Rychlé vyhledávání

Reklama

Microsoft rozdává peníze

První výskyt: 10.1999

Text hoaxu

Česká verze (1):

Možná sociální síť Microsoftu tentokrát zachytí i nás...
A jestli ne, tak Vás aspoň všechny zdravím.
Tak jestli to funguje,tak budeme za chvili dost bohatí: Podekujem Billovi:

Ahoj vsichni

Prosim Vas, neberte to na lehkou vahu. Bill Gates se rozhodl podelit se o sve bohatstvi. Pokud tohle budete ignorovat, pozdeji Vas to muze mrzet. Microsoft a AOL jsou ted nejvetsi Internetove spolecnosti a aby se ujistili, ze Internet Explorer zustava nejrozsirenejsim programem, rozebehli e-mailovy beta test. Jestli preposlete tento mail svym pratelum, Microsoft to zjisti (pokud jste uzivatelem Microsoft Windows) do dvou tydnu. Za kazdeho cloveka, kteremu tento mail preposlete, Vam Microsoft zaplati $ 245, za kazdeho cloveka, kteremu to poslete a on take, Vam Microsoft zaplati dalších $243, a za kazdeho tretiho cloveka, ktery tuto zpravu obdrzi, Vam zaplati $ 241. Do dvou tydnu Vas Microsoft bude kontaktovat, aby obdrzel Vasi adresu a pak Vam posle sek. Myslela jsem si, ze je to blbost, ale po dvou týdnech, co jsem tento mail obdrzela a preposlala dale, me Microsoft kontaktoval kvuli adrese a behem par dnu mi prisel sek na $ 24 800. Musite odpovedet drive, nez tato akce skonci.
Jestli si tohle muze nekdo dovolit, pak je to Bill Gates. Pro nej jsou to vydaje na marketing. Prosim preposlete to co nejvice lidem.
Dostanete minimalne US$ 10 000.

Tak uvidíme co to udělá


Česká verze (2):

Vazeni panove a damy,

Tento e-mail jsem obdrzel od jednoho z nasich
obchodnich partneru a domnivam se, ze by Vas mohl
zaujmout stejne jako nas. Nebojte se, nejedna se o nic,
o co byste prisli a byli tim poskozeni, proste to muzete
jen zkusit. Prectete si pouze nasledujici radky.

----------------------------------------------------------
Pokud si neprejete prijimat v budoucnu
dalsi postu, kliknete na ODSTRANIT.
----------------------------------------------------------

Predavam tento dopis, jelikoz osoba, ktera mi tento dopis
zaslala, je velmi vzdelany odbornik a zaroven dobry pritel,
ktery nezasila zadne hlouposti.

Microsoft a AOL jsou v soucasnosti nejvetsimi spolecnosti
v oblasti Internetu. Z tohoto duvodu vynakladaji usili, aby program
Internet Explorer nadale zustal programem nejrozsirenejsim
a nejnavstevovanejsim. Microsoft a AOL provadi tzv. beta test.
Pokud tento e-mail predate dal (okenko predat dal) svym znamym
a pratelum, spolecnost Microsoft je tento postup schopna sledovat
(pokud jste uzivatelem Windows Microsoft) v prubehu dvou tydnu.
Za kazdou osobu, ktere tento dopis predate, Vam Microsoft zaplati
245 USD, za kazdou osobu, ktere tento dopis predate a tato osoba
dopis preda dal, Vam Microsoft zaplati 243 USD, a za kazdou treti
osobu, ktera tento e-mail obdrzi, Vam zaplati 241 USD. Behem dvou
tydnu Vas bude Microsoft kontaktovat a pozada Vas o adresu,
na kterou Vam zasle sek.

Myslel jsem si, ze se jedna o podvod, ale po dvou tydnech prijeti
tohoto e-mailu a predani dal me kontaktoval Microsoft na mou
e-mailovou adresu a behem nekolika dnu jsem obdrzel
sek na 24.800 USD. Musite odpovedet pred tim, nez beta test skonci.

Jediny clovek, ktery tento program muze realizovat, je pouze Bill Gates.
Veskere marketingove vydaje hradi prave on.

Spravna volba je na Vas a proto nevahejte !!!


Česká verze (3):

Přečti si to, bude tě to finančně zajímat!!!

Normálně takové nesmysly neposílám, ale tohle si pořádně přečtěte, je to finančně moc zajímavé :
V normálním případě neposílám odkazy tohoto rázu, ale tento list přišel od jedné mojí velmi dobré přítelkyně, která je advokátka, a vypadá to na zajímavou možnost. Když mi to ona poví, že to funguje, tak to funguje. Každopádně, člověk s tým nic neztratí. Povídala mi následující:
Jsem právnička a znám právo. Je to fakt. Nenechávejte se přemluvit. AOL a Intel se drží při slibu kvůli jejich obav ze soudů a z miliónových pohledávek, jako to udělala Pepsi Cola s General Electicom nedávno. Milý příteli, nepovažujte toto za hloupý žert. Bill Gates teď Rozdává svůj výrobek. Jakmile na toto nebudete ihned reagovat, můžete tento mail smazat. Windows je ještě stále nejvíc používaný program.

Microsoft a AOL experimentují přes tento e-mailem poslaný text /email beta test/ Jakmile pošlete tento mail přátelům, tak Microsoft vás Bude stopovat 2 týdne. Za každou osobu, která tento mail pošle, Microsoft platí 245 EUR za každou osobu. Komu jste poslali a kdo tento mail poslal dále, Microsoft platí 243 EUR. Za třetí osobu, která obdrží tento mail, dostane 241 EUR. Po 2 týdnech Microsoft Vám pošle list, ve kterém bude prosit o potvrzení Vaší poštovní adresy a pošle Vám šek.

S pozdravom

Charles S. Bailey General Manager Field Operations
1-800-842-2332
Ext. 1085 or 904/245-1085 or RNX 292-1085 mailto:Charles_Bailey@csx.com_

Já jsem toto považovala za podvod, ale 2 týdne potom, co jsem Poslala tento mail dále, Microsoft se mě ptala na adresu a dostala jsem šek na 24800 EUR. Musíte odpovědět, než bude konec testu. Když se někomu nabídne taková možnost, musí se využít. Pro Billa Gatese tyto výdaje jsou jen jako výdaje na reklamu. Prosím, pošlete tento mail tolika lidem, kolika to jen jde. Minimálně 1000 EUR dostat musíte. Ani my by jsme nepomáhali v posílání mailu, kdyby to nebylo zajímavé.

Jeden známý mého otce se v tomto zůčastnil před pár měsíci. Když jsem ho minule navštívila, ukázal mi šek. Suma se vyšplhala na 4324,44 EUR. Teta Patricia pracuje pro Intel a dostala šek na 4543,23 EUR za poslání mailu. Jak jsem psala, znám právo a je pravda, že Intel a AOL se domlouvají o fúzi. Aby se stali největším poskytovatelem zlužeb na světě a proto Udělali tento test, aby si byli jistí, že zůstávají při nejpoužívanějším softwaru.


Slovenská verze (1):

V normálnom prípade meposielam okazy tohto rázu, ale tento list prisiel od jedne mojej velmi dobrje priatelky, kto je advokátka, a vyzerá to byt zaujímaovou moznostou. Ak mi to ona povie, ze to funguje, tak to funguje. Kazdopádne, clovek nic s tým nestratí.

Povedala mi nasledovné:

Som právnicka a poznám právo. Je to fakt. Nenechajte sa prekabátit, AOL a Intel sa drzia ku slubu kvôli ich obáv zo súdov a z miliónových pohladávok, ako to robila Pepsi Cola s General Electicom nedávno.

Milí priateli, nepovazujte toto za hlúpy zart. Bill Gates teraz rozdáva svoj zárobok. Ak teraz na to neudete reagovat, neskorej to môzte olutovat. Windows este stále je najviac pouzívaný program.
Microsoft a AOL experimentujú cez tento e-mail poslaný text. /email beta test/ Ak poslete tento mail priatelom, tak Microsoft vás bude stopovat 2 týzdne.
Za kazdú osobu, ktorá tento mail posle, Microsoft platí 245 EUR. Za kazdú osobu, Komu ste poslali a kto tento mail poslal dalej, Microsoft platí 243 EUR, za tretiu osobu, ktorá obdrzí, dostane 241 EUR. Po 2 týzdnoch Microsoft Vám pole list, v ktorom bude prosit o potvrdenie Vasej postovej adresy a posle Vám sek.

S pozdravom,

Charles S. Bailey General Manager Field Operations
1-800-842-2332
Ext.
1085 or 904/245-1085 or RNX 292-1085
mailto: Charles_Bailey@csx.com _

Ja som toto povazovala za podvod, ale dva týzdne potom, co som poslal tento mail dalej, Microsoft odo mna pýtal adresu a dostala som sek na 24800 EUR.
Musíte odpovedat, ked je koniec testu, ak niekomu sa podarí táto moznost, Musí to vyuzid. Pre Billa Gates-a tieto výdavky sú len ako výdavky na reklamu.
Prosím, poslite tento mail tolkým ludom, kolkým len viete. Minimálne 1000 EUR musíte dostat. Ani my by sme nepomáhali v posielaní mailu, ak by nám to nebeolo zaujímavé.
Jeden známy môjho otca sa v tomot zúcastnil pred zopár mesiacom. Ked som ho minule navstívila, ukázal mi sek. Suma vysplhala na 4324,44 EUR. Teta Patricia, teta dobrého priatela pracuje pre Intel a dostala sek na 4543,23 EUR za poslanie mailu.

Ako som písala, poznám právo, a je to pravda, ze Intel a AOL rokujú o fúzie, Aby sa stali najväcsím poskytovatelom ponúk na svete a preto robia tento test, aby si boli istý, ze ostávajú pri najpouzívanejsom software.


Slovenská verze (2):

V normálnom prípade neposielam odkazy tohto rázu, ale tento list prisiel od jednej mojej velmi dobrej priatelky, ktora je advokátka, a vyzerá to byt zaujímava moznost. Ak mi ona povie, ze to funguje, tak to funguje. Kazdopádne, clovek nic s tým nestratí.
Napísala mi nasledovné:

Milí priatelia, nepovazujte toto za hlúpy zart. Bill Gates teraz rozdáva svoj zárobok. Ak teraz na to nebudete reagovat, neskor to môzte olutovat. Windows este stále je najviac pouzívaný program. Microsoft a AOL experimentujú cez tento e-mail poslaným textom. /email beta test/ Ak poslete tento mail priatelom, tak Microsoft vás bude stopovat 2 týzdne. Za kazdú osobu, ktorá tento mail posle, Microsoft platí 245 EUR. Za kazdú osobu, ktorej ste poslali a ktorá tento mail poslala dalej, Microsoft platí 243 EUR, za tretiu osobu, ktorá mail obdrzí, dostane 241 EUR. Po 2 týzdnoch Microsoft Vám posle list, v ktorom bude prosit o potvrdenie Vasej postovej adresy a posle Vám sek.

S pozdravom,
Charles S. Bailey General Manager Field Operations
1-800-842-2332 Ext.
1085 or 904/245-1085 or RNX 292-1085
mailto:Charles_Bailey@csx.com_

Ja som toto povazovala za podvod, ale dva týzdne potom, co som poslala tento mail dalej, si Microsoft odo mna pýtal adresu a dostala som sek na 24800 EUR. Musíte odpovedat, musíte to vyuzit. Pre Billa Gates-a tieto výdavky sú len ako výdavky na reklamu. Prosím, poslite tento mail tolkým ludom, kolkým len viete. Minimálne 1000 EUR musíte dostat. Ani my by sme nepomáhali v posielaní mailu, ak by to nebolo pre nás zaujímavé. Jeden známy môjho otca sa v tohto zúcastnil pred zopár mesiacmi. Ked som ho minule navstívila, ukázal mi sek. Suma sa vysplhala na 4324,44 EUR. Teta Patricia, teta dobrého priatela pracuje pre Intel a dostala sek na 4543,23 EUR za poslanie mailu.
Ako som písala, poznám právo, a je to pravda, ze Intel a AOL rokujú o fúzii, Aby sa stali najväcsím poskytovatelom ponúk na svete a preto robia tento test, aby si boli istý, ze ostávajú pri najpouzívanejsom software. s pozdravom


Anglická verze(1):

To all of my friends, I do not usually forward messages, but this is from my good friend Pearlas Sanborn and she really is an attorney.. If she says that this will work - it WILL work. After all, what have you got to lose?

SORRY EVERYBODY.....JUST HAD TO TAKE THE CHANCE!!!
I'm an attorney, and I know the law. This thing is for real.
Rest assured AOL and Intel will follow through with their promises for fear of facing a multimillion dollar class action suit similar to the one filed by PepsiCo against General Electric not too long ago.

We're not going to help them out with their e-mail beta test without getting a little something for our time. My brother's girlfriend got in on this a few months ago. When I went to visit him for the Baylor/UT game.

She showed me her check. It was for the sum of $4,324.44 and was stamped "Paid In Full". Like I said before, I know the law, and this is for real.

Intel and AOL are now discussing a merger which would make them the largest Internet company and in an effort make sure that AOL remains the most widely used program, Intel and AOL are running an e-mail beta test.

When you forward this e-mail to friends, Intel can and will track it (if you are a Microsoft Windows user) for a two week time period.

For every person that you forward this e-mail to, Microsoft will pay you $203.15..

For every person that you sent it to that forwards it on, Microsoft will pay you $156.29.

And for every third person that receives it, you will be paid $17.65. Within two weeks, Intel will contact you for your address and then send you a check.

I thought this was a scam myself, but a friend of my good friend's Aunt Patricia, who works at Intel, actually got a check of $4,543.23 by forwarding this e-mail.

Try it, what have you got to lose????


Anglická verze(2):

Kathy South
Alcoa - EHS Maintenance Coordinator
Phone: 765/771-3547
Pager: 765/420-6575

To all of my friends, I do not usually forward messages, but this is from my good friend Pearlas Sanborn and she really is an attorney.

If she says that this will work - it WILL work. After all, what have you got to lose?
SORRY EVERYBODY..JUST HAD TO TAKE THE CHANCE!!!
I'm an attorney, and I know the law. This thing is for real.
Rest assured AOL and Intel will follow through with their promises for fear of facing a multimillion-dollar class action suit similar to the one filed by PepsiCo against General Electric not too long ago.

Dear Friends,
Please do not take this for a junk letter. Bill Gates is sharing his fortune. If you ignore this you will repent later. Microsoft and AOL are now the largest Internet companies and in an effort to make sure that Internet Explorer remains the most widely used program, Microsoft and AOL are running an e-mail beta test.

When you forward this e-mail to friends, Microsoft can and will track it (if you are a Microsoft Windows user) for a two week time period.

For every person that you forward this e-mail to, Microsoft will pay you $245.00, for every person that you sent it to that forwards it on, Microsoft will pay you $243.00 and for every third person that receives it, you will be paid $241.00. Within two weeks, Microsoft will contact you for your address and then send you a cheque.

Regards.
Charles S. Bailey
General Manager Field Operations
1-800-842-2332 Ext. 1085 or 904-245-1085 or RNX 292-1085
Charles_Bailey@csx.com

I thought this was a scam myself, but two weeks after receiving this e-mail and forwarding it on, Microsoft contacted me for my address and within days, I received a cheque for US$24,800.00. You need to respond before the beta testing is over. If anyone can afford this Bill Gates is the man.

It's all marketing expense to him. Please forward this to as many people as possible.
You are bound to get at least US$10,000.00.
We're not going to help them out with their e-mail beta test without getting a little something for our time. My brother's girlfriend got in on this a few months ago. When I went to visit him for the Baylor/UT game.

She showed me her check. It was for the sum of $4,324.44 and was stamped "Paid In Full".

Like I said before, I know the law, and this is for real

Intel and AOL are now discussing a merger which would make them the largest Internet company and in an effort make sure that AOL remains the most widely used program, Intel and AOL are running an e-mail beta test.

When you forward this e-mail to friends, Intel can and will track it (if you are a Microsoft Windows user) for a two week time period.

For every person that you forward this e-mail to, Microsoft will pay you $203.15.
For every person that you sent it to that forwards it on, Microsoft will pay you $156.29
And for every third person that receives it, you will be paid $17.65. Within two weeks, Intel will contact you for your address and then send you a check.
I thought this was a scam myself, but a friend of my good friend's Aunt Patricia, who works at Intel, actually got a check of $4,54323 by forwarding this e-mail.

Try it; what have you got to lose????


Anglická verze (3):

THIS TOOK TWO PAGES OF THE TUESDAY USATODAY - IT IS FOR REAL

Subject: PLEEEEEEASE READ!!!! it was on the news!

!!!! It was on the news! Kathy South Alcoa - EHS Maintenance Coordinator

Phone: 765/771 - 3547 Pager : 765/420 - 6575

To all of my friends, I do not usually forward messages, But this is > from my good friend Pearlas Sandborn and she really is an attorney.
If she says that this will work - It will work. After all, What have you got to lose? SORRY EVERYBODY.. JUST HAD TO TAKE THE CHANCE!!! I'm an attorney, And I know the law. This thing is for real. Rest assured AOL and Intel will follow through with their promises for fear of facing a multimillion-dollar class action suit similar to the one filed by PepsiCo against General Electric not too long ago. Dear Friends; Please do not take this for a junk letter. Bill Gates sharing his fortune. If you ignore this, You will repent later. Microsoft and AOL are now the largest Internet companies and in an effort to make sure that Internet Explorer remains the most widely used program, Microsoft and AOL are running an e-mail beta test. When you forward this e-mail to friends, Microsoft can and will track it ( If you are a Microsoft Windows user) For a two weeks time period. For every person that you forward this e-mail to, Microsoft will pay you $245.00 For every person that you sent it to that forwards it on, Microsoft will pay you $243.00 and for every third person that receives it, You will be paid $241.00. Within two weeks, Microsoft will contact you for your address and then send you a check. Regards. Charles S Bailey General Manager Field Operations 1-800-842-2332 Ext. 1085 or 904-1085 or RNX 292-1085 Charles_Bailey@csx.com I thought this was a scam myself, But two weeks after receiving this e-mail and forwarding it on. Microsoft contacted me for my address and withindays, I receive a check for $24,800.00. You need to respond before the beta testing is over. If anyone can affoard this, Bill gates is the man. It's all marketing expense to him. Please forward this to as many people as possible. You are bound to get at least $10,000.00. We're not going to help them out with their e-mail beta test without getting a little something for our time. My brother's girlfriend got in on this a few months ago When i went to visit him for the Baylor/UT game. She showed me her check. It was for the sum of $4,324.44 and was stamped "Paid in full" Like i said before, I know the law, and this is for real. Intel and AOL are now discussing a merger which would make them the largest Internet company and in an effort make sure that AOL remains the most widely used program, Intel and AOL are running an e-mail beta test.

When you forward this e-mail to friends, Intel can and will track it( if you are a Microsoft Windows user)for a two week time period.

TRy it; What have you got to lose????

Poznámka redaktora

Myslíte si, že AOL a Microsoft sledují vaše e-maily rozesílané pomocí MS Internet Exploreru (nebo spíš jeho součástí MS Outlook Expressu)?

Vyjádření odborníka nebo zainteresované osoby

Microsoft s.r.o. (20.12.2007)

Vazeny pane Dzubaku,

Dekujeme Vam, ze jste kontaktoval Zakaznicke centrum spolecnosti Microsoft

Vec: HOAX

Reseni: Jedna se o nepravdivy, podvodny email. Bohuzel se s tim setkavame casto. Email muzete uverejnit na strankach.

Dekujeme.

S pozdravem,

Petra Urbankova
Microsoft s.r.o.
Zakaznicke centrum

Podobné zprávy

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/microsoft-rozdava-penize/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=22

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé