Rychlé vyhledávání

Reklama

Zjistěte proč zvolit ESET


Srovnání odlišných konzerv od Hamé - květen 2016

První výskyt: 05.2016

Tak dnešní experiment.Koupil sem ve Vídni konzervu vepřovky Hamé.Taky jsem koupil i vepřovku v ČR.Konzerva ČR 290g maso totální sračka za 57kč.Konzerva pro Rakušáky 300g za asi 45kč.Super obsah s chlebem mnamka.A ted se ptám.Kdo je odpadkovej koš Evropy.


Okomentovaný obrázek

Vyjádření odborníka nebo zainteresované osoby

Reagujeme tímto na lživé zprávy, které již přes rok různými kanály  putují po České republice a které nepravdivě srovnávají dvě masové konzervy Hamé údajně zakoupené v Česku a v Rakousku, konkrétně Vepřové ve vlastní šťávě z řady Vynikající kvalita a Mährisches zartes Schweinefleisch. Je to pěkný příklad, jak jedna fotka dokáže výrazně opticky klamat a jak je všechno jinak, než se na první pohled zdá.

Především je absolutní lež  tvrzení, že Hamé produktu pro český trh dává nekvalitní maso, které „zůstane“ po výrobě produktu pro rakouský trh.  Na snímku, který koluje po sociálních sítích, jsou dva odlišné výrobky, ten český má mimochodem o třetinu více masa než výrobek pro rakouský trh.
 
Produkt pro český trh Vepřové ve vlastní šťávě obsahuje 90 % masa (konkrétně vepřové pleci), přičemž se jedná o náš prémiový výrobek, za nímž si určitě stojíme. Má koneckonců i známé ocenění kvality českého výrobku Klasa.
Naproti tomu produkt Moravské jemné vepřové maso, který vyrábíme pro rakouské odběratele a za nímž si rovněž stojíme, obsahuje 60 % masa.

Oba výrobky vypadají při rozkrojení jinak, jelikož jsou zpracované jinou technologií a skutečně se jedná o dva odlišné produkty. Vepřové ve vlastní šťávě je zpracované na větší kousky.

Hamé stejně označené výrobky vyrábí se stejnými recepturami pro všechny trhy, neexistuje rozdílná kvalita pro „západ“ a východ“,  nehledě na to, že by to pro naši firmu nebylo ani logisticky a výrobně výhodné.

Zároveň si dovolujeme upozornit, že za maloobchodní cenu výrobku rozhodně  neodpovídá výrobce, nýbrž prodejce, který si ji sám stanovuje. Legislativa nám ani neumožňuje ceny ovlivňovat.

Mimochodem,  nyní jsme aktuálně získali od Potravinářské komory slavnostní certifikát, že naše dotyčné Vepřové ve vlastní šťávě vyrábíme dle české cechovní normy.

Věříme, že jsme dostatečně vysvětlili celou záležitost a doložili, že jde o nesmyslné obvinění Hamé jakožto tradičního českého výrobce. Vyzýváme všechny spotřebitele, aby se nenechali zmást tímto hoaxem a sdíleli s námi správné informace ve svém okolí. Dokládáme vše na etiketách obou výrobků.

Hamé s.r.o.
Na Drahách 814
686 04 Kunovice
Česká republika


Mährisches zartes Schweinefleisch

Mährisches zartes Schweinefleisch - detail

Vepřové ve vl. šťávě, masová konzerva 290g

Vepřové ve vl. šťávě, masová konzerva 290g - detail

Protokol VSCHT - srovnání obou konzerv

Doplňující odkazy

 
Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/srovnani-odlisnych-konzerv-od-hame---kveten-2016/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=1493

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání 2017 - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Viry.cz
Konference SECURITY
Projekt E-Bezpečí
Hustej INTERNET
MANIPULÁTOŘI.CZ
PARANOIA.CZ
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Safer Internet
Check Point
AVAST!
Konference iCT Day - 2016 - Bezpečnost kyberprostoru
3. E-mailing konference v Praze

Podpořte nás

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

CZilla
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
Jak na web
SDRUŽENÍ INTERNETOVÝCH OBCHODŮ  Internet-Shops.cz
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
spamy.cz
soom.cz
Antivirové centrum
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
SECIT.SK
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Levna-vejce