Rychlé vyhledávání

Reklama

Zjistěte proč zvolit ESET


Diskuse : Starobní důchody - zvýhodnění Romů


Martin
23.08.2014 v 11:02
Je to přesně tak jak píše Peta, takový nepracující cikán má starobní důchod opravdu jen v minimální výši, ovšem dalších X tisích pobírá na různých soc. dávkách a celkově mu to může dát(a většinou i dá) daleko víc než člověku, který 40 let tvrdě makal.

Lojzin
12.04.2014 v 10:12
§ jsou zakrouceny s jistým záměrem a to zcela zjevným, člověk v zákonech a § nezběhlý se v nich nevyzná,čímž nemá šanci jich využít ve svůj prospěch a prevít,který je v nich jako doma je umí rozplést a zaplést ještě více ve svůj prospěch.Známá hláška \"neznalost zákonů neomlouvá\" odsouvá většinu lidí na vedlejší kolej,jelikož v pralese § se vyzná jen málokdo.A když někdo tvrdí že jsou Romové zběhlí v paragrafech,pak by se měl zajímat jak je to možné,když spousta z nich neumí ani číst.Řešení je nasnadě,různí pravdoláskaři a ochránci lidských práv se jim intenzivně věnují.

Peta
22.11.2012 v 09:14
Diskutující nějak nechápou, že se jedná o starobní důchod a pletou do toho další sociální dávky. Pokud tedy člověk celý život nepracuje, má starobní důchod opravdu jen těch 2900,- Rom neRom. Jenže tu jsou pak dávky státní sociální podpory a pomoc v hmotné nouzi. A tyto dávky opravdu mohou dosáhnout či přesáhnout výši důchodu člověka, který dřel celý život.

Rebelka
05.11.2012 v 09:01
Nevěřím tomu co píše česká správa sociálního zabezpečení, neboť naši romští spoluobčané by nedostávali téměř nic, což není pravda. Navíc jak je možné, že někdo pobírá důchod ve výši 87 % svého příjmů a někdo nedosáhne ani na 40 % hranici. Je to diskriminace.

Lea
12.02.2012 v 00:43
Luďku- pobíraná podpora se do důchodu započítává jen za 3 roky celkem. To znamená- pokud jsi z důvodu, že nemůžeš najít práci na pracovním úřadě a jsi tam dýl než 3 roky, tak ti do důchodu započítávají pouze jen ty 3 roky. Tak mi to bylo zděleno. Nic na tom nemění, že jako starší člověk nemůžeš práci najít, protože tě nikde nechcou. A starší jsi už od svých 45 let, jak jsem zjistila od známých, kteří měli podobné problémy s najitím práce k vůli věku, jako já. Takže pokud jste na pracovním úřadě víc jak 3 roky, tak vám je počítat nebudou. Jen ty 3 roky!

Lea
12.02.2012 v 00:30
Musela jsem jít do předčasného důchodu o 2 roky, poněvadž jsem nemohla najít práci, protože jsem stará. To mi říkali s 90% skoro ve všech firmách, kde jsem žádala o práci. Takže mě vypočítali důchod 4.780,- Kč. Protože mě odečetli 2 roky o které jsem šla do důchodu dřív, další roky co jsem si neplatila jako OSVČ sociální ( to bylo 6 let) a nezapočítali poslední odpracovaný rok. Takže celkem jsem pracovala podle výpočtu od roku 1986 po všech odečtených letech , to znamená 2 roky za předčasný odchod do důchodu a 6 let za neplacení sociálních dávek + 1 poslední odpracovaný rok - 32 let. A kde sou ty roky, co jsem pracovala od prvního nastoupení do zaměstnání od roku 1971 ? Do roku 1986 to dělá 15 let a ty nám vůbec do důchodu nepočítají. Takže nám v těchto letech strhávali s platu na důchod , ale tyto peníze už nikdy neuvidíme, protože se tyto roky do důchodového výpočtu vůbec nepočítají. Můj nynější důchod činí 4.781,-Kč. To je po přidání, předtím byl 4.711,-Kč. Takže si lehce vypočítáte, kolik mi přidali. No řekněte sami, dá se s toho žít?

JZ
26.10.2011 v 16:29
Nesouhlasím s vysvětlením, znám to přímo z praxe, tchýně pracující jako zdravotní sestra celý život, soboty, neděle, svátky, noční, \"vyfasovala\" před pár lety důchod, který dnes dosahuje 7500,-Kč a Cikánka, která \"vychrlila\" haldu \"invalidních důchodců\" a co vím byla doma asi celý život si stěžovala nedávno mé kamarádce, že jí 12000,- které má na měsíc nestačí!!! Takže jak mi tohle někdo vysvětlí???? JE TO VELIKÁ LUMPÁRNA a někdo by s tím něco měl udělat, nebo to špatně skončí. Plno našich pracujících (mezi něž patřím) má za mzdu za práci mnohdy problém přežít a ti co nedělají (bohužel většina s tmavou pletí) jen vymetají herny, hospody, jezdí po zlodějinách auty, kradou nám peněženky a dostávají měsíčně na dávkách víc než činí mzda za práci. TO JE HANBA našich poslanců!!!

colonel
08.05.2011 v 19:02
Kdyby MPSV uvedlo pro porovnání konkrétní propočet starobních důchodu A) člověka, který vydělává měsíčně 15.000,- Kč a splnil náležitosti pro přiznání tohoto důchodu a B)člověka, který celý život nedělal(byl nezaměstnananý, žil na dávkách sociálního zabezpečení). V případě, že člověk uvedený za B) nemá nárok na starobní důchod, jakou dávku dostane od státu ve svém důchodovém věku

tom
28.01.2011 v 12:55
Každý si můžete udělat modelovou situaci sami, pokud si najdete příslušnou důchodovou kalkulačku. MPSV vám dalo jednoznačné instrukce, jak si vypočítat důchod vlastními silami.Dokonce i odkaz na zákon. To, že v něm někdo nedokáže číst, je jeho potíž. Jen podotýkám, že Romové to dokážou, tudíž jsou v tomto ohledu asi šikovnější. TO bychom jim měli závidět :-P

drobek
12.12.2010 v 12:36
oni můžou brát důchod 3.000,- K tomu 10.000,- další sociální příspěvky.

Zeman
16.11.2010 v 20:37
To povídání našich úředníků jedním uchem vyslechnu a druhý uchem hned vypouštím, protože znám pravost...Znám jednoho Roma, který byl jedenáct let zavřený ve věznici a poté bral podporu a sám se chlubil a nadával, že dostal důchod jenom 6,5 tisíce korun Já když jsem měl 42 let započítaného zaměstnání na důchod a průměr 13.000 Kč, měl jsem výpočet důchodu něco přes 7.000 Kč.

Kalda
15.10.2010 v 16:37
a tento prispevek od lidatr neni hoax ale spam, coz je nevyzadana zprava ohledne prodeje, vydelku apod :o)

chgf
20.06.2010 v 17:55
Vážení, uvědomte si ale, kolik těchto nepřizpůsobivích je na invalidním důchodu. Těch nebude málo, co myslíte?

tomáš
28.04.2010 v 20:37
Přátelé, v tomhle případě není o čem pochybovat. Romové nejsou privilegovanější, než si možná mnoho spoluobčanů myslí. Jejich dávky se odvíjí podle zákona, jejich případný důchod se odvíjí podle zákona. Jinou možnost prostě úřady nemají. A pokud kohokoli zajímá případný důchod člověka, který nikdy nedělal, stačí si najít důchodovou kalkulačku, jak už tady někdo uvedl a nasimulovat si jakoukoli situaci, na jakou má chuť. Povšimnete si tak, že stát se jen velice nerad zbavuje svých peněz důchodem.

Míra
19.04.2010 v 22:36
Ano Luďku, chápeš to správně: ...vubec by jim narok na starobni duchod nevznikl.

Ludek
19.04.2010 v 17:40
Muj nazor je tyz, jako nazor v prispevku podepsanem \'jarda\'. Dovolim si jej trochu rozvest. Pokud MPSV chce opravdu vec vysvetlit (a nikoliv \'vytmavit\'), necht uvede, jak se vypocita procentni vymera duchodu v pripade (jisteze extremnim lec realnem), kdy obcan nebyl v rozhodnem obdobi zamestnan nebo jen sporadicky. A dale, jak se promitne do vyse duchodu eventuelne pobirana podpora v rozhodnem obdobi. Vychazim z predpokladu, ze pobirani podpory se zapocitava do doby duchodoveho pojisteni. Pokud by tomu tak nebylo, pak, chapu-li to spravne, by nekteri obcane do smrti neziskali dostatecne dlouhou dobu pojisteni a vubec by jim narok na starobni duchod nevznikl.

Viky
16.04.2010 v 13:21
Najděte si důchodovou kalkulačku a důchod si můžete spočítat. Jenže většina cikánů na důchod nedosáhne, protože nebude mít odpracované roky, takže budou stále na dávkách a zlodějnách. Ale kde ten slint, že se jim důchod počítá z průměru, vzala Bobošíková, to nevím. Nemělo by totiž cenu pracovat. Což je blbost.

Rusalka
16.04.2010 v 11:31
Keby sa istý pán počas druhej svetovej nezameriaval na židov a postihnutých, ale len na degešov, dnes by sa také hoaxy nešírili...

hessovka
14.04.2010 v 16:23
To jarda: Oni se hlavně rádi vyjadřujou v paragrafech, pokaždý když se jich na něco ptám, a to jakýchkoliv úřadů, tak to sou samý \"podle paragrafu blablabla\" ale konrétně a polopaticky se nevyjádří nikdy, bohužel je to tak

jarda
14.04.2010 v 10:45
Vyjádření MPSV je sice hezké, ale poněkud vágní a nicneříkající. Bylo by milé, kdyby uvedli třeba konkrétní propočet, tj. důchod člověka, který vydělává měsíčně 15.000 a nezaměstnaného, který pobírá pouze dávky. Buď to neudělali proto, že jim jejich vyjádření připadá dostatečné, nebo proto, že je vše trochu jinak...

Katje
14.04.2010 v 08:41
Aha, tak to jako naši romové důchodci berou důchod jen 2 tisíce? Tomu moc nevěřím, jelikož by do těch svých audi a bmw neměli ani na benzín :-)

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Viry.cz
Konference SECURITY
Projekt E-Bezpečí
Hustej INTERNET
Check Point
PARANOIA.CZ
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Safer Internet
Konference iCT Day - 9. června 2015 - Kybernetická bezpečnost - Palác Charitas, Karlovo náměstí
AVAST!
3. E-mailing konference v Praze
MANIPULÁTOŘI.CZ

Podpořte nás

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

CZilla
Právě dnes
Jak na web
SDRUŽENÍ INTERNETOVÝCH OBCHODŮ  Internet-Shops.cz
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
spamy.cz
soom.cz
Antivirové centrum
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
SECIT.SK
Eurotran
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Levna-vejce