac zmysluplnejšiu než bola tá - nekupovať benzín v určitý deň v apríli alebo v máji. Naftové spoločnosti sa tejto myšlienke veľmi dobre zasmiali, pretože vedeli, že keď nebudeme kupovať benzín, ublížime si tým iba sami sebe.

Avšak nasledujúca ponuka sa môže ukázať ako veľmi účinná, pokiaľ by sme  ju všetci striktne dodržali! Dajte si čas s prečítaním tejto správy až do konca a spojte sa s nami. Naftové spoločnosti nám vnucujú myšlienku, že ich ceny sú pre nás veľmi výhodné. Ale vy si myslíte, že výhodné je kupovať benzín za 58,9 centov za liter. Ale to my tiež! Musíme im teda spoločne ukázať, že sme to my kupujúci a nie oni predávajúci, kto bude regulovať ceny nafty na trhu, pretože vzhľadom ku každodennému zvýšeniu  cien benzínu musíme reagovať ako spotrebitelia! Môžeme mať skutočný vplyv na trh s benzínom, pokiaľ túto akciu urobíme všetci spoločne

vo vojne proti týmto cenám.

Takže tu je návrh: Nekupujme ani kvapku benzínu u najdôležitejšej naftovej spoločnosti a to Slovnaft. Pokiaľ oni nepredajú benzín, budú musieť znížiť jeho cenu. Pokiaľ oni znížia ceny, ostatné spoločnosti ich budú musieť nasledovať. Aby to malo skutočný vplyv, musíme získať spoluprácu asi pol milióna klientov Slovnaftu. Dodržaním tejto zásady nám dáva možnosť toho dosiahnuť.

Táto správa bola zaslaná približne 30 osobám. Ak každý z nich to pošle zhruba ďalším desiatim (30x10 = 300), a títo urobia to isté (300x10 = 3000) atd., Túto správu môže obdržať viac než 300 000 spotrebiteľov. Všetko, čo musíte urobiť, je to, poslať túto správu desiatim ľudom a požiadať ich, aby urobili to isté. A samozrejme nezabudnite bojkotovať Slovnaft! To je všetko, pokiaľ si myslíte, že môžeme spoločne vyprovokovať ceny benzínu, pošlite túto správu všetkým vašim známym. Skúsme to, nemáme čo stratiť !

Vyjádření odborníka nebo zainteresované osoby

Stanovisko pana Pavla Šenycha - společnost Shell

Děkuji Vám za informaci o existenci této, internetem šířené akce. Již jsem se s ní také setkal.
Podle mého mínění jde o přepis čehosi, co má původ na americkém kontinentu. To soudím z toho, které dvě firmy jsou v textu zmiňovány, protože člověk znalý poměrů na trhu v České republice by vyzýval zcela jinak. Také v první verzi kterou jsem viděl byla cena zmiňována v centech.

K samotnému textu se nebudu vyjadřovat, protože jej opět psal někdo, kdo nemá ponětí o tom, jak vzniká konečná cena paliva a jaký je podíl výnosu pro jednotlivé složky zapojené v jejím vzniku, od nákupu ropy přes její zpracování, přes distribuci produktů po jejich konečný prodej. Netuší zřejmě ani kolik procent z ceny tvoří zdanění jak ve formě daně spotřební, tak daně z přidané hodnoty. Pokud by chtěl někdo objektivně ovlivnit cenu produktu, musel by umět změnit mechanismy fungování světového trhu s ropou (a to se nadaří ani zemím sdružených v kartelu OPEC) a nebo daňové zatížení státem. Výnosy konečnýh prodejců nejsou v zásadě cenou produktu ovlivněny, ba právě naopak, v době vysoké ceny bývají nižší než v době normálního, politickou krizí neovlivněného období.

Ani petrolejářské firmy nejsou nadšené z vysoké ceny ropy a odvozeně produktů, nicméně celá situace na ropném trhu je tažena politickým a vojenským vývojem v zemích Středního východu a na jeho ovlivnění, obávám se, jsme ze své pozice krátcí.

Proto mi výzva v textu připadá jako nesmyslná a nikam pozitivně nesměřující. Rozhodně nemůže mít efekt jaký by si někdo představoval, protože nepostihuje pravou podstatu a mechanismus vývoje současné situace.

s pozdravem,

Pavel Šenych
Country Chairman
and
GM Shell Gas (LPG)
Shell Czech Republic


Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/boj-za-nizsi-ceny-benzinu/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=244

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé